0 Ondergrondse afvalcontainers Inbrekers gaan niet met vakantie Meld een kapotte lantaarnpaal zelf op ovstoringzeeland.nl Eikenprocessierups Geniet van de Zeeuwse zomer Zomeractie "Vrijwilligerswerk cool" 11 samen krijgen we corona onder contro e GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES De gemeente probeert te voorko men dat ondergrondse afvalcon tainers te vol zitten en er zakken naast gezet worden. We vragen ook uw hulp. Is een container vol of in storing? Dan kunt u dit mel den via het telefoonnummer op de klep van de container. Wilt u even een andere container gebruiken of het afval mee terugnemen? Staat er afval van een ander naast een container? Dan kunt u dat met uw eigen afval mee in de container gooien. Dit jaar wordt het gebruik van de restafvalcontainers nog niet apart verrekend. Hartelijk dank voor uw hulp! Meer en meer ondergrondse con tainers zijn alleen nog maar met uw nieuwe sleutelhanger te ope nen. Vergeet deze dus niet mee te nemen als u afval wegbrengt. Let op: ook voor pmd (plastic en metalen verpakkingen en drank en zuivelpakken) en straks voor textiel heeft u uw sleutelhanger nodig. Neem de sleutelhanger dus mee als u naar de container gaat. De klep opent als u de sleutel hanger enkele seconden voor de afbeelding op de kaartlezer houdt. Samen houden we Middelburg schoon. PLASTIC EN METJ DRANK- EN En... Probeer atstand te houden. /c=oO meter of ongeveer een strandlaken. Probeer afstand te houden. Zoek de rust wat vaker op. Een ander tijdstip kan al helpen. Blijf thuis bij verkoudheidsklachten. Ernstige klachten? Laatje testen op corona. Bel: 0800-1202. www.zeelandveilig.nl/info-in-beeld 4 ZEELAND Veilig Mensen kunnen deze zomer periode weer meer van huis gaan, voor vakantie of dagjes uit. Maar daarmee is het ook weer de tijd waarin inbrekers toeslaan, omdat ze weten dat bewoners van huis zijn. Om de kans op inbraak te verklei nen, is het belangrijk dat bewo ners deze tips opvolgen: Op vakantie? Licht de buren in Vertel uw vertrouwde buren over uw vakantieplannen. Zij kunnen op uw woning letten en deze een bewoonde indruk geven. Dit door de post weg te halen, de plantjes water te geven, de auto af en toe eens op de oprit te zetten en een lampje aan te doen. Overburen zien meer van uw woning dan buren naast u. •Bel 112 bij verdachte situaties Vertel uw buren dat ze bij een verdachte situatie (bijvoorbeeld geluiden vanuit uw woning terwijl u er niet bent) direct de politie via telefoonnummer 112 moeten bellen. Snel alarm slaan, betekent een grotere kans om de inbrekers te pakken. Voor de thuisblijvers; let op insluipers Ramen en deuren staan vaker open met het mooie weer. Een insluiper kan dan zonder in te breken uw woning binnenkomen en er binnen enkele minuten met uw spullen vandoor gaan. Doe uw deuren en ramen op slot; ook al gaat u maar heel even naar de buren, boodschappen doen of even naar boven om bijvoorbeeld de was op te hangen. Leg geen kostbare spullen in het zicht. Naast deze tips, blijft het natuurlijk van belang om te zorgen voor goedgekeurd hang- en sluitwerk op ramen en deuren. Een goed gekeurd slot voldoet aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen (PKVW) en herkent u aan het SKG-logo, 1, 2 of 3 sterren en het teken. Vraag hierover advies aan een PKVW-bedrijf. Een lijst met erkende PKVW-bedrijven kunt u vinden op de website: www.politiekeurmerk.nl. Meer tips leest u op mvw.politie.nl/ themas/woninginbraak.html Stel: je fietst over straat en ziet dat een lantaarnpaal kapot is. Dan denk je waarschijnlijk dat jij daar weinig aan kunt doen. De gemeente lost dat wel op. Begrijpelijk, maar ook jij kunt helpen. Een storing aan een lantaarnpaal geef je namelijk simpel en snel door via de website ovsto- ringzeeland.nl Op een kaartje op je smartphone zie je alle lantaarnpalen bij jou in de buurt. Klik de juiste lantaarnpaal aan en klaar is kees. Een monteur lost de storing zo snel mogelijk op. Gewoon melden Bijna alle lantaarnpalen in Zeeland staan op de kaart. Dus zie je een kapotte lantaarnpaal, meld het snel op ovstoringzeeland.nl. Voor je eigen veiligheid, maar ook die van een ander. Bezoekers van Middelburgse parken hebben vast al om enkele bomen een waarschuwingslint zien zitten. Aanraking met de brandharen van de rups kan klachten als jeuk, huiduitslag en irritatie aan de ogen of luchtwe gen veroorzaken. Een gespecialiseerd bedrijf bestrijdt de processierups- nesten in gemeente Middelburg. Ziet u de processierups in uw wijk? Laat het ons weten via www.middelburg.nl of bel ons op (0118) 67 50 00. Op de website van GGD Zeeland is te lezen wat je moet doen als je klachten hebt. www.ggdzeeland.nl/onderwerp/eikenprocessierups. Deze zomer bedankt vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig (onderdeel van Welzijn Middelburg) vrijwilligers die zich inzetten in de gemeente Mid delburg door hen te trakteren op een ijsje. De eerste 100 inzendingen ontvangen een cadeaubon van een Middelburgse ondernemer ter waarde van 7,50 voor een ijsje voor zichzelf en om iemand te trakteren. Schrijf Samen Vrijwillig (vrijwilliger@welzijnmiddelburg.nl) in een mailtje over jouw vrijwilligerswerk in Middelburg: Welk vrijwilligerswerk doe je én wat brengt het jou? Bellen mag natuurlijk ook: 06 82 21 81 68 (ma, wo en vr). Vermeld s.v.p ook je adres, zodat Samen Vrijwillig je de bon kan toestu ren langsbrengen, als jouw inzending tussen de eerste 100 zit. Samen Vrijwillig gaat zorgvuldig om met je persoonsgegevens Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter ©Gem^Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u het stadskantoor alleen op afspraak bezoeken. Maak direct online een afspraak via www.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. 'I Zeeuwse zomertips: Natuur-rijker worden! Zeeland heeft naast zee en strand ook prachtig land. Ontdek de Zeeuwse natuur! Ontwijk parkeerknooppunten, ontdek fietsknooppunten! Elk eiland zijn eigen Muse<J}a! Verrijk jezelf met informatie in de Zeeuwse musea. Lekker koel ook op een zomerse dag. Meer zomertips? www.vvvzeeland.nl JfTonie s!t of bezoekers uit andere lande De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officiclebckendmakingcn.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de c-mailscrvice 'Over uw buurf Aa ngevraagde omgevingsvergunningen Griffoen pod, volkstuincomplex (plaatsen tuin huis), HctG'cene Woud, bolwcrczijde (tijdelijk oenpassen fiets- en voetpad), Kingsfrcat 44 (maken doorbrock), Mortiere fase 103, Jazz- roule 67 - 91Jazzrou*e 82 - 116, en loots Thielemcnsstraat 2 (bouwen 32 wonirgen), Nieuwe Kerkgang 1 - 1B (uitvoeren sloopwerk zaamheden), Nieuwstraat 16 (aanorenaen zonneparelen), Walche-seweg 168 (uitbreiden gcbo_w) Verleende omgevingsvergunningen Carl Perkinsstraaf 2, 4, 6. 8,3,5,7,9 (bouw 8 woningen), Fats Dominoslraat 1 en 3 (bcuw 2 woningen), Gerbrandyiaan 1 (plaatsen overkoo- ping en schutting), Gravenstraat 75 (vervangen gbs kozijnen vooraevel), ,anis Jopiinsf-cat 2,4, 6,8,10.12,14,16,18,20.22,24 {bouw 12 woningen), Lelicndaalscweg 3 (paotsen 2 dak- kace len voorzijde woning), Roy Crbsor straat 13, 5, 7, 9, 1113, 15 (bouw 8 wonirgen), Pop'oute 18,20 (bouw 2 woninaen), Veerse Meer eilanden Arrcplca' en Omloop (diverse werkzaamneden me- betrekking tot aanlegvccr- zieningen) Kennisgeving verlengde beslistermijn Roozenburg aan 14, 16, 18, 20 (verbouwen gezondheidscentrum), Vlasmarkl 14 (intern verbouwen pand, 'epcreren plafond, ve'vongen reclame en realiseren terras)

de Faam | 2020 | | pagina 9