Reactiemogelijkheid en webinar Integrale Effectenanalyse (IEA) voor 'Net op Zee IJmuiden Ver Alpha'. Waarom dit project? Proces keuze kabelroute Webinar op dinsdag 23 juni 2020 Inzien van de documenten Indienen van een reactie Meer informatie Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) en de lande lijk beheerder van het hoogspanningsnet TenneT werken samen aan het project 'Net op zee IJmuiden Ver Alpha'. Dit is een van de twee verbindingen voor het transport van elektriciteit vanaf het wind- energiegebied IJmuiden Ver op zee tot aan het vasteland. Mogelijke aansluitlocaties zijn de bestaande hoogspanningsstations in Geertruidenberg en Borssele. Door het gebruik van olie, kolen en aardgas warmt de aarde op en verandert ons klimaat Om dit tegen te gaan, stapt Nederland over op duurzame energie uit wind, zon en aardwarmte. Voor deze overstap zijn aanpassingen aan ons elektriciteitsnet nodig. Het windenergiegebied 'IJmuiden Ver" is onderdeel van de Routekaart wind energie op zee 2030 waarbij verschillende windparken op zee worden aan gesloten op het landelijke hoogspanningsnet en groene stroom gaan leveren. Voor de netaansluiting zijn drie mogelijke kabelroutes en verschillende locaties voor een converterstation onderzocht De afgelopen maanden is veel informatie verzameld in samenwerking met de omgeving en onderzoek gedaan naar de effecten van de mogelijke kabelroutes op milieu, omgeving, techniek, kosten en toekomstvastheid. De resultaten van dat onderzoek zijn beschreven in de integrale effectenanalyse (IEA) en het Milieueffectrapport (MER) fase i. Op 12 juni 2020 worden de IEA en het MER fase op de website van Bureau Energieprojecten gepubliceerd. Eind 2020 kiest de minister van Economische Zaken en Klimaat welke kabel route de voorkeur heeft Dit is het voorkeursalternatief. De minister maakt in overleg met het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties hiervoor een keuze uit de onderzochte kabelroutes en locaties voor een converterstation. De keuze wordt gemaakt op basis van de IEA, de reacties hier op, het advies van de regionale overheden en het advies van de Commissie voor de milieueffectrapportage op het MER fase Na de keuze van het voorkeurs alternatief wordt dit alternatief verder onderzocht en uitgewerkt in een ruimtelijk plan en worden vergunningen aangevraagd. IJmuiden Ver Doidrrcht hoogs pa (Vi Ingsstaö on Geertruidenberg Br* Ja Itdoiriuhal Hoogspanningsstabon Borssele L"~: Als alternatief voor de inloopbijeenkomsten, die vanwege het corona virus (COVID-19) niet kunnen plaatsvinden, organiseert het ministerie van Economische Zaken en Klimaat op de volgende twee momenten een webinar (online informatiesessie): - 23 juni 2020 van 18.30 uur tot 19.30 uur over de kabelroute naar Geertruidenberg - 23 juni 2020 van 20.00 uur tot 21.00 uur over de kabelroutes naar Borssele Aanmelden voor een webinar kan via de website: www.rvo.nl/net-op-zee-ijmuiden-ver-alpha. Hier vindt u ook het programma van de webinars en kunt u later de webinars terugkijken. Kunt u op 23 juni niet deelnemen? Het is mogelijk om uw vragen door te nemen met het projectteam. Hiervoor kunt u het contactformulier invullen op: www.rvo.nl/net-op-zee-ijmuiden-ver-alpha. U kunt de IEA en het MER fase vanaf 12 juni 2020 inzien op de project website: www.rvo.nl/net-op-zee-ijmuiden-ver-alpha. Wilt u een reactie indienen op de IEA en het MER fase U kunt bijvoorbeeld laten weten of er volgens u nog belangrijke informatie ontbreekt in de onderzoeken en wat voor u de belangrijkste effecten zijn. Dat kan van 12 juni 2020 tot en met 10 juli 2020. Digitaal: via het reactieformulier op: www.rvo.nl/net-op-zee-ijmuiden-ver-alpha. U krijgt per brief een ontvangstbevestiging. Als u uw reactie telefonisch wilt indienen, vul dan het contactformulier in op: www.rvo.nl/net-op-zee-ijmuiden-ver-alpha. Dan wordt u hierover teruggebeld. Wilt u meer informatie over het project of over de procedure van besluitvorming, kijk dan op de volgende websites: - www.rvo.nl/net-op-zee-ijmuiden-ver-alpha -www.netopzee.eu/ijmuidenveralpha Of bel met Bureau Energieprojecten via telefoonnummer 070 379 89 79- Legenda Hoogspanningsstation A 380 kV Kabeltracé IJver Alpha C" Zookgebied platform Beoogde kavels windparken Windenergiegebieden Bestaand windpark rWindenergiegebied L1 Umuiden Ver Ander aangewezen windenergiegebied Den Haag t»id#n Alknuu Eind 2021 Ontwerpbesluiten ter inzage Medio 2022 Definitieve besluiten ter Inzage November 2020 30 augustus t/m 10 oktober 2019 Concept NRD ter inzage September 2019 - november 2020

de Faam | 2020 | | pagina 10