Dr 17/06/20 Campagne eindexamenscholieren Aandacht voor sociale campagne 'Verantwoord naar school' Nieuw akkoord over zeehondenopvang Provincie vrolijkt praathuis Bath op 1 Zeeland Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op wvrw.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Denk mee over oplossingen Corona Primeur voor Zeeland: eerste elektrische tractor Verruiming maatregelen haltetaxi Verpachting percelen 2021 Laatste kans: doe mee aan tuinwedstrijd iMPA Provincie ovine ie werk Ook dit jaar organiseert het Aanvalsteam Arbeidsmarkt (waarin overheden, bedrijven en onderwijsinstellingen in Zeeland vertegenwoordigd zijn) weer een campagne voor alle eindexamenscholieren. Deze keer met als thema 'Class of 2020; we made it!'. Naast een felicitatie is het doel van de campagne de mogelijkheden van (toekomstig) wonen en werken in Zeeland onder de aandacht te brengen van de scholieren. Vanwege de bijzondere tijd waarin de leer lingen hun diploma hebben gehaald, wordt hen gevraagd hoe ze deze periode erva ren. Eindexamenscholieren kunnen foto's en filmpjes insturen van hun 'geslaagd moment'. Hiermee maken ze kans om zichzelf en hun vrienden terug te zien in de campagne. De deelnemers ontvangen een compilatie van alle online viermomenten. Deze is ook te zien op www.liefszeeland.nl Ook ontvangen leerlingen weer een brief bij hun diploma. Dit jaar schreef één van hen mee aan de brief de 19-jarige Mitchell Warmenhoven. leerling van het Lodewijk College. Mitchell: "Ik vond het erg leuk om mee te denken over de stijl en de toon Ik ga Zeeland wel uit voor mijn studie, maar wil daarna zeker terug naar Zeeland. Er is hier genoeg te doen, er zijn veel banen en vooral: iedereen kent elkaar hier Dat maakt alle festivals hier in de regio ook zo ontzettend leuk!'" De brief wordt mede ondertekend door de gedeputeerden Harry van der Maas en Jo-Annes de Bat. zij benadrukken: "Of je nu op zoek bent naar een passende stage of een uitdagende (zomer)baan, Zeeland heeft je genoeg te bieden!" De Provincie Zeeland vindt het belang rijk dat jongeren meedenken over de oplossingen voor het coronavirus. Heb jij daar ideeën over of wat vind jij daarin belangrijk? Geef het door op www.laks.nl/generatieaanzet/ Samen met leerlingen van basisschool Cypressenhof in Middelburg bracht gedeputeerde Harry van der Maas begin deze maand de campagneboodschappen 'Houd 1,5 meter afstand, ook onderweg' en 'Geef elkaar de ruimte, ook onderweg' aan bij de in- en uitgangen van het schoolgebouw. Dat deed hij namens het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). Deze sociale campagne vraagt aandacht voor de geldende coronamaatregelen, zodat iedereen een beetje rekening met elkaar houdt. Zo worden ouders die richt ing het schoolplein lopen om hun kinderen op te halen, herinnerd aan het houden van 1,5 meter afstand tot elkaar. Basisschool Cypressenhof en het ROVZ onderstrepen het belang van deze campagne. Op verzoek van de Rijksoverheid werkt het ROVZ mee aan de campagne en verstrekte in mei aan 220 basisscholen mallen en posters met de campagneboodschappen. Ook ontvingen zo n 32 middelbare scholen posters om in de schoolgebouwen op te hangen. Harry van dar Maas mat da kindarraadtsartingan van da Cyp rassan hof in Middalburg De haltetaxi biedt taxivervoer van bushalte naar bushalte in Zeeland. De haltetaxi rijdt op trajecten of momenten waar(op) de bus niet meer rijdt en sluit aan op de dienstregeling van de bus. lijdens de coronamaatregelen rijdt de haltetaxi tot 22.00 uur. ook in het weekend. U dient de haltetaxi minimaal 2 uur van te voren aan te vragen via 038-23 58 000 (bereikbaar tussen 7.00 en 23.00 uur) of via info@haltetaxi.nl. Het s per 1 juni 2020 verplicht een mpndkapje te dragen. Deze dient u zelf aan le schaffen. Meer informatie vindt u op www.zeeland.nl/haltetaxi Met de inzet van zeehondenwachters en de opvang onder bepaalde voorwaarden wordt de zeehondenopvang geprofessionaliseerd. Dat staat in het eerste Zeehondenakkoord dat op 3 juni 2020 werd ondertekend. Slrandgangers die een zeehond in problemen zien. kunnen bellen met meldpunt 144 Een zeehonden wachter zal het dier observeren. Uiteindelijk besluiten Zechondencentra of ze het dier opvan gen. Gedeputeerde Staghouwer van de Provincie Groningen ondertekende namens de kustprovin cies. Het ministerie van LNV en de kustprovincies stellen voor de komende vier jaar 1.2 miljoen euro beschikbaar voor het opleiden van zeehonden wachters. onderzoek en communicatie. Meer lezen? Kijk dan op www.zeeland.nl/actueet Werelds eerste elektrische en multifunctionele tractor De Provincie Zeeland heeft veel agra rische percelen in eigendom. Bent u agrariër en wilt u in 2021 gronden pachten? Maak dan uw belangstelling kenbaar bij ons door het registratiefor mulier in te vullen via www.zaeland.nl/paeht2021 Heeft u goede ideeën om uw tuin, bal kon of dakterras zó in ta richten dat u minder last heeft van plensbuien, lange droge periodes en hete dagen? Doe dan mea aan de tuinwadstrijd via www.zeelandverandertmae.nl. Instu ren kan nog tot en met 21 juni 2020. Het praathuis op de dijk bij Bath onderging een ware metamorfose eind mei. Met het besticker- en van 't praet'uus willen wa de vaste bezoe kers van deze plek en de passanten informeren over de maatregelen die zorgen voor natuur- herstel in an langs de Westerschelde. Ook hangt er een getijdentabel en leest u meer over de verschillende vogels die in het gebied leven. Vanaf hat praathuis heeft u prachtig uitzicht op de Westerschelde, de langsvarende schepen, de strekdammen en de vogels op de slikken. Meer informatie over het Natuurpakket Westerschelde: www.zeeland.nl/natuurpakket. Innovatie en duurzaamheid staan voorop in de Zeeuwse landbouw. Niet verwon derlijk dus dat 's werelds eerste elektrische en multifunctionele tractor hier in gebruik is genomen door gedeputeerde Jo-Annes de Bat. COLOFON Redactie: leam Communico: c Provincie Zecla-*:) Opmaak: Provincie Zeclanö Fotografie: Anita Eijle'S (praathuis). Provincie Zeeland Reageren op Oeze uitgave van Provnccwerk' Neem dan contact op met team Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken' Neem aan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeiand.nl of per telefoon op 0" 8- 63 10 11. Cf schrijf naar Postbus 6001 4330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6.4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewede verschijnt 8 juli 2020. Land- en traclorbouwers werken aan in novatieve manieren om de bodem gezond te houden, de input van mineralen te mini maliseren en tegelijkertijd de opbrengst te maximaliseren. Kees Steendijk uit Kamper land is één van de boeren die meewerkte aan de ontwikkeling van een volledig elektrische tractor/werktuigendrager. Hij gaat hem ook zelf in gebruik nemen "We kunnen de hele oogsttrein draaien mei deze machine, dus van zaaien en schoffe len in het voorjaar tot aan het uitrijden en binnenhalen van oogstrijpe gewassen in het najaar. Dit alles via het zogenaamde rijpadensysteern. De verwachting is dat de gehele machine weinig onderhoud nodig heeft.'

de Faam | 2020 | | pagina 8