De familie Rijken vertelt Walcheren nu WOENSDAG 29 JULI 2020 o Leukste Zeeuwse uitje Jos Vaessen krijgt er een kick van <5> Kunst- en cultuurroute Leegverkoop in de Koorkerk Bar-avonden voor LHBT'ers Kerkdiensten De Faam WALCHEREN KORT VRIJWILLIGER IN HET ZONNETJE COLOFON DE FAAM VEERE - Op de zondagen 16 augustus en 13 september leidt Riaan Rijken, zoon van fijnschilder Piet Rijken, bezoekers langs het werk van zijn talentvolle vader. Tijdens de rondleiding vertelt hij over werk en leven van de eigenzinnige kunstenaar die in de tweede helft van de vorige eeuw, tegen alle moderne kunststromingen in, zijn eigen gang ging en de verganke lijkheid der dingen minutieus op het doek weergaf. Piet Rijken staat vooral bekend als fijnschilder. Tegen de trends van zijn tijd in - de abstracte kunst zegevierde - schilderde hij vele stillevens. Hij vond zijn inspiratie vooral in de natuur. Een uitgebloeide zonnebloem, een dode vogel, een half vergaan blad, Rijken zag schoonheid in het verval. Ook voorwerpen met een bewogen verleden boeiden hem zeer. Door de tijd gevormd, vervormd en versleten. Zorgvuldig legde hij de glans van de tijd vast op het doek. Museum Veere laat een groot aantal schilderijen zien. Tot 8 november 2020 is de tentoonstelling Verfijnd Verleden, werk van Piet Rijken (1915-2001) nog te bezoeken in Museum Veere. 16 augustus, 3 september. 14.00 uur tot 15.00 uur, Schotse Huizen. 12 euro/5 euro voor MJK, info: museumveere.nl/familie-vertelt-over-werk-en-leven/ MIDDELBURG - Tijdens de Kunst- en Cultuurroute Mid delburg krijgen kunstwerken een prominente plaats in het raam of etalage van de ateliers. Veilig een ommetje doen langs wisselende ten toonstellingen kan dus altijd. Bij atelier Hoed Gezien aan de Nadorstweg38 in Middel burg krijgt iedere maand een andere kunstenaar de etalage tot de beschikking en zijn de kunstwerken vier weken lang te bekijken. Kunstenaar van de maand augustus is Kees van de Wetering uit Burgh- Haamstede met drie aqua rellen als onderwerpen een portret van de heer en me vrouw Flamingo, een gezicht op Venetië en een impressie met Klaprozen. MIDDELBURG - Op vrijdag 31 juli eindigt de grote boeken markt in de Koorkerk. Vóór die tijd moeten er nog dui zenden boeken, verdeeld over zo'n tachtig verschillen de rubrieken, van eigenaar verwisselen. Daarom wordt er een groet uitverkoop ge houden, waarbij elk boek slechts 2 euro kost. De markt is nog tot en met 31 juli geo pend van dagelijks van 10.30 tot 17.00 uur. WALCHEREN - Begin dit jaar startte een maandelijkse LHBT avond in Middelburg. Januari was een geslaagde proef en in februari wisten al ruim 50 personen de weg naar deze avond te vinden en toen kwam helaas Corona voorbij en stopten de avon den. Afgelopen zaterdag is de kroegavond op iedere laatste zaterdag van de maand voor LHBT'ers weer gestart. Door de Corona maatregelen is re serveren verplicht, dit kan tot 24 uur van te voren via info@ coczeeland.nl Verder is er een limiet aan het aantal perso nen wat naar binnen mag en zullen de drankjes uit blik of fles geserveerd worden en niet in glazen. Natuurlijk vragen wij ook om afstand te houden van elkaar en blijf je thuis als je gezondheids klachten hebt. Zaterdag 29 augustus is weer de eerstvol gende LHBT avond in Café 39, Vlasmarkt 39 te Middelburg van 21.00 uur tot 02.00 uur. Voor meer info over Café 39 kijk op www.facebook.com/ cafe39middelburg Voor meer informatie over het COC Zeeland kijk op www.coczeeland.nl MIDDELBURG - Twaalf ui tjes zijn in de race voor de jaarlijkse verkiezing van het Leukste uitje van Zeeland. Een vakjury heeft de top twaalf vastgesteld. Nu is het aan het publiek. Zij kunnen hun stem en steun uitbren gen aan hun favoriete uitje in onze provincie via de web site www.anwb.nl/verkiezing Wie de winnaars zijn wordt begin volgend jaar bekend gemaakt. Nominaties De top 12 van genomineer de uitjes in Zeeland zijn, in willekeurige volgorde: Het watersnoodmuseum, Ber kenhof Tropical Zoo, het Zeeuws maritiem muZEEum, Mini Mundi, Deltapark Neel- tje Jans, sSpeelboerderij 't Klok'Uus, Het Arsenaal, overdekte speeltuin Five Star Farm, de Stoomtrein Goes-Borseleio, Skidome Terneuzen, Terra Maris en Toversluis. Criteria Criteria waar de jury en de le den de uitjes op beoordelen: prijs/kwaliteit, sfeer, aanbod, toegankelijkheid voor hele gezin, klantvriendelijkheid en de faciliteiten. AAGTEKERKE-DOMBURG In verband met de Coro na-maatregelen zijn er in de maand augustus geen diensten in de Dorpskerk in Aagtekerke.Er zijn wel diensten in de Johannes- kerk in Domburg met een gelimiteerd aantal bezoe kers, reserveren verplicht. Deze diensten zijn online te volgen via de website www.kerkomroep.nl. Advertentieverkoop en media-advies E justin.verdouw@dpgmedia.nl T 06- 29361097 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten E familieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website w w w.fam i I ieb e ri cht e n on I i nenl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg 37E 4382 NVVIissingen Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda be richten Plaatsen Vooroverige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136920 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. os Vaessen werkt al sinds 2013 als vrijvsilliger bij Buurtbemiddeling Walcheren. TEKST EN FOTO: WELZIJN MIDDELBURG MIDDELBURG - Jos Vaessen werkt al sinds 2013 als vrij williger bij Buurtbemiddeling Walcheren. "Niet het mak kelijkste vrijwilligerswerk. Maar wat je doet, hoeft niet allemaal leuk te zijn. Dat je soms veel ellende tussen bu ren kunt voorkomen, daar krijg je een kick van en werkt verslavend." Toen Jos met pensioen ging, wilde hij graag nuttig bezig blijven en tegelijkertijd uitge daagd worden. Via de vrijwil- ligersvacaturebank kwam hij bij Buurtbemiddeling terecht. "Bij Buurtbemiddeling pro beer je twee partijen (buren) die niet meer samen door een deur kunnen, weer op nieuw met elkaar in contact te brengen. Je probeert de negatieve spiraal waar ze in zitten, te doorbreken." "Waarom ik dit vrijwilligers werk graag doe? Best moei lijk te beantwoorden, want ik ben geen ruzie-liefhebber. Maar het fijne is datje tijdens een bemiddeling merkt dat mensen positief omdraaien, wanneer je op een bepaal de manier optreedt, of een begeleidingstraject opzet. Zonder dat je wonderen ver richt, verandert er iets, zodat ze elkaar bijvoorbeeld weer groeten. Je leert mensen met andere ogen naar dezelfde situatie en mensen kijken. Want: als je blijft kijken zo als je altijd hebt gekeken, dan blijf je zien wat je altijd hebt gezien." Benieuwd naar vrijwilligers- vacatures? Kijk dan eens op www.welzijnmiddelburg.nl of neem contact met ons op via 06 - 82 21 81 68 of vrijwil- liger@welzijnmiddelburg.nl.

de Faam | 2020 | | pagina 3