Het woord aan raadslid Bert Kollen Open Monumentendag gaat niet door Ondergrondse afvalcontainers Brugdek Sperwerpad - Veerse Poort aan vervanging toe Verwijderen nesten eikenprocessierups Wegwerkzaamheden Poelendaeleweg Tijdelijke afsluiting kruising Scheldepoortstraat-Zeeburgstraat GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Woningbouw in Sint-Laurens: Als CDA Middelburg zijn wij verheugd dat de woningbouw in Sint-Laurens weer een grote stap verder is. Het voorontwerp van het bestemmingsplan ligt nu ter inzage bij de gemeente. Heeft u belangstelling dan kunt u tot en met 15 juli een reactie geven. Als alles volgens plan verloopt kan er begin 2021 gestart worden met de verkoop. CDA Middelburg heeft altijd aange geven dat er: Huurwoningen moeten komen Levensloopbestendige huizen worden gebouwd Tiny houses voor de liefhebbers moeten komen Vrije bouwkavels te koop zijn. Aan al onze voorwaarden is in het plan voldaan. Voor de leefbaar heid van het dorp is dit een goede ontwikkeling. Waterpark Veerse Meer: CDA Middelburg heeft in het prille begin van dit plan al aange geven dat het vele autoverkeer door Arnemuiden een groot aandachtspunt is. Dit hebben wij duidelijk meegekregen van de inwoners van Arnemuiden. Wij gaan niet voor een verkeersplan wat misschien pas na 10 jaar is geïmplementeerd. Nee, wij gaan voor een oplossing die met 2 jaar is gerealiseerd. Wij vragen dan ook aan de gemeente om dit als hoge prioriteit mee te nemen in de plannen. Als CDA Middelburg vinden wij dat UW MENING telt. Bert Kollen Raadslid CDA Middelburg bertkollen@zeelandnet.nl De colleges van B&W van de gemeenten Middelburg, Veere en Vlissin- gen hebben besloten om Open Monumentendag 2020 op Walcheren af te gelasten. Door de uitbraak van het coronavirus (COVID-19) en de maatregelen die hierop zijn genomen, zijn alle publieksevenementen tot 1 september afgelast. Open Monumentendag zou plaats vinden op zater dag 12 september. Gelet op de veiligheid en gezondheid van de monu menteneigenaren, bezoekers en vrijwilligers, is het niet verantwoord om dit evenement door te laten gaan. PLASTIC EN METALEt^ DRANK-EN ZUV De klep opent als u de sleutel hanger enkele seconden voor de afbeelding op de kaartlezer houdt. Samen houden we Middelburg schoon. De gemeente probeert te voorko men dat ondergrondse afvalcon tainers te vol zitten en er zakken naast gezet worden. We vragen ook uw hulp. Is een container vol of in storing? Dan kunt u dit mel den via het telefoonnummer op de klep van de container. Wilt u even een andere container gebruiken of het afval mee terugnemen? Staat er afval van een ander naast een container? Dan kunt u dat met uw eigen afval mee in de container gooien. Dit jaar wordt het gebruik van de restafvalcontainers nog met apart verrekend. Hartelijk dank voor uw hulp! Meer en meer ondergrondse con tainers zijn alleen nog maar met uw nieuwe sleutelhanger te ope nen. Vergeet deze dus niet mee te nemen als u afval wegbrengt. Let op: ook voor pmd (plastic en metalen verpakkingen en drank en zuivelpakken) en straks voor textiel heeft u uw sleutelhanger nodig. Neem de sleutelhanger dus mee als u naar de container gaat. Van donderdag 9 juli tot en met vrijdag 17 juli is de kruising Poelendaeleweg-De Ruijterstraat afgesloten. Het verkeer vanuit de Stromenwijk wordt dan omgeleid via de Grevelingenstraat richting de Stromenweg. Verkeer komende vanaf de Langevieleweg kan via de Dorus Rijkersstraat de Stromen- wijk in. Door onvoorziene werkzaamheden is de eerdere planning gewijzigd. De planning ziet er nu als volgt uit: Het deel van het Banckertplein tot en met de kruising Poelenda eleweg-De Ruijterstraat is voor de bouwvak (24 juli) gereed; Na de bouwvak (17 augustus) start de aannemer met het deel van de Poelendaeleweg tussen de De Ruijterstraat en Vlis- singsesingel en vervolgens op de Vlissingsesingel en de Poelen- daelesingel. De werkzaamheden zijn naar verwachting op 16 oktober afgerond. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Mouthaan van gemeente Middel burg, c.mouthaan@middelburg.nl of tel. (0118)67 53 91. Het kruispunt Scheldepoortstraat- Zeeburgstraat in Nieuw- en Sint Joosland is van dinsdag 14 juli tot en met vrijdag 17 juli afgesloten voor alle verkeer. Dit vanwege riolerings- en herinrichtingswerk zaamheden in de Zeeburgstraat. Tijdens de afsluiting van het kruis punt is er in de Scheldepoortstraat sprake van een doodlopende weg, zowel komende vanaf de Molendijk als komende vanuit de Sloehaven- straat. Tijdens de werkzaamheden wordt het eenrichtingsverkeer in de Scheldepoortstraat tijdelijk opgeheven. Aan de zuidwestzijde bevindt zich voor motorvoertuigen een keermogelijkheid ter hoogte van huisnummer 11, en aan de oostzijde tussen huisnummer 23 en 25. Ook vanuit de Van Akenstraat en het noordelijke deel van de Zee burgstraat is er tijdelijk sprake van een doodlopende weg. Ter hoogte van basisschool De Lonneboot is een keermogelijkheid voor motor voertuigen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer De Hondt, c.de.hondt@middelburg.nl, of tel. (0118)67 53 33. De planken van het brugdek bij de brug Sperwerpad - Veerse Poort zijn in slechte staat. Aan aannemer De Jonge Waterbouw is daarom opdracht gegeven om de planken te vervangen. Op maandag 13 juli beginnen zij met het werk. De werkzaamheden duren een week. In die week is deze brug voor voetgangers en fietsers afgesloten. Bezoekers van Middelburgse parken hebben het waarschuwingslint vast al om enkele bomen zien zitten. Aanraking met de brandharen van de eikenprocessierups kan klachten als jeuk, huiduitslag en irritatie aan de ogen of luchtwegen veroorzaken. Vanaf donderdag 9 juli komt een gespecialiseerd bedrijf de processierupsnesten in gemeente Middelburg bestrijden. Ziet u de processierups in uw wijk? Laat het ons weten via www.middelburg.nl of bel ons op (0118) 67 50 00. Op de website van GGD Zeeland is te lezen wat je moet doen als je klachten hebt. www.ggdzeeland.nl/onderwerp/eikenprocessierups. Bezoekadres: Postadres: Kanaalweg 3 Postbus 6000 4337 PA Middelburg 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus kunt u het stadskantoor alleen op afspraak bezoeken. Maak direct online een afspraak via www.middelburg.nl/afspraak of bel (0118) 67 50 00. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurV. Aangevraagde omgevingsvergunningen Amesleinweg 50 (bouw kle nschalige opslag ruimten), Gcudplevierhof 10 (verhuur kcner aan toer sten), G'cverstroat 90 (aanbrengen zon wering), '<oringinneaan 13 (uitbreiden woning en plaatsen 2 dakkapellen), Noordweg 498 (uitoreider en vervangen garage), Rotterdamse kca 43-45 |het verbouwen van 2 gymzalen tot 14 appartementen), Turfkaai 17, 17A, 17Ben 19 (intern verbouwen, aanpassingen ex'erieur en uitvoeren onderhouc) Verleende omgevingsvergunningen Bezaanschuit 2 t/m 18 Arnemuiden (aouw 9 woningen), Damplein 15 [he-stel dak), Dokiricot 4 Arnemuiden (vervangen handelsreclame), Gravens'roct 90 (aanbrengen zonwering), Seisdam 18-20 (vervanger bestaande ramen en voorzien van dubbel glas), Stationsbrug (realiseren verlichting) Kennisgeving verlengde beslistermijn Kleversker<se cagpad (net verbouwen van net bedrijfspand), Nieuwstraat '9 te Arnemuiden (realiseren dakopboi/w en vervangen kozijnen en ramen), Elvis Presleys'roct 2 t/m 16 (even nrs.), Carl Perkinsst-cat 1 t/m 19 (oneven nrs.), Roy Orbisonsfrcat 18 t/m 30 (even nrs.) er Pop'Oule 22 t/m 56 (even nrs(het bo.wen van 43 woningen), JanisJopIrstraat 2,4, 6. 8, 10, 12, 14, 16,18, 20, 22,24, Peproute 18 en 20, Fats Doninostraat 1 en 3, Carl Pe'kinsstraaf 2,3,4,5.6, 7, 8, 9 en Roy Obisonstraat 1 3,5,7,9, 1113,15 (het bouwen van 32 woningen) Verkeersbesluit Parkeerplaats Dam aes'emrren voor oplcden elektrische vcertuiaen

de Faam | 2020 | | pagina 9