55-plussers kiezen voor een traplift om langer thuis te blijven wonen A miam Verhuizen of de woning aanpassen De Ideale woonomgeving Thuis blijven wonen dankzij een traplift WOENSDAG 12 AUGUSTUS 2020 MARIE-JOSÉ CAPELLO'S DROOM jgjj De Faam Z7 mei 2020: 'Marie-José Capello droomt'. Zo graag wilde ze de gewone dagelijkse dingen weer met el kaar del en. Uren bijkletsen met grote potten thee, samen naar het strand om haar kleindochtertje daar heerlijk met haar neefjes en nichtjesin het zand te zien spelen. Uiteindelijk konden we na vijfmaanden elkaar weer in de armen sluiten. Allemaal weer bij elkaar aan de Zeeuwse kust.' Fotograaf Nikita Berghout heeft deze avond vol plezier en liefde geweldig vastgelegd. Advertentie We worden steeds ouder, leven langer in goede gezondheid en blijven steeds vaker tot op hoge leeftijd zelfstandig thuis wo nen. Niet alleen vanwege het tekort aan geschikte seniorenwoningen en het beleid van de overheid, maar ook omdat we dat zelf willen. Onderzoek van Koninklijke Otolift Trapliften onder klanten bevestigt dat beeld. 'Ik wil hier blijven wonen om dat onze woning goed is aangepast en een fijne ligging heeft*, is een van de vele reac ties uit het onderzoek. Voor de meeste mensen is de controle over de eigen zelfstandigheid het belangrijkst: voor maar liefst 35% is dit de hoofdreden om thuis te blijven wonen. Voor 23,9% is juist de prettige buurt belangrijk, terwijl 22,1% de fijne herinneringen aan het huis, zoals de geboorte van de kinderen, wil koes teren. Ook het tekort aan geschikte (senio- ren)woningen wordt aangekaart. En dat is een bekend probleem, zo is te lezen in het onderzoek 'Oud en zelfstandig in 2030. Een reisadvies' van de Commissie Toekomst zorg voor thuiswonende ouderen. Senioren die ei genlijk niet meer thuis kunnen wonen, maar (nog) niet toegelaten worden in een ver pleeghuis, kunnen nergens heen. Door het tekort aan geschikte woonvormen voor seni oren, zoals (moderne) hofjes en woonzorg complexen, is er een leegte ontstaan tussen thuis en het verpleeghuis. Maar willen we wel verhuizen? Nee, zegt maar liefst 76% van de ondervraagden uit het onderzoek van Koninklijke Otolift Trap liften. 20,85% van de 55-plussers en 21,3% van de 75-plussers geeft zelfs aan 'nooit of te nimmer' van woning te willen veranderen. Daarbij maakt het overigens niet heel veel uit hoelang de ondervraagden al in hun huis wonen. Van de mensen die al sinds 1940 tot 1960 in hetzelfde huis wonen, wil 84,6% niet verhuizen. Onder mensen die zo'n 60 tot 40 jaar, 40 tot 20 jaar of korter in hun huis wonen, ligt dat iets lager: zo'n 80% denkt niet aan verhuizen. Het geschikt maken van de eigen woning is voor de meeste mensen dus de meest lo gische keuze. Het onderzoek 'Belevingen' van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bevestigt dit beeld. In dit onderzoek is te lezen dat een traplift de meest overwo gen woningaanpassing is onder 55-plussers. Hierna volgen andere aanpassingen, zoals het verwijderen van drempels en het vervangen van het bad voor een inloopdouche. Als de woning, de omgeving, of een combi natie ervan ideaal is, willen we ook bij licha melijke klachten dus liever niet verhuizen. Vanwege de tuin, de fijne buren of omdat de winkels bijvoorbeeld dichtbij liggen. 'Mijn vrouw is slecht ter been en ik word er ook niet jonger op', geeft een respondent aan. Het is een veelgehoord antwoord in het on derzoek van Koninklijke Otolift Trapliften. Het overgrote gedeelte wil niet weg uit de huidige woning en degenen die wel willen verhuizen moeten geluk hebben om een ge schikte woning te kunnen vinden. Aanpas sen van de woning is niet alleen een wens, het is ook een noodzaak. Wilt u ook thuis blijven wonen en bent u benieuwd of een traplift ook voor u de ide ale oplossing is? Neem dan contact op met Koninklijke Otolift voor een vrijblijvend thuisadvies of een gratis brochure. Ga naar www.otolift.nl of bel naar 0800 444 771 0.

de Faam | 2020 | | pagina 4