Door de lens van onze lezers Lente op Walcheren De Faam WOENSDAG 3 JUNI 2020 Wmmm&m i l'i Bij velen van ons zal de maand mei in Het geheugen een plaatsje krijgen in het vakje 'zon, zon en nog eens zon' De wolken waren ver in de minderheid, om van de afwezigheid van regenwolken nog maar te zwijgen. Mooi voor de foto's, vaak lekker voor in de tuin of op het strand maar bepaald minder leuk voor de boeren en onze Zeeuwse natuur. Geluk kig hebben we na een uiterst natte maand februari nog wel wat water in de sloten en watergangen staan. Laten we ho pen op snel voldoende regen, bij voorkeur wel 's nachts. Stuur ook jouw mooiste voorjaars- of zomerfoto aan ons via redactie.faam@dpgmedia.nl Lies Russel-Neve zag in de vijver van het oude buiten Veldzigt in Middelburg deze zeldzame jonge kwak of nachtrei ger landen. Een volwassen kwak is wit met donkergrijs, dit jonkie moet zijn bruine verenpak met witte rondjes dus nog verwisselen. De gele snavel waarmee hij uit het ei kroop is al donker geworden. Rachella Kelder fotografeerde deze prachtige lentebloesem met de welbekende Klok van Arnemuiden op de achtergrond. Fietsend bij Ritthem zag Adrie de Willigen deze prachtige pioenroos. Gelukkig had hij zijn camera paraat. leder voorjaar weer wordt het nestkastje van Ria Maas in Zoutelande bewoond door een mezenpaartje met jongen. Wim Bil uit Arnemuiden spotte deze twee jonge spreeuwen, die bij moeder bedelen om pindakaas Lou Rison stuurde ons deze foto die hij maakte in de buurt van Nieuw- en Sint Joosland: "De Meidoorn bloeit en de aardappelen zijn gepoot." Jessica Witsel was op een van die prachtige voorjaarsdagen met haar vlieger op het Vlissingse Badstrand.

de Faam | 2020 | | pagina 13