f Eerst checken, dan naar binnen Maak ook lekker grote stappen tijdens de Nierdaagse in Juli De Faam WOENSDAG 17 JUNI 2020 VERNIEUWEND IDEE m de buurt Via een website kunnen horeca-ondememers en uitoefenaars van contactberoepen de gezond- heidscheck privé op de eigen telefoon van de klant laten doen. (Foto: PR) MONTFOORT - Ondernemin gen in de horeca en de con tactberoepen die hun deuren weer mogen openen,zijn vaak verplicht om vooraf hun klanten naar hun gezondheid te vragen. Vaak vinden zij dit ongemakkelijk. Daarom heb ben de Montfoortse bedrij ven DM Interactive en Draads BV een website ontwikkeld waarmee deze vragen privé, contactloos en op de eigen telefoon van de klant worden gesteld. Zodra de bezoeker aangeeft klachtenvrij te zijn, wordt een groen scherm ge toond. Dit scherm kunnen zij bij binnenkomst aan de on dernemer laten zien. Geeft de klant wel klachten aan, dan krijgen zij de melding om te overleggen met de on dernemer over een nieuwe afspraak. De Gezondheidscheck kan worden geopend via www. gezondheidscheck.nu of door de QR-code te scannen met de eigen telefoon. Onder nemers kunnen deze zo op hangen dat de check buiten kan worden ingevuld. Onder nemers voldoen volgens de makers met deze check aan de voorwaarden, ze hoeven geen ongemakkelijke vragen te stellen en besparen tijd. De gezondheidscheck is gra tis. Deze website kan gratis worden gebruikt door alle ondernemers die verplicht zijn om vooraf gezondheids- vragen te stellen, waaronder restaurants, café's, kappers, schoonheidsspecialisten en andere contactberoepen. Zij kunnen de flyer met QR-code downloaden vanaf de site. gezondheidscheck.nu Nu de maatregelen versoe pelen, wordt onze wereld langzaam weer groter. Naar buiten, bewegen. Samen op stap. Sporten, wandelen. Maar nierpatiënten staan blijvend op de rem. Ze leven in onzekerheid en hun we reld blijft beperkt. Samen kunnen we grote stappen voor nierpatiënten maken. Daarom houdt de Nierstich ting in de maand juli de Nierdaagse. Een wandeluit daging voor iedereen die van wandelen houdt en bo vendien help je mee nier ziekten genezen. VUSSINGEN - Alle wan delevenementen, zoals de Vierdaagse en Dam tot Dam- loop, zijn afgelast, maar al leen of samen wandelen mag natuurlijk wel. Wat is jouw wandeluitdaging in de maand juli? Ga jij voor één wandeling van 5 of zelfs 50 km of ga je vaker erop uit? Loop je alleen of samen met je wandelmaatjes? Met de Nierdaagse bepaal je zelf met wie, hoe vaak, wanneer, waar en welke afstand je loopt. Én help je mee nier ziekten te genezen. Invloed Als je nieren niet meer wer ken, stort je leven in. Je leeft in onzekerheid over de toe komst. Het is steeds moei- Watis jouw wandeluitdaging in de maand juli, nu de grote wandelevenementen niet doorgaan? Foto: Viktor Grabner lijker om iets voor anderen te betekenen. Ook Patrick 39, nierpatiënt sinds zijn ze ventiende en zijn gezin erva ren dit iedere dag: "Van het vaderschap, zoals ik me dit had voorgesteld is door mijn nierziekte weinig overgeble ven. Ik wil zo graag die ac tieve vader zijn die met zijn kinderen dingen kan onder nemen waar ze plezier aan beleven. Samen voetballen, fietsen of lekker stoeien. Maar die kracht heb ik niet, doordat ik al zo lang dialy- seer. Daar heb ik het ontzet tend moeilijk mee." Wandel mee Wandel in de maand juli ook mee met de Nierdaagse. Je meldt jezelf individueel, als teamcaptain of teamlid voor 1 juli aan. Nadat je bent aangemeld gaat jouw wan- delavontuur beginnen. Je houdt jouw wandelpresta ties bij via jouw actiepagina. Inschrijven Deelname kost 10 euro. Hier voor ontvang je wekelijks een nieuwsbrief met pod- casts, wandeltips en inspira tieroutes. Na afloop ontvang je een uniek aandenken en een stempel voor in je wandelboekje. Je hebt ook de mogelijkheid om spon sorgeld op te halen dat bij draagt aan de genezing van nierziekten. Kijk voor meer informa tie en om je in te schrijven op www.nierdaagse.nl. ©NDERNEMER

de Faam | 2020 | | pagina 17