Binnenstadsteams op pad in Middelburg Oproep: Teken voor de toekomst! Inbrekers gaan niet met vakantie verloren of gevonden? Er>.J Commissie straatnaamgeving Koffieochtend 't Zand, Stromenwijk, Rittenburg Aanvraag producten alleen op afspraak verlorenofgevonden.nl Hoe ziet Middelburg er in 2050 uit GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Om er voor te zorgen dat het voor ons allemaal goed verblijven is in met name het kernwinkelgebied, gaan de komende weken een aantal medewerkers van de gemeen te de straat op. Samen met een BOA zijn zij herkenbaar aanwezig. Zij gaan in gesprek met (horeca) ondernemers over hoe zij het ervaren en wat een ieder kan doen om de drukte in goede banen te leiden. Dit gebeurt na overleg met de V0M en Koninklijke Horeca Nederland, afdeling Middelburg. Monitoring wordt gesprek en aanspreken Tot voor kort hebben we op verzoek van de VRZ vooral ge- monitord hoe druk het in de stad was. Het was druk. Op sommige plaatsen en tijden was het moeilijk om de 1,5 m afstand te kunnen aanhouden. Op andere plaatsen en tijdstippen was dat goed te doen. We merken de laatste tijd dat het wel steeds drukker wordt en dat we meer moeten doen dan monitoren en meer dan de maat regelen die we al namen. Voor ondernemers is het moeilijker om toe te zien op de afstand. Bijvoor beeld als buitenlandse toeristen de Nederlandse regels niet in acht nemen. Maar het aantal besmet tingen neemt landelijk toe. Daarom zet de gemeente deze stap om ondernemers te helpen, en be zoekers een aangenaam en veilig bezoek aan Middelburg te geven en natuurlijk om het ook voor onze eigen inwoners prettig te houden. Maatregelen die we al eerder namen Hele winkelgebied is voetgan gersgebied. Er mag niet gefietst worden en er mogen geen fietsen geparkeerd worden. Plantenbakken en andere obsta kels zijn waar het kan verwij derd. Zo geven we ruimte aan voetgangers. Er mogen geen evenementen plaatsvinden. Alleen hele kleine, zoals een boeken- of brocan- temarktje. Deze moeten dan aan de rand van de binnenstad plaatsvinden. Er draait een campagne vanuit Wij zijn de Stad op sociale media die aan de coronaregels herin nert. Er staan hekken met spandoe ken om aan de 1,5 meter te herinneren. Er lopen op donderdag en zaterdag stewards die fietsers naar de fietsenparkeerplaatsen verwijzen. Zij hebben folder materiaal om uit te delen, met daarin de corona-regels en een plattegrond. Wij, de folder en ook de ste wards wijzen bezoekers erop: vermijd drukte. Sla de mooie monumentenstraten in Middel burg niet over. Zij zijn sowieso de moeite meer dan waard, en het is een goed alternatief als het in de winkelstraten te druk is. Zo stimuleren we dat bezoe kers zich over een groter gebied verspreiden. Ook stimuleren we om niet op donderdag of zaterdag te komen. En voor wie de drukte wil mijden: kom voor 11 uur. Op onze website staat ook infor matie over de coronaspelregels en het advies niet op de drukke momenten te komen. Door de terrassen te vergroten, is er meer horecacapaciteit in de buitenlucht. Dat is in ieder geval een lager risico dan binnen. Aangeven van looproutes op de bestrating. Meer informatie over de coro namaatregelen in de binnenstad tijdens de zomer van 2020 vind je op www.middelburg.nl/bewust- middelburg. Daar vind je ook een handige folder met plattegrond met daarop onder andere alle fietsparkeerplaatsen. Bent u (of uw kinderen) deze va kantie thuis en wilt u een creatieve bijdrage aan de toekomst leveren? De Om gevingsvisie geeft richting hoe Middelburg er in 2050 uit zou kunnen zien. De gemeente maakt deze visie samen met inwoners, ondernemers, andere overheden en belanghebbenden. We hebben al heel veel opgehaald, 'bouwstenen' die Middelburgers belangrijk vinden. Nu ontvangen we heel graag uw dromen en ideeën over de toekomst! U kunt uw toekomstbeeld ver woorden op papier (al dan niet digitaal). Of u verbeeldt uw dromen over de toekomst op een andere manier: tekenen, zingen, boetseren, fotograferen, schilde ren.... Inspireer ons hoe uw (klein) kinderen opgroeien in 2050 in de Middelburgse wijken, dorpen en het buitengebied... Oproep aan jonge Middelburgers! Vooral jongeren dagen we uit om mee te doen. Het is jullie toekomst. Verveel je je of vind je dit belangrijk? Ga aan de slag en teken voor de toekomst! Kijk voor meer informatie op Vifww.middelburg.nl/omgevingswet. Op woensdag 19 augustus vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie straatnaamgeving. Deze vergadering wordt gehouden van 14.00 tot 16.00 in de raadzaal van het stadskantoor, Kanaalweg 3. Op de agenda staat onder andere de naamgeving van toekomstige straten in Sint Laurens. Als u deze vergadering wilt bijwonen kunt u zich aanmel den bij de publieksbalie. Op dinsdagochtend 18 augustus is er een koffieochtend in het Getij aan de Oosterscheldestraat. Deze bijeenkomst duurt van 10.30 tot 12.00 uur en is bedoeld voor bewoners uit 't Zand, Stromenwijk, Rittenburg. Deze uitnodiging gaat uit van het wijkteam en de wijkmanager. Tijdens de ontmoeting kunt u het gesprek aangaan met andere bewoners in de wijk of met het wijkteam of de wijkmanager. Met deze uitnodiging hopen wij meer signalen uit de wijk te ontvangen wat er zoal leeft. Maar we willen ook kijken of er behoefte is om gezellig met elkaar wat te drinken, te praten of te luisteren. Vanwege de coronaregels zien wij graag dat u zich van te voren aanmeldt. Dat kan op wijkteam@zandstromenwijk.nl. Graag tot 18 augustus. Mensen kunnen deze zomer periode weer meer van huis gaan, voor vakantie of dagjes uit. Maar daarmee is het ook weer de tijd waarin inbrekers toeslaan, omdat ze weten dat bewoners van huis zijn. Om de kans op inbraak te verklei nen, is het belangrijk dat bewo ners deze tips opvolgen: Op vakantie? Licht de buren in Vertel uw vertrouwde buren over uw vakantieplannen. Zij kunnen op uw woning letten en deze een bewoonde indruk geven. Dit door de post weg te halen, de plantjes water te geven, de auto af en toe eens op de oprit te zetten en een lampje aan te doen. Overburen zien meer van uw woning dan buren naast u. Bel 112 bij verdachte situaties Vertel uw buren dat ze bij een verdachte situatie (bijvoorbeeld geluiden vanuit uw woning terwijl u er niet bent) direct de politie via telefoonnummer 112 moeten bellen. Snel alarm slaan, betekent een grotere kans om de inbrekers te pakken. Voor de thuisblijvers: let op insluipers Ramen en deuren staan vaker open met het mooie weer. Een insluiper kan dan zonder in te breken uw woning binnenkomen en er binnen enkele minuten met uw spullen vandoor gaan. Doe uw deuren en ramen op slot; ook al gaat u maar heel even naar de buren, boodschappen doen of even naar boven om bijvoorbeeld de was op te hangen. Leg geen kostbare spullen in het zicht. Meer tips leest u op www.politie.nl/ themas/woninginbraak.html. Vanwege de landelijke maat regelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Wilt u een product aanvragen bij de gemeente, zoals een paspoort of vergunning? Dan kunt u door de weeks van 8.30 tot 16.30 uur op afspraak langskomen. Maak direct online een afspraak via wvw.mid- delburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. Voorwerp Meld, zoek en vind uw verloren en gevonden voorwerpen op Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon E-mail Internet Twitter Facebook 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via vn.vw.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige tekiten van deze publicaties vindt u terug op officielebckendmakingcn.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailscrvicc 'Over uw buurf. Aangevraagde omgevingsvergunningen Molenweg 69, ArneTüden [aanleggen iv/uit rit), Vismarkt 15 (schilcercn zijgeve), Vasmarkt 53 (schilderen zijgevel en achtergevel) Verleende omgevingsvergunningen Koningstraat, ochter Het Hofdcin en De Stoppelaartuir |he'stewerkzaamheden vijf garageboxen), Nederslraat 3 (verbouwen van he- souterrain en ate ier to* 2 appartementen), Oos"erscheldesHca: 7 (plaatsen dakkapel), Singebfoal )3 (wijzigen cevemrring in totooi wonen), Varkensmarkt 15 (schilderen gedicht op de zijgevel), Volks*uircomplex Gcerseswog, tuin nr. 20 (plaarsen kleine tunkes) Kennisgeving verlengde beslistermijn Koninginneloan 13 (uitbreiden woning), Arneste nweg 50 (bouwen van kleinschalige opslagruimten) Bekendmaking Wet milieubeheer Kennisgeving bes uit tot opleggen maatwerkvoor schriften Ee-huis Alhaik, GravensHoa* 12 Verkeersbesluiten Aanwijzen gehandicaptenparkeerpJoatsen Korendijk 36 en Dam 80

de Faam | 2020 | | pagina 9