Kinderhulp steekt hart onder de riem Overnacht bij Fletcher Hotels WOENSDAG 27 MEI 2020 De Faam FLETCHER uitjeskrant.nl Bestel vouchers op uitjeskrant.nl/fletcher Als ouder gun je je kind de wereld en wil je ze alles geven wat ze nodig hebben. Irene Boersma Af en toe 'nee' horen is onderdeel van een goede opvoeding. Maar300.000 kinderen in Nederland die opgroeien in armoe de horen vaak 'nee'. Uit onderzoek van Nationaal Fonds Kinderhulp onder 700 ouders met een laag inkomen is gebleken dat 37 procent van hen regelmatig iets niet kan kopen, terwijl hun kind dit ei genlijk nodig heeft. Bij alleen staande ouders ligt dit met 45,8 procent nog een stuk hoger. En de 'nee' heeft op zowel ouder als kind een grote im pact. Beide ervaren stress en schaamte, met vaak ook ge volgen voor de sociale ont wikkeling van het kind. Vooral het kopen van een fiets is voor ouders met een laag inkomen een te grote kostenpost, net als het aanschaften van kleding (26,8%). Ook als er schoenen (247%) of schoolspullen (17.7%) nodig zijn moeten deze ouders soms "nee" zeggen. Schrijnend "Het is zo schrijnend als een kind in de winter nog in een dun jasje loopt of geen fiets heeft om samen met vriend jes en vriendinnetjes op pad te gaan. Dat gevoel om er niet bij te horen heeft een enorme impact", zegt Jan Wezendonk, directeur Kinderhulp, bezorgd. Als ouder gun je je kind de we reld en wil je ze alles geven wat ze nodig hebben. "Ze verheu gen en genieten altijd zo van speelgoed of dagjes uit. Dat gun je ze", zegt een moeder. Als dit niet kan, is dat moei lijk voor ouders. "Mijn kinde ren zijn nu boven de 18, maar ik heb het wel lastig gevonden dat ik ze niet alles heb kunnen geven." Het blijkt het moeilijk ste te zijn om 'nee' te zeggen wanneer het kind vraagt om nieuwe schoenen (31,1%), een dagje uit (28%) en het geven van een kinderfeestje (23,9%). 61% van de ouders met een laag inkomen geeft aan dat zij stress ervaren wanneer zij nee moeten zeggen. "Als moeder voelt het als falen." 48% van hen geeft tevens aan dat ze zich schamen wanneer zij hun kind niet kunnen geven wat hij of zij nodig heeft. Hart onder de riem Kinderen moeten niet de prijs van armoede betalen. Uit het onderzoek van Kinderhulp blijkt dat de kinderen de ne gatieve gevolgen voelen van opgroeien in een gezin met een laag inkomen en zichzelf soms wegcijferen om het voor hun ouders minder lastig te maken. Kinderhulp zet zich in om deze kinderen te helpen en roept daarnaast het Neder lands publiek op om hen een hart onder de riem te steken. Zodat deze kinderen weten dat ze er niet alleen voor staan. Via kinderhulp.nl/bikkelballon kunnen mensen een 'bikkel- bericht' achterlaten met hun wens voor het kind. "Voo" «-sterren hotels worden extra kosten in reken-nq gebracht Qj— Te verzilveren t/m maart 2021 Er even tussenuit, gelukkig kan het bij Fletcher Hotels! Vliegen zit er voorlopig nog niet in, dus is dit juist het perfecte moment om plekken en steden in Nederland te ontdekken. Rijd met mooi weer richting de Noordzee om even uit te waaien of geniet van de prachtige natuur van de Veluwe. Ons land bevat veel schoon, dus gebruik deze tijd om dit allemaal te ontdekken. Fletcher Hotels zorgt ervoor dat hun gasten onbezorgd kunnen genieten van hun verblijf. Vouchers zijn tot en met eind maart 2021 te verzilveren, waardoor je ook op een later moment kunt genieten van jouw hotelovernachting. Met wie ga jij? Bestel nu en bepaal zelf wanneer jij verzilvert! Te verzilveren t/m maart 2021 Hotelovernachting voor 2 personen Keuze uit bijna 100 unieke 3- of 4-sterren Fletcher hotels in Nederland

de Faam | 2020 | | pagina 4