Oud-Middelburgse in Ierland brengt debuut uit 9 Uitreiking Keurmerk Sociale Onderneming Veilig kunst bekijken Bram is al heel zijn leven actief Bijbelclub De Faam WOENSDAG 24 JUNI 2020 ZAKENNIEUWS COLOFON DE FAAM VRIJWILLIGER IN HET ZONNETJE Cathalijne de Wit In het onlangs uitgekomen boek Ierland - De Ultieme Roadtrip' neemt oud-inwo ner van Middelburg Cathelij ne de Wit-Peijs haar lezers mee rond over heel het ei land Ierland. MIDDELBURG - 'Ierland - De Ultieme Roadtrip' is geen reisgids vol korte praktische tips over het huren van een auto en het boeken van ho tels, maar een verhalende reis door Ierland. Cathelijne neemt de lezer het hele eiland mee rond, inclusief Noord-lerland. Ze deelt daarbij een groot aan tal interessante feiten en de mooiste bezienswaardigheden van Ierland. Zowel beroemde trekpleisters als verborgen pa reltjes die niet snel te vinden zijn via Google. Vier bijzondere routes Cathelijne beschrijft in 'Ier land - De Ultieme Roadtrip' vier routes. Deze kunnen af zonderlijk worden afgelegd of aan elkaar worden gekoppeld. Tijdens haar reis ontmoet ze diverse locals met wie ze inte ressante, mooie en bijzondere MIDDELBURG - Het Keurmerk Sociale Onderneming is uitge reikt aan Mondial Vogel Ver huizingen uit Middelburg. Het certificaat is een bevestiging van het feit dat het verhuis bedrijf als sociale ondernemer geworteld is in de samenle ving en actief bijdraagt aan een betere leefomgeving. -/ strong-Of het nu gaat om so cial return on investment, vrij willigerswerk of het sponsoren van goede doelen: het familie bedrijf neemt haar maatschap pelijke verantwoordelijkheid. Met het behalen van het cer tificaat laat het team zien dat ze aantoonbaar bijdraagt aan de Duurzaamheidsdoelstellin gen van de Verenigde Naties. Het Keurmerk Sociale Onder neming wordt alleen uitge reikt aan bedrijven die bij een onafhankelijke audit aan kun nen tonen dat zij zich écht so ciaal opstellen. "Wat we bij het Keurmerk van belang vinden is dat bedrijven niet alleen zég gen dat ze sociaal ondernemen en duurzaamheid belangrijk vinden, maar dat ze het ook waarmaken: dat het in het hele bedrijf geïntegreerd is", aldus André Visser, directeur van het Keurmerk Sociale Onder neming. Mondial Vogel Ver huizingen maakt onderdeel uit van Mondial Movers, een lan delijke verhuisorganisatie met gesprekken voert. "Ik hoop dat ik mensen kan inspireren met mijn reisverhalen", zegt Cathe lijne. "Ik wil dat zij net zo veel plezier in Ierland beleven als ik." Liefde voor Ierland Cathelijne kwam zelf twintig jaar geleden als avontuurlijke tiener voor het eerst in Ierland. De rijke historie, de bijzondere verhalen, de gezellige cultuur. MIDDELBURG - Bij atelier Hoed Gezien aan de Nadorst- weg 38 in Middelburg krijgt iedere maand een andere kun stenaar 'de etalage' tot zijn of haar beschikking en zijn de kunstwerken vier weken lang te bekijken. Veilig een omme tje doen langs wisselende ten toonstellingen kan dus iedere dag van de week. Vanaf 5 juli tot en met week 31 is dat Car men Milhous-Arendt - schil derijen uit de serie Little White Treasure. Hier laat Carmen zien, dat zij niet alleen op groot for maat maar ook in het klein een krachtig beeld neer kan zet ten. Schilderen betekend voor Carmen visualiseerde energie, emoties en spontaniteit. Dit als een voortdurend wissel spel tussen intuïtie en analyse ren, tussen dynamiek en rust, opgewonden zijn en gelaten heid, orde en chaos. Of het nu gaat om figuratie of verbeelde landschappen, het zijn stuk voor stuk kleine pareltjes. Zo als kunstcriticus Nico Out het omschreef: Carmen laat in een groot aantal schilderijtjes klei ne pareltjes zien dat als je met gevoel de verf de ruimte geeft, er kleine juweeltjes kunnen ontstaan. Vorm, kleur en com positie boeien, zonder dat er sprake is van een voorstelling. de vriendelijke mensen en de prachtige natuur zorgden dat ze zich direct thuis voelde. In 2015 besloot ze om er samen met haar man en mopshond te gaan wonen. Haar liefde voor Ierland zette ze om in haar be drijf Witty Walks waarmee ze Nederlandstalige tours in Du blin en de nabijgelegen Wic- klow Mountains organiseert. Tijdens die tours merkte ze dat er veel behoefte is aan loka- DOMBURG - In het Schut tershof aan de Kanon- weistraat 30 in Domburg wordt van 13 tot en met 17 juli van 9.30 uur tot 11.45 uur de Vakantiebijbeldub gehouden. Je gaat knutse len, zingen, luisteren naar een verhaal, en er staan veel (buiten)spellen op het programma! Je kunt je aanmelden door een mail te sturen naar vbc@ger- gemaagtekerke.nl Ie kennis over Ierland én dat er ontzettend veel te vertel len is. Dat inspireerde haar tot het schrijven van haar debuut. Naast het boek 'Ierland - De Ultieme Roadtrip' komt ze bin nenkort met een virtuele road trip door Ierland, ledereen die wil kan gratis online mee op reis. Inschrijven voorde virtue le roadtrip kan via www.deul- tiemeroadtrip.nl. Daar is ook het boek te bestellen. De uitreiking van het certificaat. FOTO: KSO t Advertentieverkoop en media-advies E justin.verdouw@dpgmedia.nl T 06- 29361097 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten E familieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg 37E 4382 NVVIissingen Redactie Bied je nieuws aan op de website via de v knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda berichten Plaatsen Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgniedia.nl 088-0136921 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. Bram Pattenierop het strand bij Zoute! ande. TEKSTEN FOTO WELZIJN VEERE ZOUTELANDE - Bram Patte- nier (76) woont in Zoutelande en zet zich sinds zijn jeugd jaren in als vrijwilliger. Nu is hij onder andere betrokken bij de Commissie Welzijn Zoutelande. "Samen met 4 dames vor men wij de Commissie Wel zijn Zoutelande. Wij werken plannen uit om senioren bij elkaar te brengen en actief bezig te zijn. Zo organiseren wij burendag. Samen aan tafel, fietstochten en kerst maaltijden voor senioren" vertelt Bram. "Hiernaast zet ten wij ons ook in om maat schappelijke problemen als dementie en eenzaamheid bespreekbaar te maken, om dit te herkennen en daar bij hulp te bieden". Vrijwilli gerswerk doet Bram al sinds zijn jeugdjaren. Toen als bestuurslid bij sportvereni ging De Meeuwen, nu helpt hij bij activiteiten op het sportcomplex. Zijn leukste ervaringen als vrijwilliger vindt Bram de onverwachtse ontmoetin gen met oud-dorpsgeno ten tijdens een kerkwacht. want ook bij de Protestantse Gemeente in Zoutelande is Bram vrijwilliger. "Vrijwilli gerswerk is heel belangrijk voor veel organisaties om door te kunnen gaan met het aanbieden van activiteiten. Ik doe daar graag aan mee, zodat de kern Zoutelande een prettige woonplaats kan zijn." Benieuwd naar meer vrij- willigersvacatures? Kijk dan op www.welzijnveere.nl of neem contact met ons op via 0118-583687 of info(a>wel- zijnveere.nl Cathelijne kvsam zelf twintig jaar geleden als avontuurlijke tiener voor het eerst in Ierland. FOTO: Bas van den Boom

de Faam | 2020 | | pagina 3