Gaan we het zien of zien we er vanaf? -CJ De Faam WOENSDAG 17 JUNI 2020 Versoepelde regels: nu op vakantie? BUITENLANDSE REIS ZIT ER WAARSCHIJNLIJK NIET IN DIT JAAR schoolplaat Canvas Een foto op canvas is de perfecte decoratie voor aan de wand. Voor je eigen huis of om cadeau te geven. Foto op Een foto afgedrukt op textielposter zorgt voor een nostalgische uitstraling in je huis. Tuinposter Met een tuinposter geef je je tuin, balkon of schutting in een handomdraai weer en frisse uitstraling. Met een fotoboek kun je makkelijk jouw beleefde avonturen delen en heb je een tastbare herinnering. Fotoboek uitjeskrant.nl Ga naar uitjeskrant.nl/fotoproduct Conny den Heijer Het zijn spannende tijden voor mensen die een zomervakan tie hebben geboekt. Is het verantwoord om te gaan en welke regels gelden er in het land waar je naartoe wilt? Er zijn nog veel vragen en nog maar weinig antwoorden. VLISSINGEN - Ingrid Sanstra uit Oost-Souburg baalt er van. "Er is nog zoveel onduidelijk, al worden we keurig op de hoog te gehouden door ons reisbu reau. We gaan als het goed is binnenkort naar Mallorca. Alles is al betaald maar we hebben nog steeds niet zwart op wit of het doorgaat. Op dit moment is er alleen nog toestemming voor noodzakelijke reizen, code oranje. Stel dat het door gaat: zitten we daar en breekt er een tweede corona golf uit. Wat dan? Zorgt het reisbureau er dan voor dat je thuis komt? Premier Rutte heeft al gezegd dat de regering niet weer op hun kosten gaat repatriëren. Dan kun je misschien niet meer terug naar huis. En dan? Doe mij dan nu maar een vou cher, dan kunnen we volgend jaar hopelijk op vakantie. Als je je geld terug wilt duurt het an derhalfjaar voor je het werke lijk terug hebt. Al zul je zien dat wanneer je je voucher inzet, de reis ineens 600 euro duurder is en je toch nog moet bijbetalen. Het zorgeloze is er bij voorbaat al vanaf. Ik wil het altijd graag van tevoren goed geregeld hebben, dat is nu niet echt het geval." Balen Miranda Zandee, die graag controle houdt op haar om geving, zou voor het eerst van haar leven gaan vliegen en was zich daar goed op aan het voorbereiden. Samen met haar man, zus en zwager naar Egypte. In januari had ze ge boekt om in april 10 dagen weg te gaan. Half maart kreeg ze bericht dat de reis defini tief geannuleerd werd. Ook zij baalde daar enorm van. "Het is overmacht," zegt Miran da, "Niemand kan er iets aan doen. We hebben pas geleden van onze reisagente een vou cher ontvangen. We konden niet kiezen of we ons geld te rug wilden of een voucher, vreemd eigenlijk. Dit jaar laten we het dus maar voorbij gaan, misschien boeken we nog iets in eigen land. Je weet niet wat er nog allemaal kan gebeuren. Het is nog steeds een onzeke re tijd dus dan blijf ik liever in eigen land.We hopen dat we volgend jaar wél kunnen vlie gen naar een mooi warm land. En dan heb ik nog even tijd om me voor te bereiden." Overmacht Voor Roos liep het helemaal anders. Zij had graag naar Curasao gegaan maar kreeg corona. "Dan stopt alles." ver telt ze. "Ik wilde wachten tot er meer zekerheid was rond om het reizen en zou dan een last-minute boeken. Dat kwam er niet van: medio maart werd ik ziek en een week later kreeg ik hoge koorts. Ik kon toen niet getest worden want ik heb geen vitaal beroep. Tes ten moet binnen twee weken na de eerste klachten anders is het niet meer betrouwbaar. In middels zijn we drie maanden verder en ben ik nog steeds aan het revalideren. De vraag is of ik genoeg herstel om later in het jaar te kunnen reizen. En dan maar hopen dat er geen tweede corona golf komt." Ingrid Sanstra weet nog niet of haar vakantie doorgaat.Gelukkig kan ik dan altijd nog in mijn eigen zwembad." Foto: Conny den Heijer 'Exclusief verzendkosten.

de Faam | 2020 | | pagina 15