Ook de kerk is inmiddels Coronaproof 13 Impuls Zeeland ilï! w Rommel en curiosa TWeedehands boeken Online kinderbingo Klarenbeek Optreden Band Triskei De Faam WOENSDAG 1 JULI 2020 Gelovigen bereiken met video's AFSTANDSREGELIN ACHT NEMEN MINDER COLLECTEGELD OPGEHAALD CADEAU Marcel van der Voort "De gemeenteleden van de Vlissingse Marnixkerk krijgen op alfabetische volgorde een uitnodiging voor de morgen- of de middagdienst en moeten aangeven of ze komen of niet", zegt eerste voorzitter Abco Hage van de kerkeraad van genoemd Godshuis aan het Marnixplein. Een deel van de Walcherse kerken verzorgt weer diensten in deze Coronatijd. VLISSINGEN - "Hiervoor wordt een app gebruikt. De mensen worden opgevangen en be vraagd. Ze krijgen een plaats aangewezen", vertelt hij verder. Protocol "Als je ziekteverschijnselen hebt kom je niet. De verant woordelijkheid bij ouderen ligt bij de ouderen zelf. Ze wor den erop gewezen. Door het strikte protocol is het minder riskant in de kerk als bijvoor beeld in de supermarkt." In het kerkgebouw zijn verschil lende verwijzingen naar vei ligheidsmaatregelen. Zelfs een mat met waarschuwende tekst dient als geheugensteuntje. YouTube Leuny de Kam van de Doops gezinde Gemeente Walcheren in Middelburg: "Wij hebben op 15 maart de laatste dienst ge houden en vanaf 22 maart ben ik begonnen met het maken van een filmpje. We vonden een klassieke kerkdienstvorm niet geschikt om te bekijken in de huiskamer. Daarom kozen we voor een andere aanpak. Rond een thema of bijbeltekst een stukje toelichting door middel van kunst en muziek. De filmpjes werden via de mail toegestuurd, maar zijn ook te zien op YouTube via ons ka naal Doopsgezind Zeeland. Er is nu ervaring opgebouwd met de digitale vorm van kerk-zijn. Daar zullen we iets van blijven behouden." Hun kerkdiensten starten op 5 juli. Opgeven Rector Wim van den Berg van de H. Augustinus-statie Zee land, aan de Middelburgse Bree. "Wij mogen weer samen komen in onze kerk, weliswaar met veel voorschriften en be- perkingen. Onze kerk hebben we coronaproof gemaakt. Wij verwachten in principe niet meer dan dertig tot vijfender tig kerkbezoekers, plus mede werkers. ledereen moet zich van te voren opgeven. Alfabetisch Eugène Janse, scriba van de Protestantse gemeente Kle- verskerke: "Er kunnen per 1 juli maximaal honderd personen per zondagse kerkdienst in de kerk zitten, waarbij de 1,5 me ter afstandsregel in acht wordt genomen. De kerkenraad heeft de kerkgangers op alfabetische volgorde in delen gesplitst. Ie- Abco Hage, de eerste voorzitter van de kerkenraad van de Marnixkerk is blij dat er weer kerkdiensten zijn. FOTO: MARCEL VAN DER VOORT. dereen kan om beurten een kerkdienst bijwonen." Groot gemis Dominee Flip Beukenhorst van Protestantse Gemeen te Oostkapelle laat weten: "Voor veel mensen die kerke lijk zijn betrokken, is het ge mis aan fysieke kerkdiensten heel groot. Maar ook het feit dat vele activiteiten zijn ge stopt: er zijn geen wekelijkse koorrepetities meer, gespreks groepen, bijeenkomsten van groepen en filmavonden wer den afgelast. De sociale con text is weggevallen. Mensen missen contact elkaar zien en een schouderklopje." WALCHEREN - Op 1 juli opent de tweede MAEX Impuls Zee land. De MAEX Impuls is een fonds voor initiatieven die hun organisatiekracht willen versterken, een onderdeel dat vaak moeilijk te financieren is. VSBfonds stelt wederom 25.000 euro beschikbaar voor initiatieven die een directe link hebben met de buurt of wijk en bijdragen aan (nieuwe) ontmoetingen en/of ontmoe tingen tussen verschillende leefwerelden. Jordi van der Meijden, me deoprichter van KlusmetPlus uit Zeeland is enthousiast over de MAEX Impuls Zeeland. De organisatie die in 2018 begon als studentcompany koppelt ouderen die hulp nodig heb ben bij klusjes aan jongeren die wat willen bijverdienen en die zich willen inzetten voor ouderen in de buurt. "Omdat we alle aanmeldingen hand matig moesten verwerken, konden we de toestroom van jongeren bijna niet meer aan. Tijdens de coronacrisis werd dat nog nijpender omdat ou deren behoefte hadden aan een boodschappendienst Jon geren gaven aan deze klussen gratis te willen uitvoeren. Dat platform moesten we echt automatiseren." KlusmetPlus deed een aanvraag voor de MAEX Impuls Zeeland, een sa menwerking tussen MAEX en VSBfonds. "Binnen drie weken stond het geld op onze reke ning. Je hoeft geen maanden te wachten op een eerste re actie. Je moet simpelweg la ten zien welke impact je wilt maken." Kijk voor meer informatie op www.maex.nl Eugène Janse, scriba van de Protestantse gemeente Kleverskerke: "Geen of minder mensen betekent minder collectegeld. De kerkenraad heeft de gemeenteleden gevraagd om hun collecten via de bank over te maken voor wat betreft de zondagen dat zij geen kerkdienst bezoeken. Maar uiteindelijk is het een feit dat er minder geld door de kerk wordt ontvangen. Er zijn ook minder uitgaven, maar per saldo teert de kerk in op zijn banksaldo." OOSTKAPELLE - Op Zon- dag 5 juli van 13.30 tot on geveer 15.30 uur treedt de band Triskell op bij Terra Maris aan de Duinvliet- weg in Oostkapelle. De groep vormt een boeiend geheel met als basis Iers-Keltische muziek, vertolkt op eigentijdse wijze. Mary Black, Loree- 11a McKennitt en Mary O'Connell zijn inspirerend als voorbeeld. Maar an dere muziek wordt zeker niet geschuwd. Deelna me: entree museum. Re serveren is niet nodig Tweedehands boekverkoop ARNEMUIDEN - Er is een ver koop van tweedehands boe ken in Amemuiden. Deze verkoop is steeds op maandag tot en met zaterdag en wordt alleen gehouden met mooi weer. De verkoop is vanuit de voortuin van Klaverakker 31 te Arnemuiden. De volledige op brengst is bestemd voor kerk in Aktie project De Delta voor Indonesië. Bel voor meer infor matie naar telefoonnummer 06 -131 676 90. MIDDELBURG - Op zaterdag 4 juli houdt Stichting Kla renbeek Actief een online, dus volledig corona-veilige kinderbingo via hun Face- book pagina. De bingo is bereikbaar via www.fecebook.com/ Stichtingklarenbeekactief/ Tussen 10.00 en 11.00 uur kunnen de bingokaarten opgehaald worden in het Johannes Postkwartier op huisnummer 94. Om 14.00 uur gaan de bingo live! Deelname is gratis voor do nateurs van Klarenbeek Ac tief. Niet-donateurs betalen 2 euro. Als deze activiteit succesvol verloopt en er is voldoende animo, dan gaat de wijkvereniging ook di gitale bingo's houden voor voor volwassenen. Carolijn Visser ZEELAND - Carolijn Visser schrijft het geschenk voor de 26e editie van de Week van het Zeeuwse boek, zo is vrijdag bekendgemaakt. De Week van het Zeeuwse boek vindt plaats in de eerste week van novem ber, lezers die 15 euro besteden in de boekwinkels krijgen het boekje cadeau. VEERE - Diverse leden en vrij willigers van muziekvereni ging Veere's Genoegen uit Veere organiseren gedurende de zomervakantie elke dinsdag een rommel- en curiosamarkt in clubgebouw 'Het Akkoord' aan de Oudestraat 9 in Veere. De opbrengst van deze rom melmarkt wordt onder andere gebruikt voor de aanschaf van nieuwe muziekinstrumenten. Op de rommelmarkt worden onder andere boeken, kle ding, apparatuur, speelgoed, keukenspullen, glas- en ser vieswerk verkocht. Uiteraard zijn ook hier de nodige maat regelen getroffen zoals een deurbeleid, maximum aantal bezoekers, verplicht gebruik winkelmandje, verplichte looproute en de mogelijkheid om contactloos te betalen. De rommelmarkt is vanaf dinsdag 7 juli elke dinsdag van 10.00 uur tot ca. 17.00 uur geopend. Naast de dinsdagen zal de rommelmarkt ook nog op an dere dagen geopend zijn.

de Faam | 2020 | | pagina 5