©- a «*5 9 ^0 Gratis zomerse activiteiten Dorpentocht in ander jasje Zomerfilms in het Nederlands Concerten in de Oostkerk Cursus over humanisme Bijbelclub gaat online MjfLÜecUo bestt rtunenten WOENSDAG 15 JULI 2020 De Faam WALCHEREN KORT o [=1 o I 111 1111 0 IZ^ MIDDELBURG - De gemeente Middelburg, Stichting Welzijn Middelburg en Kunsteducatie Walcheren bundelen namens Team Buurtcoaches Middel burg de krachten om kinde ren, jongeren én volwassenen leuke en laagdrempelige ac tiviteiten aan te bieden in de zomervakantie. Omdat veel mensen thuis blijven deze zo mer is dat nog belangrijker dan anders In verschillende Mid delburgse wijken worden tus sen 20 juli en 16 augustus gratis activiteiten georganiseerd. De activiteiten variëren van sport spel en vossenjachten tot workshops yoga en stencil art. Doe jij ook mee? leder jaar or ganiseert het Team Buurtcoa ches Middelburg het grootse Zomerfestijn in verschillende wijken in Middelburg, leder jaar zijn dit grote evenemen ten waar in totaal honderden kinderen op afkomen. Dit jaar is het helaas niet mogelijk om zulke grote evenementen te organiseren. Toch wil het Team zorgen voor leuke en leerzame activiteiten in zomervakantie. Daarom is gekozen voor klein schalige activiteiten door de hele stad. Zowel jonge als ou dere deelnemers kunnen deze zomer hun hart ophalen. Alle activiteiten zijn gratis, maar het is wel verplicht om vooraf in te schrijven. Het volledige programma voor het Zomer- spektakel 2020 staat op htt- ps//bredescholenmiddelburg. nl/locaties/zomerspektakel. Op deze website kunnen geïnte resseerden gelijk inschrijven op de gratis activiteiten. Er zijn beperkte plaatsen, dus schrijf je op tijd in. MIDDELBURG - De 24e Dor- pentocht Walcheren in ander jasje door Corona Middelburg. De jaarlijkse fietstocht 'Dor pentocht Walcheren' gaat dit jaar niet door zoals gepland. De organisatie vindt dat de risico's voor deelnemers te groot zijn. In plaats daarvan heeft Ter- re des Hommes Middelburg besloten om een alternatieve route beschikbaar te stellen. Hans Ligteringen is blij met het alternatief. "Absoluut, leder kan dan op een eigen gekozen dag deze mooie route rijden! Weliswaar zonder de gezel ligheid en de aanwezigheid van de andere "goede doelen maar er kan toch genoten wor den van het fietsen!". Jaarlijks doen er aan de Dorpentocht zon 2000 tot 3000 deelnemers mee. De fietstocht bestaat uit twee varianten. De 35 en 55 kilometer. Voor de 24e editie was de werkgroep binnen Ter- re des Hommes Middelburg al volop bezig met de organisatie. Toch werd besloten om deze af te gelasten. Volgens Ligterin gen geen licht besluit. "Naast die risico's voor deelnemers waren er ook twijfels of we de regel van 1.50 meter afstand op de 11 stempelposten wel zouden kunnen handhaven." Normaal gesproken kan een deelnemer van de Dorpentocht vooraf een routeboekje kopen. Op die route zijn vervolgens stempelposten met volop acti viteiten. Aan het einde van de route kan, mits alle stempels zijn gehaald, een herinnerings medaille worden opgehaald. Dat zit er dit jaar dus niet in. Daarom kiest de organisatie voor een alternatief. "De route 2018 is aangepast, herdrukt en kan gratis worden opgehaald. Op deze manier willen wij alle mensen toch iets aanbieden in deze bizarre tijd." Het rou teboekje is verkrijgbaar in de winkel van Terre des Hommes Middelburg, bij de VW-kan- toren op Walcheren, de Drvk- kery. Bibliotheek Vlissingen in CineCity en het Polderhuis in Westkapelle. Op 3 augustus 2021 hoopt de organisatie weer een volwaardige dorpentocht te kunnen organiseren. MIDDELBURG - Met drie Ne- derlands gesproken familie films kunnen gezinnen met kinderen vanaf 6 jaar in de zomer terecht bij Cinema Mid delburg. Het Middelburgse filmtheater vertoont de ko mende weken Pinocchio, Lasie en De Elkins: Een klein bakfes- tijn. Meer informatie, trailers en tickets op www.cinema- middelburg.nl/programma MIDDELBURG - De lunch- pauzeconcerten in de Mid delburgse Oostkerk, wekelijks op donderdagmiddag in de maanden juli een augustus, zijn eerder afgelast vanwege de corona maatregelen. De or ganisatoren hebben echtereen alternatief uitgewerkt, zodat het orgel in de Oostkerk in Mid delburg deze zomer toch live te beluisteren is. Er is deze zomer een serie van zes avondconcer ten op de woensdagavond. De Vlissingse organist Jos Vogel speelde als eerste in de reeks op woensdagavond 8 juli, met werken van onder andere Jo- hann Sebastian Bach en de Spaanse componist Cabanil- les. De concerten beginnen om 20.00 uur. De deuren gaan een half uur van tevoren open. Er is geen pauze en er zijn geen toi let- en horecafaciliteiten. Het maximaal aantal bezoekers is honderd personen en daarom is vooraf reserveren van kaar ten verplicht via www.deoost- kerk.nl. De opbrengst van deze concerten komt volledig ten goede aan de instandhouding van de Oostkerk MIDDELBURG - Het Humanis- tisch Verbond Zeeland verzorgt op zaterdagmorgen 31 okto ber 2020 een cursus van een halve dag over het humanis me. De cursus wordt gegeven door Judy Hooymeyer. Bij de cursus 'Kennismaken met hu manisme' ontdek je in 2,5 uur de beginselen van het huma nisme en watje ermee kunt in jouw dagelijkse leven nu. De humanistische traditie vormt zich, beweegt mee met de tijd. Welke wijsheden van huma nistische inspiratiebronnen kan jij inzetten bij het maken van keuzes? Door vragen te stellen en in gesprek gaan met elkaar, onderzoek je wat het humanisme voor jou kan be tekenen, en kom je samen tot (nieuwe) antwoorden. Je krijgt inzicht in je eigen, praktische wijsheiden wat jij belangrijk vindt. Zo komt de humanisti sche traditie tot leven en be oefen je een belangrijk aspect van het humanisme, namelijk de dialoog. De cursus is in de Zeeuwse bibliotheek aan de Kousteensedijk 7 te Middel burg van 10.00 tot 12.30 uur. In formatie over de cursus kunt u krijgen bij de heer I. Havenaar via 0113- 342307- OOSTKAPELLE -Er is dit jaar geen vakantie-bijbelclub in Oostkapelle. De VBC gaat nu online. Van maandag20 juli tot en met donderdag 23 juli staat er elke dag een filmpje of wat anders verrassends op de web site www.vbcoostkapelle.nl. 1 o 1 De dorpentocht van Terre des Hommes gaat dit jaar in een ander jasje.

de Faam | 2020 | | pagina 8