De coronavirus-app wordt vooral aanvullend middel dpgmedia.nl/adverteren Op pad met de boswachter vijf wist-je- datjes over de corona-app De Faam WOENSDAG 12 AUGUSTUS 2020 WALCHEREN KORT ifftdebuurt t O Lees meer over de nog in ontwikkeling zijnde corona-app op wwv/.coronamelder.nl ofwww.rijksoverheid.nl/ ondewerpen/coronavirus-app. Achter de schermen wordt hard gewerkt aan een coronavi rus-app. Deze app, die mogelijk per 1 september landelijk in gevoerd wordt, is een aanvullend middel op de RIVM-richtlij- nen om een tweede coronagolf te voorkomen. OOSTKAPEUE - Deze weken kun begeleid op pad door bos sen en duinen tussen Vrou wenpolder en Oostkapelle, de zogenaamde Manteling van Walcheren. Alle maandagen kun je een flinke wandeling maken in de Manteling. De gids neemt je door statige lanen en geheimzinnige slingerpaadjes mee naar de buitenplaatsen, de vroegere vakantieverblijven van de door slaven- en spe- cerijenhandel rijk geworden WIC- en VOC-kooplieden uit Middelburg en Vlissingen. Uit eindelijk kom je in de duinen - waar je nog resten aantreft van de Atlantikwall - en heb je zicht op de eindeloze Noord zee. De wandeling duurt on geveer anderhalf uur en start en eindigt bij museum Terra Maris aan de Duinvlietweg 6 te Oostkapelle. Eendenkooi Op 18 en 27 augustus neemt de kooiker je mee naar een denkooi Slikkebosch. In dit normaal gesproken afgesloten stukje Zeeuwse natuur wer den vroeger eenden gevangen "voor de pot". Over dit kooi- kersbedrijf weet de gids van alles te vertellen. De krakke mikkige berkjes en de verstilde kanaaltjes zorgen voor schier buitenlandse sferen. Misschien zitten er nog jonge aalschol vers in de broedkolonie? In elk geval is er kans op reeën en damherten. De wandeling be gint op 19.30 uur aan het hek van Slikkebosch aan de Vroon- weg te Oostkapelle en duurt ca anderhalfuur. De toren op Op zondag 23 augustus kunt u met twee enthousiaste en deskundige gidsen een bezoek brengen aan het oude kasteel Westhove bij Oostkapelle. Na een korte inleiding klimt u met hen - uiteraard coronaveilig - de torens, die een schitterend uitzicht bieden over de Mante ling en de rest van Walcheren. Hierover valt heel wat te ver tellen. De toet wordt afgeslo ten met een wandeling door de voormalige buitenplaats Westhove met zijn bijzondere flora, fauna en niet te vergeten zijn "folies". De excursie begint om 10.30 uur bij Kasteel West hove aan de Duinvlietweg 8 te Oostkapelle en duurt anderhalf tot twee uur. Er kunnen maxi maal 10 mensen mee. Aanmelden Voor alle activiteiten geldt dat je jezelf van tevoren moet aanmelden via www.staats- bosbeheer.nl/activiteiten/wal- cheren en dan kiezen voor de betreffende activiteit. Voor meer informatie, niet om aan te melden: boswachter Karei Leeftink 06-10943647 VLISSINGEN - Vanaf half au gustus wordt in de praktijk ge test hoe CoronaMelder werkt in aanvulling op het regulie re bron- en contactonderzoek van de GGD. In de tweede helft van augustus spreekt de Tweede Kamer zich uit over CoronaMelder. Of je de app wilt gebruiken, bepaal je zelf. Het coronavirus is nog steeds in Zeeland. Daarom is het be langrijk alert te blijven en je te houden aan de basisregels: Houd 1,5 meter afstand, werk zoveel mogelijk thuis, vermijd drukke plekken en was vaak je handen. Heb je klachten? Blijf dan thuis en laatje testen. Al leen als nieuwe besmettingen snel worden ontdekt, kunnen we elkaar beschermen. De app kan hierbij helpen, doordat meer mensen snel bericht krij gen dat ze in de buurt waren van een besmet persoon. Een bekende of bijvoorbeeld ook iemand bij wie je in de buurt zat in het openbaar vervoer die ook de app op zijn of haar te lefoon had staan. Hierdoor be reikt de app ook mensen die een besmet persoon niet kent of herinnert. Doordat al die mensen zich eerder kunnen laten testen, wordt de kans op verdere verspreiding van het virus beperkt. -De app is nog in ontwik keling. Eind augustus wordt beslist of de app er komt. -Het gebruik van de app is vrijwillig. Niemand mag je verplichten de app te gebruiken. -De app werkt met Blue tooth, niet met locatiegege vens (GPS). De app weet dus niet waar je bent en kan je niet volgen. -In de app vul je geen per soonlijke gegevens zoals je naam of telefoonnummer in. -De app geeft geen meldin gen over actuele besmettin gen in de buurt Daarom is het belangrijk ook 1,5 meter afstand te houden en veel vuldig je handen te wassen. Testfase De applicatie wordt nu op meerdere plaatsen uitge probeerd. Zo wordt de app bijvoorbeeld vanaf 17 au gustus in de praktijk getest in de GGD-regio's Twen te en Rotterdam-Rijn mond, één van de grootste GGD-regio's in Nederland. www.rijksoverheid.nl/ ond erwerpen/coronavi -

de Faam | 2020 | | pagina 15