e De Zeeuwse Zusjes laten Zeeland zien op YouHibe 9 Fotowandelen door de stad Vlissingse wijk wint een prijs Kledingbeurs rommelmarkt Coole zomer vrijwilligers Virtuele Veerse fietsroute Delta opnieuw sponsor Ride De Faam woensdag 22 juli 2020 ZEELAND HEEFT VEELTE BIEDEN OP SPEELGEBIED VOOR KINDEREN WALCHEREN KORT Raisa en Roozmarijn, de Zeeuwse Zusjes die zelf een YouTube kanaal hebben. Moeder Annet heeft het er druk mee: zij legt alles vast wat Raisa vertellen wil en monteert het geheel aan elkaar. Iedere in- en outdoor speelgelegenheid komt zo ongeveer aan bod. Zusje Roozmarijn gaat gezellig mee en hobbelt vrolijk overal achteraan. Schommelen, klimmen, glijden, niets is hen te dol. Foto: Annet Minderhout OOST-SOUBURG - Al ben je nog maar acht jaar, je kunt een YouTube kanaal beginnen als je wat te vertellen hebt. En dat heeft Raisa Radstaat uit Oost-Souburg gedaan. Zij laat, samen met haar zusje Roozmarijn van anderhalf en onder toeziend oog van haar moeder Annet Minderhout, zien wat Zeeland te bieden heeft op 'kinderspeelgebied'. Zoals veel kinderen was ook Raisa een trouwe kijker op YouTube. Wat haar opviel was dat veel meisjes filmpjes maakten met slime en chal lenges. Maar Raisa wilde iets anders laten zien. Een van haar eerste filmpjes was een liedje over handen wassen, net na het uitbreken van het corona- virus. Daar kreeg ze zoveel leuke reacties op dat ze ook an dere filmpjes wilde plaatsen. In overleg met haar moeder, die haar kanaal beheert, koos zij er voor om te laten zien welke leuke dingen je kunt doen in Zeeland. Dat viel dus niet mee in het begin want alles was gesloten. Nu de regels versoepeld zijn kan er weer een bezoek wor- Glijbanen zijn favoriet bij de meiden. Still: Conny den Heijer den gebracht aan Mini Mundi, Bambini (Raisa's favoriet) en Cine City. Moeder Annet heeft het er druk mee, zij filmt en monteert alle filmpjes. Voor Raisa en Roozmarijn is het een gouden tijd: zij komen over al en zien alles. En dat Zeel and meer te bieden heeft dan je denkt... dat houden ze nog even geheim want er ligt nog het een en ander op de plank aan materiaal dat afgemon teerd moet worden. Een van Raisa's grote voorbeel den op YouTube, De Zoete Zus jes, hebben heel wat duimpjes omhoog (likes), zo'n 30.000. Dat leek Raisa ook wel wat. Moeder Annet zegt: "Dat doel hebben we bijgesteld, het zou al leuk zijn als ze 100 abonnees heeft. Overigens dat abonne ren op een YouTube kanaal kost je niets. Daarnaast hou ik er goed zicht op, we houden het leuk, doen geen challen ges, hebben al genoeg slime voorbij zien komen en als Rai sa het niet meer leuk vindt dan stoppen we er weer mee." Overigens vindt Raisa Tik Tok helemaal niets. "Daar dansen ze alleen een beetje of doen ze trucjes met dieren. Daar is niks aan, dit is veel leuker." De Zeeuwse Zusjes plaatsen filmpjes op hun YouTube kanaal over speelvoorzie- ningen in Zeeland. Je kunt hen volgen via: www.facebook.com/ zeeuwsezusjes/ en via www.youtube.com, zoeken op De Zeeuwse Zusjes MIDDELBURG - Bekijk Mid- delburg eens op een andere manier en wandel mee door onbekende straatjes. Ga op zoek naar fotogenieke plek jes. En richt dan je camera of smartphone op de vele monu menten en fraaie details. We starten bij Brasserie 1600 met een presentatie. Onder het genot van koffie of thee krijg je tips om anders te kijken en te fotograferen. Want iedereen wil toch zijn familie en vrien den verbazen met verrassende foto's. Na de presentatie gaan we op stap. Je krijgt een flyer met de route en inspiratiefo to's als geheugensteuntje. We wandelen in een rustig tem po door steegjes en straatjes. Tijdens de vele fotostops is er voldoende tijd om alle onver wachte hoekjes en doorkijk jes te fotograferen. Onderweg krijg je fototips direct in de praktijk Deelname kan met iedere gewenste camera of smartphone. De Middelburgse fotograaf Karin den Boer be geleidt deze wandeling.Tijdens de presentatie en de wan deling nemen we de corona maatregelen in acht. 0 Meer infoimatie en aanmelden via www. karindenboer.nl/workshop of via 06 2944156'- Kosten 27 euro, inclusief een drankje. VLISSINGEN - Het hele post- codegebied 4384 in Vlissingen valt in de prijzen in de trekking van de Postcode Loterij. De winnaars winnen per lot een shoptegoed van 50 euro dat kan worden ingeruild voor di verse cadeaukaarten naar keu ze. Deze cadeaukaarten zijn te besteden bij ondernemers en winkeliers in de buurt. Zo win nen de buurtbewoners, maar ook de lokale ondernemers. Winnaars krijgen ook de mo gelijkheid om een deel van het gewonnen tegoed te doneren aan Voedselbanken Neder land. Winnaars worden bin nenkort persoonlijk per brief over hun prijs geïnformeerd. Ondernemers in de buurt die zich willen aansluiten kun nen meer informatie vinden op www.postcodeloterij.nl/ lokaleondernemers. VEERE - Muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere houdt gedurende de zomer vakantie elke dinsdag een rommelmarkt met uitgebrei de collectie kleding. Deze is in clubgebouw Het Akkoord aan de Oudestraat 9 in Veere. De opbrengst van deze rommel markt wordt onder andere gebruikt voor de aanschaf van nieuwe muziekinstrumenten. Er is een uitgebreide collectie kleding aanwezig, voor zo wel jong als oud, mannen- en vrouwenkleding en voor alle seizoenen. Naast de dinsdagen zal de rommelmarkt en de kle dingbeurs ook nog op andere dagen geopend zijn. Bel voor de zekerheid voor een bezoek met 0118-50128Z Bij geen ge hoor is de rommelmarkt op dat moment niet geopend. Tijdens de openingsdagen kunnen er ook nog spullen worden inge leverd voor de verkoop. Dins dag 25 augustus is de laatste keer dat de rommelmarkt ge opend is. Hierna wordt het clubgebouw weer ingericht als repetitieruimte voor de muziekvereniging. Meer informatie op www. veeresgenoegen.nl of mail naar rommelmarktvg@ zeelandnet.nl. MIDDELBURG - Deze zomer bedankt vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig, een onder deel van Welzijn Middelburg, vrijwilligers die zich inzetten in de gemeente Middelburg door hen te trakteren op een ijsje. De eerste 100 inzendin gen ontvangen van ons een cadeaubon van een Middel burgse ondernemer ter waar de van 7,90 euro voor een ijsje voor zichzelf en om iemand te trakteren. Mail het vrijwil ligerssteunpunt via vrijwilli- ger@welzijnmiddelburg.nl over jouw vrijwilligerswerk in Middelburg:Welk vrijwilli gerswerk doe je én wat brengt het jou?Bellen mag natuurlijk ook: 06 82 21 81 68 (ma, wo en vr). Quotes uit de inzendingen worden gepubliceerd we op de website en socials van Welzijn Middelburg, om zo te laten we zien wat jullie allemaal voor vrijwilligerswerk doen en zo nog meer Middelburgers te in spireren om vrijwilligerswerk te gaan doen. Vermeld ook je adres, de bon kunnen opge stuurd kan worden, als jouw inzending tussen de eerste 100 zit. AAGTEKERKE - Vanaf nu is het mogelijk om in de gemeen te Veere de nieuwe fietsroute Tour de Boer te fietsen. Tijdens deze fietsroute passeer je vier agrarische bedrijven, waar je met behulp van de nieuwe app een kijkje kunt nemen in de dagelijkse bedrijfsvoering. De agrarische ondernemers geven uitleg over de werkzaamheden in een virtuele rondleiding. Door het gebruik van 360 gra den-film kan je als het ware Peter Marinissen van ZLTO, wethouder Adri Roelse en varkenshouder en deelnemer Arie van Dam bij de opening van de virtuele fietsroute. zelf over het land lopen of in de stal kijken, waar je normaal geen toegang krijgt. De app is beschikbaar voorin het Neder lands, Engels en Duits en hij is gratis te downloaden in de android play store of de apple app store onder de naam Tour de Boer. De fietsroute en app zijn onderdeel van het project 'Gezonde voeding van dichtbij in Veere en Noord-Beveland', dat het gebruik van gezonde regionale producten moet be vorderen en er meer bekend heid aan geven. Dit onderdeel wordt mede mogelijk gemaakt door de gemeente Veere, HZ University of Applied Sciences en ZLTO. MIDDELBURG - Delta is de komende drie jaar opnieuw hoofdsponsor van de Delta Ride for the Roses in Zeeland. Sinds de oprichting zijn al mil joenen euro's opgehaald voor onderzoek naar onder meer longkanker, huidkanker,borst kanker en prostaatkanker. Dit jaar zou tijdens de elfde editie van Delta Ride for the Roses voor het eerst door de Wester- scheldetunnel worden gefietst. Door het coronavirus ging de editie van 2020 niet door. Het voornemen is om volgend jaar alsnog deelnemers van de 120-kilometer-route door de langste verkeerstunnel van Nederland te laten fietsen. Dat gebeurt in het weekend van 12 juni 2021. Speciaal voor on derzoek naar gynaecologische kanker is op vrijdag 11 juni de Delta Ladies Ride in Goes. "We zijn enorm blij als organisatie dat Delta het mogelijk maakt dat we dit wielerevenement ook de komende jaren voor Zeeland en het KWF kunnen blijven organiseren", zegt Ben de Reu van Stichting Ride for the Roses Zeeland.

de Faam | 2020 | | pagina 5