Hiermee gaan we na de crisis zéker door f#nIstartop poekba ndel JE adrz ZorgSaarn De Faam WOENSDAG 24 JUNI 2020 ZEEUWSE ONDERNEMERS ZIJN CREATIEFIN MOEILIJKE TIJDEN NEDERLAND START OP ZorgSaam en Adrz verlenen weer uitgebreid 'gewone' zorg. Die is absoluut veilig. U hoeft zich daar niet ongerust over te maken. Er is een aantal voorzorgsmaatregelen: U wordt persoonlijk geïnformeerd over uw afspraak. Hebben we nog geen contact met u opgenomen, dan doen we dat binnenkort. Om veilige zorg te kunnen bieden en zorgvuldig te kunnen zijn, vragen we op meerdere momenten naar uw gezondheid. Dit om na te gaan of u geen klachten heeft die kunnen wijzen op het coronavirus. Bent u 18 jaar of ouder, dan komt u in principe zonder begeleiding naar uw afspraak. In overleg met uw medisch specialist of behandelaar kan een uitzondering worden gemaakt. www.zeeuwsezorg.nl Conny den Heijer In de eerste weken van de corona tijd, toen heel Nederland zo'n beetje in lockdown was kregen alle winkeliers het flink voor de kiezen, ook hier op Walcheren. Maar, Luctor et Emer- go: creatief en inventief als zij zijn kwamen er allerlei ideeën die nu zo goed blijken te werken dat men ze handhaaft. VLISSINGEN - "Niet klagen maar doen." Al zeggen we dat hier net even anders. De heersende mentaliteit onder de Zeeuwen, niet bij de pak ken neergaan zitten. Aan tafel, kijken wat je hebt, wat er niet meer kan of verder borduren op een idee. Thui swi n ke Itop pe rs Michel de Bree van Ava Electro in Oost-Souburg stortte zich in het begin van de corona crisis helemaal op zijn website met thuiswinkeltoppers. "Wasma chines blijven toch kapot gaan, ook in coronatijd. Het lastige in ons vak is alleen wel dat je het apparaat thuis brengt en installeert of aansluit Dat hebben we uiteraard gedaan, met gele hesjes aan en op an derhalve meter afstand van de klant als was dat soms wat lastig. Wij zijn blij dat we weer gewoon open zijn en we onze klanten weer in de zaak kun nen ontvangen. Wantje wilt je nieuwe wasmachine toch ook graag even van dichtbij zien voordatje hem koopt." Vakantiegeld We merken dat klanten, om dat ze 'nu toch niet op vakantie gaan' meer geld uitgeven aan hun witgoed. Dus het is goed dat we hen weer gewoon fa- ce-to-face in de zaak kunnen adviseren al blijven we natuur lijk ook actief op internet." Thuisservice Annika en Martijn van de Woestijne van Café Restau rant Soif durfden het zelfs in Margreet de Haan van Boekhandel 'tSpui in Vlissingen met de Boekfiets: CO2 neutraal bezorgen. Foto: Boekhandel 't Spui coronatijd aan om er nog een nieuwe zaak bij te beginnen: Soif@Home. Annika vertelt: "Wij kwamen eigenlijk al snel op dit idee en inmiddels is onze bezorgservice een feit. In goed overleg met de ge meente en uiteraard met het Nederland start op. Ondernemers gaan weer vol energie en met nieuwe ideeën aan de slag nu de corona maatregelen langzaam maarzeker versoepelen. Zo krabbelen zij langzaam weer op uit de crisis. Hoe gaan zij het aanpakken in het 'nieuwe normaal? voldoen aan de voorwaar den voor de drank- en hore- cawet, konden we beginnen. Het loopt zo goed dat Soif@ Home een apart bedrijf is ge worden. We hebben het druk, zeker met deze bijzondere da gen als Moeder- en Vaderdag. Wij gaan hier zéker ook na de coronacrisis mee door." Bezorgservice Margreet de Haan van Boek handel 't Spui houdt de be zorgservice met de boekenfiets er ook in. "We brachten de bestellingen al een tijdje rond op de fiets (soms met de auto) dus het is eigenlijk niet nieuw. Maar onze klanten zien ons graag zo verschijnen, zij waar deren het bijzonder dat we ook iets aan het milieu doen, want het is C02-neutraal bezorgen. Daarbij is het ook grappig om Ondanks corona zaten ondernemers bepaald niet stil. Nu de maatre gelen versoepelen zien we hun creatieve resultaat en hoe zij de economische pols van ons land weer sneller laten kloppen. Wij zetten enkele Walcherse ondernemers in de spotlights met de actie #NLstartop te zien en we hoeven bij wij ze van spreken niet in de file te staan. Wij bezorgen gratis in Vlissingen en omstreken, pin nen kan op een veilige manier, aan de deur. En voor ons: wat is er nu heerlijker dan in de zomer lekker op de fiets door je eigen stad te rijden. In het begin van de coronacrisis had den we het er drukker mee dan nu, want onze klanten kunnen nu ook gewoon weer in de boekhandel terecht Maar onze boekenfiets blijft voorlo pig rondrijden in het Vlissingse straatbeeld."

de Faam | 2020 | | pagina 5