Het fort gaat weer open w Zomeravondgesprek met Floor Kledingbank Zeeland 'Wie goed doet, goed ontmoet' De Piek houdt livestream Isabel Rotary club geeft plantjes aan Veerse zorglocaties Kinderbingo Lezen in de vakantie De Faam WOENSDAG 1 JULI 2020 VRIJWILLIGER IN HET ZONNETJE COLOFON DE FAAM f Advertentieverkoop en media-advies E justin.verdouw@dpgmedia.nl T 06- 29361097 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten E familieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website w w w.fam i I ieb e ri cht e n on I i nenl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edison weg 37 E 4382 NVVIissingen tg* Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda berichten Plaatsen Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136921 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. MIDDELBURG - Journalist en geograaf Floor Mi nkowski wordt op vrijdag 3 juli om 19.30 uur in de tuin van de Kloveniersdoelen geïnterviewd door Barbara Oomen (UCR) over haar nieuwe boek. Een klein land met verre uithoeken. Floor Milikowski laat in haar net verschenen boek zien hoe ook in Nederland de kloof groeit tussen kansarm en kansrijk, tussen centrum en periferie, tussen macht en onmacht. Banen, kapitaal en hoogopgeleiden concentreren zich in een aantal grote steden. Op andere plekken krimpt de bevolking en moeten ziekenhuizen en scholen sluiten. Dit, zo stelt zij, is geen toe val, maar het gevolg van bewust beleid sinds de jaren tachtig: 'Don't back the losers but pick the winners'. Naarmate Nederland verandert in een lappen deken van winnaars en verliezers, wordt de ur gentie om in te grijpen groter. Hoe willen we dat Floor Milikowski wordt op vrijdag 3 juli om 19.30 uur in de tuin van de Kloveniersdoelen geïnterviewd. het land eruitziet - en wie kan, wil of moet daar invloed op uitoefenen? Tickets kosten 5 euro en zijn verkrijgbaar in boekhandel de Drvkkery en via www.drukkerij- middelburg.nl MIDDELBURG - De Beurs van Kledingbank Zeeland aan de Ravensteijnweg 1a in Middel burg is sinds mei elke woens dag geopend van 9.00 tot 1400 uur en dat is een groot succes. Vlak voordat de zomer hele maal losbarst, houden we een extra verkoopdag op zaterdag 4 juli en dan geldt op bijna al les: 2 halen 1 betalen! Zomer se jurkjes, fleurige blouses, zwembroeken, een jas voor een frisse dag, het is erallemaal te vinden. De collectie tweede hands dames-, heren- en kin derkleding is zeer compleet en wordt steeds vernieuwd en aangevuld. Nu de maatre gelen met betrekking tot het coronavirus versoepelen per 1 juli, kunnen we de bovengrens van twintig bezoekers loslaten. De winkelmedewerkers zullen goed in de gaten houden of iedereen in de gelegenheid is om anderhalve meter afstand te bewaren. Zo niet, dan vra gen we u om even te wachten tot er weer een plekje vrij is. Er kan contant en met pin be taald worden en we hopen dat we weer koffie en thee kunnen schenken. Met mooi weer zul len we buiten wat zitjes cre- eren. De opbrengst komt ten goede aan het werk van Kle dingbank Zeeland. MIDDELBURG - Op za terdag 4 juli om 1400 uur houdt Stichting Kla- renbeek Actief een onli ne kinderbingo via www. facebook.com/Stichting- klarenbeekactief Tussen 10.00 en 11.00 uur kunnen de bingokaarten opge haald worden aan Johan nes Postkwartier 94 in Middelburg. Deelname is gratis voor leden en 2 euro voor niet-leden. Jonathan Sanderse (28) is vrijwillig penningmeester bij Stichting Vakanties Minima Walcheren. WALCHEREN - Jonathan Sanderse (28) is vrijwillig penningmeester bij Stich ting Vakanties Minima Wal cheren. "Boekhouden is niet super spannend of bijzonder leuk, maar ik vind het wél heel leuk om alles kloppend te maken. Ik zie vrijwilligers werk als ultieme kans om iets voor anderen te betekenen en tegelijkertijd gratis te le ren en ervaring op te doen." Zo'n twee jaar geleden ging Jonathan op zoek naar vrij willigerswerk. "Ik wilde graag iets met financiën doen en daar meer over leren. Via het vrijwilligerssteunpunt kwam ik bij Stichting Vakanties Mi nima Walcheren terecht Ik vind het belangrijk om een stukje verantwoordelijkheid te nemen voor je omgeving. Wie goed doet, goed ont moet!" Wekelijks besteedt Jonathan ongeveer een uur aan het inboeken van de be talingen. Daarnaast maakt hij onder andere de jaarre keningen en neemt hij deel aan de bestuursvergaderin gen. "Het allerleukste aan het doen van dit vrijwilligerswerk vind ik de mensen waarmee je in contact komt. Zonder dit vrijwilligerswerk had ik mijn collega-bestuursleden nooit ontmoet. Ik kan veel van hen leren." Door het Corona virus geen organisatie van vakanties dit jaar. Mogelijk wel "Zomer in Zeeland" met tegoedbonnen voor allerlei leuks en lekkers. Benieuwd naar meer vrij- willigersvacatures? Kijk op www.welzijnmiddelburg.nl of neem contact op via 06 - 47 303 950 of vrijwilliger@ welzijnmiddelburg.nl. RITTHEM - Ook het oudste zeefort van West-Europa, Fort Rammekens bij Ritthem opent na maanden gedwon gen rust weer zijn eeuwen oude deuren. Bezoekers zijn van harte welkom bin nen de muren van het fort de Zeeuwse geschiedenis te komen beleven. Het fort is geopend op zaterdagen en zondagen van 11.00 tot 17.00 uur. Wel eerst even reserveren op www.staats- bosbeheer.nl/activiteiten/ walcheren/op-bezoek-bij- fort-rammekens Fort Rammekens opent weer zijn deuren. VUSSINGEN - Maar liefst elf Vlissingse scholen doen mee met het pro ject Vakantielezen van ZB in Vlissingen. Dit project is bedoeld voor kinderen in groep 3 en 4 om een zo- merleesdip te voorkomen. Ook ruim 300 peuters van de peutergroepen van Kinderopvang Walcheren krijgen een goed gevuld tasje. De laatste twee we ken van juni werden de tasjes met de Boekfiets op de scholen bezorgd. Kin deren die in de zomer blij ven lezen, behouden hun leesniveau of gaan zelfs vooruit! Om het lezen te blijven stimuleren, kregen leerlingen die naar groep 4 of groep 5 gaan een aan trekkelijk Vakantieleestas- je. In dat tasje zitten onder andere twee leesboeken, een taalspelboekje, een samenleesboek, een Va- kantieBieb-kaart, een flyer met tips voor ouders en een 'Waar is Wally' speur tocht. Vakantielezen' is een project van Stichting Lezen met als doel de taalontwikkeling van kin deren in krimpregio's in Nederland te stimuleren. VLISSINGEN - Op zaterdag 4 juli organiseert poppodium de Piek in Vlissingen weer een Live stream onder de noemer 'Anderhalvemeter sessie'. Dit keer is de beurt aan Isabel band. De livestream is live te volgen op de Facebookpagi- na van de Piek, Vlissingen en begint stipt om 21.00 uur. Er is geen kaartverkoop want de het optreden is besloten en zal lou ter bijgewoond worden door genodigden. Als voorproefje op haar EP release is onlangs het nummer Heartbeat uitge bracht en heeft inmiddels al bijna 20.000 streams. VEERE - Community Sen/ice van Rotary Club Walcheren heeft ruim 900 kalanchoë plantjes aangeschaft en ver deelt deze over acht zorglo caties in de Gemeente Veere. Vrijwilligers uit de club hebben meegeholpen met de bezor ging voor bewoners en me dewerkers. Een aantal locaties is bezocht met een draaiorgel voor een vrolijke noot en een hart onder de riem. Het co ronavirus zal nog een tijdje on der ons blijven en zal blijvend impact houden. De plantjes zijn verzorgt door Amarantis Middelburg en het drukwerk is geleverd door Drukkerij Van Keulen uit Serooskerke. Poppodium de Piek in Vlissingen houdt een Live stream. Dit keer is de beurt aan Isabel band.

de Faam | 2020 | | pagina 3