Cultuur ziet kansen in zwaar weer f#nlstartop Deze zomer toch concerten op orgel van de Oostkerk Uit op Walcheren Sesamstraat viert een feestje ©9 WOENSDAG 8 JULI 2020 De Faam ALLE KANSEN BENUTTEN IN TIJDEN VAN CRISIS PROGRAMMERING OOSTKERK ZEELANDTHEATERS Theo Rietveld Het zijn zware tijden voor de musea, theaters en poppodia. Hoe gaan culturele ondernemers in de drie Walcherse ge meentes hiermee om? Ik vraag het aan Veronica Frenks (Vee- re), Leo Hannewijk (Middelburg) en Peter de Neef (Ritthem). WALCHEREN - Veronica Franks is samen met Jacque line van Paaschen gast-direc- teur van Museum Veere (De Schotse Huizen en het Stad huis). Sinds begin juni zijn beide locaties geopend voor publiek "We maken van de nood een deugd", vertelt Ver onica. "We vernieuwden de website, voegden een web shop toe, restaureerden mu seumobjecten en hebben de tentoonstelling die in het Zeeuws Archief abrupt eindig de, hier opnieuw ingericht en aangevuld met Veerse voor werpen. Met crowdfunding willen we een uniek tegelta bleau met Willem V, restaure ren. In de Vierschaar zijn in juli 3D-brillen beschikbaar die het verhaal laten zien hoe Veere er in 1813 uitzag." Veronika is optimistisch over de toekomst Kansen benutten in tijden van crisis. Peter de Neef uit Ritthem noemt de lockdown rampza lig. Vooral voor de vijf kleine zalen in Zeeland waan/oor hij de programmering verzorgt Ook zijn eigen theater De Ver wachting moest dicht. Peter: "Vaste kosten moeten wor den betaald. Als dat lang duurt wordt dat een probleem. On der de naam Theater 2.0 voer ik overleg met andere kleinere podia in Zeeland en daarbui ten. Het plan is om voorstel lingen te streamen. Met een aantal van die kleine theaters, waaronder het Rietveld The ater in Delft werken we aan een plan om artiesten live op te nemen en te streamen. Niet gratis, maar om voor een paar schrijven fondsen aan. In janu ari 2020 komen we ermee naar buiten. In september gaan we open voor het publiek. En om het betaalbaar te maken, twee voorstellingen per dag." De Neef ziet kansen tijdens deze crisis en erna. euro toch in de zaal aanwe zig te kunnen zijn. Na corona blijf ik dit doen naast de live voorstellingen. Daarnaast wil ik samen met kleine theaters talenten uit de regio streamen en deze uitwisselen. We zoe ken andere theaters erbij en Van 21 augustus tot 13 september is de tentoon- stelling World Press Photo. Crowdfunding acties zijn in september. Het geld is nodig om de verduurzaming van de Oostkerk te realiseren. Deze zomer zijn er ook zes orgelconcerten, www.deoostkerk.nl Leo Hannewijk is directeur van de Zeeuwse Concertzaal (ZC) en directeur/bestuurder van De Oostkerk. "De kosten in De Oostkerk zijn hoog. We zijn afhankelijk van inkomsten uit kaartverkoop, verhuur en do naties. Die inkomsten zijn sinds maart geheel weggevallen waardoor de financiële situatie erg zorgwekkend is geworden. Rondleidingen naar de koepel zijn niet mogelijk. Deze loca tie leent zich de komende tijd uitstekend voor een pop-up restaurant waar je in de monu mentale omgeving op veilige Financieel staat de Zeeuwse Concertzaal er minder slecht voor dan de Oostkerk, omdat de ZC subsidie ontvangt en daardoor weet te overleven. Belangrijk is dat de programmering op 16 augustus van start kan gaan. Het gebouw is 'corona-proof' en we kunnen 126 bezoekers ontvangen.De concerten zijn vooralsnog zonder pauze en horeca. afstand van elkaar kan dineren. Er zijn wekelijks orgelconcer ten en van 21 augustus tot en met 13 september is de Wor ld Press Photo tentoonstelling dagelijks in De Oostkerk te bezichtigen. Zie www.deoost- kerk.nl. Met de inkomsten die we daarmee verkrijgen en die van andere crowdfunding ac ties die we binnenkort starten, kunnen we de Oostkerk nog even openhouden en de uit gestelde concerten van onder meer Danny Vera en de Neder landse Bachvereniging dit na jaar organiseren". Het is feest in de bekendste straat van Nederland, want Sesamstraat bestaat 50 jaar. Koekiemonster, Elmo, Tom mie en Bert 8t Ernie beleven samen met Janouk Kelder man, die ook bekend is van Het Klokhuis, de vrolijkste avonturen. MIDDELBURG - Zing en dans gezellig mee met alle Sesamstraatbewoners en geniet van deze grappi ge, swingende voorstelling voor het hele gezin. Want, bij Sesamstraat is het altijd feest! De voorstelling is ge schikt voor iedereen vanaf twee jaar. Kom verkleed! Bij zo'n bijzonder feest hoort natuurlijk een mooie outfit. Daarom nodigen Koekiemonster, Elmo, Tommie en Bert Ernie alle jonge bezoekers uit om verkleed naar het theater te komen als hun favoriete Sesamstraatkarakter! Veilig De Schouwburg Middel burg is blij dat ze weer kin deren en ouders mogen ontvangen. Er wordt ge zorgd voor een veilig be zoek waarbij de richtlijnen gevolgd worden van de overheid en het RIVM. zaterdag 11 juli 11.30,14.00 en 16.00 uur Schouwburg Middelburg www.zeelandtheaters. nl De traditionele orgelconcer ten in de lunchpauze, weke lijks op donderdagmiddag in de maanden juli en augustus, zijn eerder afgelast vanwege de coronamaatregelen. De organisatoren hebben echter samen met de beheerder van de Oostkerk een alternatief uitgewerkt, zodat het orgel in de Oostkerk in Middelburg deze zomer toch live te be luisteren is. MIDDELBURG - Er is deze zomer een serie van zes avondconcerten op de woens dagavond door de organis ten Jos Vogel, Gerard Boot en André Poortvliet. Zij zullen het waardevolle De Rijckere-orgel (1783) laten horen in een pro gramma van circa een uur. Dit zijn betaalde concerten waar van de opbrengst ten goede komt aan Stichting De Oost kerk. Een unieke kans om ein delijk weer een live concert bij te wonen in een prachtige ambiance. Programma Op de volgende data is het or gel te beluisteren: 8 juli (Jos Vogel), 15 juli (André Poort vliet), 22 juli (Jos Vogel), 29 juli (Gerard Boot), 5 augustus (André Poortvliet) en 12 augus tus (Gerard Boot). De aanvang is om 20.00 uur, de kerkdeur staat vanaf 19.30 uur open. Aangepast Uiteraard worden bij de con certen de richtlijnen van het RIVM opgevolgd. Er is geen pauze en er zijn geen toilet- en horecafaciliteiten. Het vooraf reserveren van kaarten is ver plicht omdat het aantal plaat sen gemaximeerd is tot slechts 100 bezoekers per keer. Dit re serveren is binnenkort moge lijk via www.deoostkerk.nl. Sesamstraat Live voor iedereen vanaf 2 jaar. FOTO. WIM LANSER De Schotse Huizen aan de Kaai in Veere maken deel uit van Museum Veere Foto: Chris Koole Er is deze zomer een serie van zes avondconcerten op de woensdag avond. FOTO: JOS VOGEL

de Faam | 2020 | | pagina 12