Zomerkriebels? Ontdek de PZC Buitenkansjes! Actueel 9 Laat de voor schoolkinderen zo onveilige ochtendspits verdwijnen Het carillon klinkt in Veere Kunstroute Oostkapelle Leer dansen vanuitje hart Repair café in Kruitmolen De Faam WOENSDAG 19 AUGUSTUS 2020 WALCHEREN KORT BEKIJK JOUW BUITENKANSJE OP PZC.NL/BUITENKANSJES Altijd dichtbij VEERE - De komende drie za terdagen zijn er op het Veerse carillon zomeravond concerten. De concerten worden verzorgd door stadsbeiaardier David van der Vlies op het stadhuiscaril lon in Veere. Van der Vlies zal het historische carillon uit 1735 doormiddel van de 47 klokken laten horen. In het eerste con cert klinkt er bekende muziek van ondermeer J.S Bach en WA. Mozart tot het La vie en rose van de bekende zangeres Edith Piaf. Ondanks dat door de maatregelen tegen het Co rona-virus er geen tuin met zitplaatsen en beeldscherm is, zal de muziek wel overal te horen zijn. Bezoekers aan Vee- re maar ook de vele bewoners kunnen het concert horen. Het programma hangt beneden bij het stadhuis. De concerten van een uur zullen plaatsvinden op zaterdag 22 augustus, 29 au gustus en 5 september en be ginnen allemaal om 19.00 uur. Tevens is op iedere donderdag het carillon te horen van 12.00 uur tot 13.00 uur. OOSTKAPELLE - Door de hui- dige opmars van COVID-19 zien het bestuur van de kunstroute Oostkapelle zich genoodzaakt de kunstroute voor dit jaar vol ledig te annuleren. SINT LAURENS - The Dan- cing Path start een cursus dans in het Van Cittershof, in Sint Laurens. Deze cursus wordt twee-wekelijks gegeven op woensdagavond van 19.00 tot 22.00 uur en start op 2 septem ber. Woensdag 26 augustus en woensdag 2 september is er een gratis kennismakingsles. The Dancing Path beoogt het vrijmaken van levensenergie middels dans. De danssessie wordt ingeleid met een me ditatie. De vijf ritmes welke gedanst worden, vormen een cyclus; vloeiend, staccato, cha os, lyriek en stilte. Voor meer informatie zie www.ellevan- rooij.nl Voor de Kennismakingsles dient u zich aan te melden via 06-51762783 of 0118-617781 of info@el levanrooij.nl MIDDELBURG - Zaterdag 22 augustus houdt Stichting Re- pair Café Middelburg een bij eenkomst om reparaties uit te voeren of informatie te ver schaffen over, Smartphone, tablet, laptop, elektrische ap paraten, kleding of alles wat u kunt dragen. Behalve witgoed Wees er snel bij deze maand, want de volgende is pas weer 12 september! Deze keer extra aandacht voor magnetrons en (inbouw) combi ovens. Deze reparaties komen steeds vaker voor. Tips over schoonmaken en onderhoud krijgt u van onze reparatie vrijwilligers indien gevraagd. Zij helpen u natuur lijk ook graag met de reparatie. Wij repareren tegen materiaal kostprijs, maar een mooie do natie is altijd welkom! U kunt bij ons met pin betalen. U bent natuurlijk van harte welkom op onze bijeenkomst en wordt ontvangen door één van onze gastvrouwen of man op za terdag 22 augustus van 10:00 tot 15:00 bij Bowling en par tycentrum De Kruitmolen aan de Kruitmolenlaan 129 in Mid delburg. Wij volgen de richtlij nen opgesteld door het RIVM. Repair café Middelburg zoekt ook nog reparateurs. Bent u handig in repareren (technisch, elektronisch of ICT), sociaal in gesteld en eens in de twee we ken een zaterdag vrij om ons te helpen? Dan bent u van harte welkom om kennis te maken met een gedreven, vakkundig en gezellig team vrijwilligers die zich inzetten om mensen te helpen waar het kan. Enige re paratiekennis is vereist. Stuurt dan een mailtje aan Pieter de Bruijn of Bert Huige via infb@ repaircafemiddelburg,nl De komende weken begin nen de scholen weer. Veilig Verkeer Nederland (VVN) roept werkend Nederland daarom op om vanaf de start van de scholen in de ochtend zoveel mogelijk thuis te wer ken en te reizen buiten de ochtendspits om. WALCHEREN - Aanleiding voor de oproep zijn cijfers die aanto nen dat er ieder jaar vlak na de zomervakantie opvallend veel ongevallen plaatsvinden on der fietsende scholieren. WN laat weten dat medewerking van automobilisten hard no dig is om kinderen de ruimte te geven om veilig naar school te kunnen gaan. Minister Cora van Nieuwenhuizen van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat onderstreept de thuiswerkoproep. Begin schooljaar De oproep om 's morgens zo veel mogelijk thuis te werken gaat over de hele looptijd van WN's campagne tot en met half september. Kinderen kun nen die periode dan gebrui ken om te wennen aan hun schoolroute, die zij in veel ge vallen voor het eerst zelfstan dig gaan afleggen of voor hen soms compleet nieuw is. Nieuwe balans Uit WN's Flitspeiling 2020, waarin ook de invloed van corona op het verkeer is op genomen, blijkt dat een com binatie van half thuis werken en half op kantoor werken door bijna de helft van wer kend Nederland (48%) ideaal wordt gevonden. WN-direc- teur Evert-Jan Hulshof rea geert op deze uitkomst: "Het zou goed zijn wanneer we met elkaar het 'nieuwe wer ken' ook gebruiken om slim mer naar onze agenda's te kijken. Bijvoorbeeld door in de ochtenden vooral afspra ken te plannen die digitaal kunnen plaatsvinden. Zo be perken we de verkeersdrukte. Door de ochtendspits zo goed als uit te bannen bieden we scholieren de ruimte om veilig naar school te gaan. Bovendien geeft dit voor ouders de ruimte om jonge kinderen te voet of op de fiets te begeleiden naar school"; aldus Hulshof. Overbodig Tijdens de Coronacrisis heb ben we ontdekt dat fysieke afspraken vaak niet nodig zijn. Moet je er toch op uit dan is het raadzaam om de school- routes tijdens de schoolspits te mijden en om te kiezen voor gepaste snelheid in plaats van de maximumsnelheid. Ook laat Veilig Verkeer Nederland weten dat het gebruik van een smartphone in het verkeer nooit thuishoort en zeker niet in een periode waarin kinderen in het verkeer weer veelvuldig aanwezig zijn. Met Veilig Ver keer Nederland zien ook veel bedrijven de noodzaak in van WN's jaarlijkse campagne 'De Scholen zijn weer begonnen'. Dezer dagen loop WN's jaadijkse campagne 'De Scholen zijn weer begonnen'. Ontdek je 9'atli kado De PZC pakt deze zomer uit met tips, columns en zomerse recepten. Iedere dag staat er bovendien een gratis kado voorje klaar. PZC Buitenkansjes. Dat is iedere dag een kado voor alle lezers van de PZC!

de Faam | 2020 | | pagina 15