Inbrekers gaan niet met vakantie verloren of gevonden? Aanvraag /prodihcen alleen op afspraak j b- IJ De zomer van 2020 in de binnenstad Meld een kapotte lantaarnpaal zelf op ovstoringzeeland.nl Zomeractie "Vrijwilligerswerk cool" verlorenofgevonden.nl Voorwerp Meld, zoek en vind uw verloren en gevonden voorwerpen op GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES We beleven met zijn allen een bijzondere zomer. Er valt weer een hoop te genieten in Middelburg, maar we moeten daarbij spelre gels in acht nemen: 1,5 meter houden, thuisblijven bij klachten, laten testen, hoesten en niezen in de ellenboog en handen wassen. En natuurlijk: vermijd drukte. In het hoogseizoen is dat in de bin nenstad soms best lastig. Heeft u iets nodig uit de stad en wilt u de drukte vermijden? Tot 11 uur is er de minste drukte. Het aantal mensen dat de binnen stad bezoekt is groot. Dit probe ren we met een aantal maatrege len in goede banen te leiden: Het hele kernwinkelgebied is voetgangersgebied. Zo veel mogelijk obstakels, als fietsrek- ken en plantenbakken zijn weg. Je mag er niet fietsen of je fiets parkeren. Via de fietsring kun je rond het voetgangersgebied fietsen. Fiets naar de fietsparkeerplaats het dichtst in de buurt van je be stemming, en stal daar je fiets. De terrassen zijn uitgebreid, zo dat er zoveel mogelijk buiten van de horeca genoten kan worden. Spandoeken op hekken herin neren ons aan de afspraak houd rechts en houd 1,5 meter afstand. Op donderdag en zaterdag zijn er stewards in de stad, die men sen attenderen op de spelregels. We adviseren bezoekers: kom niet op donderdag of zaterdag. Dan is het vaak druk. Ook adviseren we bezoekers: sla de mooie monumentenstraten of bolwerken niet over. Zeker als het druk is in de winkelstraten, zoek dan de rustige andere straten op. Zo kunnen bezoekers zich over een groter gebied verspreiden. Meer informatie over de coro namaatregelen in de binnenstad tijdens de zomer van 2020 vind je op www.middelburg.nl/bewust- middelburg. Daar vind je ook een handige folder met plattegrond met daarop onder andere alle fietsparkeerplaatsen. Stel: je fietst over straat en ziet dat een lantaarnpaal kapot is. Dan denk je waarschijnlijk dat jij daar weinig aan kunt doen. De gemeente lost dat wel op. Begrijpelijk, maar ook jij kunt helpen. Een storing aan een lantaarnpaal geef je namelijk simpel en snel door via de website ovstoringzeeland.nl. Op een kaartje op je smartphone zie je alle lantaarnpalen bij jou in de buurt. Klik de juiste lantaarnpaal aan en klaar is kees. Een monteur lost de storing zo snel mogelijk op. Gewoon melden Bijna alle lantaarnpalen in Zeeland staan op de kaart. Dus zie je een kapotte lantaarnpaal, meld het snel op ovstoringzeeland.nl. Voor je eigen veiligheid, maar ook die van een ander. Mensen kunnen deze zomer periode weer meer van huis gaan, voor vakantie of dagjes uit. Maar daarmee is het ook weer de tijd waarin inbrekers toeslaan, omdat ze weten dat bewoners van huis zijn. Om de kans op inbraak te verklei nen, is het belangrijk dat bewo ners deze tips opvolgen: Op vakantie? Licht de buren in Vertel uw vertrouwde buren over uw vakantieplannen. Zij kunnen op uw woning letten en deze een bewoonde indruk geven. Dit door de post weg te halen, de plantjes water te geven, de auto af en toe eens op de oprit te zetten en een lampje aan te doen. Overburen zien meer van uw woning dan buren naast u. Bel 112 bij verdachte situaties Vertel uw buren dat ze bij een verdachte situatie (bijvoorbeeld geluiden vanuit uw woning terwijl u er niet bent) direct de politie via telefoonnummer 112 moeten bellen. Snel alarm slaan, betekent een grotere kans om de inbrekers te pakken. Voor de thuisblijvers; let op insluipers Ramen en deuren staan vaker open met het mooie weer. Een insluiper kan dan zonder in te breken uw woning binnenkomen en er binnen enkele minuten met uw spullen vandoor gaan. Doe uw deuren en ramen op slot; ook al gaat u maar heel even naar de buren, boodschappen doen of even naar boven om bijvoorbeeld de was op te hangen. Leg geen kostbare spullen in het zicht. Naast deze tips, blijft het natuurlijk van belang om te zorgen voor goedgekeurd hang- en sluitwerk op ramen en deuren. Een goed gekeurd slot voldoet aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen (PKVW) en herkent u aan het SKG-logo, 1, 2 of 3 sterren en het teken. Vraag hierover advies aan een PKVW-bedrijf. Een lijst met erkende PKVW-bedrijven kunt u vinden op de website: www.politiekeurmerk.nl. Meer tips leest u op mvw.politie.nl/ themas/woninginbraak.html Deze zomer bedankt vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig (onderdeel van Welzijn Middelburg) vrijwilligers die zich inzetten in de gemeente Mid delburg door hen te trakteren op een ijsje. De eerste 100 inzendingen ontvangen een cadeaubon van een Middelburgse ondernemer ter waarde van 7,50 voor een ijsje voor zichzelf en om iemand te trakteren. Schrijf Samen Vrijwillig (vrijwilliger@welzijnmiddelburg.nl) in een mailtje over jouw vrijwilligerswerk in Middelburg: Welk vrijwilligerswerk doe je én wat brengt het jou? Bellen mag natuurlijk ook: 06 82 21 81 68 (maandag, woensdag en vrijdag). Vanwege de landelijke maatregeleiworra het coronavirus kunt producten aan de bafie in het stad»antoor alleen op afspréal aam/ragen. Wnt u een product aanvragen bij ai gemeente, zoals een pés of vergunning? Dsmkint u door dwvefeks van 8.30 tot 16.3b afspraak langskomen. Maak direcnonfine een afspraak via www.middelburg.nl/afspraak of ba (0118) 67 50 00. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u producten aan de balie in het stadskantoor alleen op afspraak aanvragen. Maak direct online een afspraak via vn.vw.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige tekiten van deze publicaties vindt u terug op officielebckendmakingcn.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailscrvicc 'Over uw buurf. Aangevraagde omgevingsvergunningen Houtkoci 9 (slopen scnccrsteen achte'huis), laoge Delf 133 (schilderen rijksmonument), Pie n 1940 (realiseren terras tijdens zomermaanden), Spanjoardstraat 68 (vervanger glas voorgevel begane grond], Spanjaardst-ca* 70 (ve-vcnaen glas voo'gevel begare grond) Verleende omgevingsvergunningen Arneste nwea 27 (uitbreiden bedrijfspand], Goudpleviemof 10 (verhuur kemer can locris ten), Penmnghoek 4 (vervangen garagedeur], ToorenvPedtwegje 1 (realiseren in/uitrit) Kennisgeving verlengde beslistermijn Lange Noordstraat 41 (uitbreiden appartemen*), Noordweg 407 [ploctsen zonnepanelen), Park Vddzigt 57 (realiseren kantoorpand], SingelsToat 13 (wijzigen oes"emrring pand in totale wocnbes'emrring), Ametaan 40 (plaatsen crfafscheiding) Van rechtswege verleende omgevingsvergunningen Langevieleweg 81 (verbouwen ven winkel tof drie gelijkvloerse appc"tementen), spo"tferre n M H. Boassonlaan 6 (vernieuwen geluidsinstal latie, plaatsen 3 palen) Verkeersbesluit Verkeersmaatregelen k'uispurt Pcelendaeleweg Pceendoelesingel Nieuwe Vlissingseweg Vlissingsesingel Verkeersbesluit ParkeersKok Koucekerkseweg aanwijzen als a utobuspo rkcerplca's Vaststelling straatnamen Janis joplinstraat, Bill Haleystroat, Fa's Dom nostraat, wijziging omschrijving Carl Perkinsstraat, Roy Orbisonsfraat, Eendrachtsweg, Pop'oute, Torentijdweg

de Faam | 2020 | | pagina 9