RUBRIEKEN 'n vertrouwd gezicht sinds 1998 Huis en Tuin? Betrokken, dienstbaar en professioneel Kennisgeving ontwerpwijzigingsbesluit kavels windenergiegebied Borssele, Hollandse Kust (zuid) en Hollandse Kust (noord), Ministerie van Economische Zaken en Klimaat INFORMATIE VAtf DE GEMEENTE VEERE Voor het geluk geboren HUIS AAN HUIS BLADEN Brief onder nummer naar: Postbus 8759, 3009 AT Rotterdam UITVAARTVERZORGING JANNEKE EN DITSY DEN BESTEN Blauwedijk 5,4331 JC Middelburg Kapellestraat 5,4351 AL Veere www.uitvaartverzorgingdenbesten.nl 0118-623359 24 uur per dag Caravans, Campers Vouwwagens BEKENDMAKINGEN officielebekendmakingen.nl AANGEPASTE OPENINGSTIJDEN www.hjobse-uitvaart.nl O 0118-413417 overtoom-groen.nl CAMPING ZOEKTSnelle, correcte aankoop van uw Tourcaravan, direct Reserveren op werkdagen van 8.30-17.00 uur via e-mail rubrieken@dpgmedia.nl of telefoon 088-0139999 (optie 2) Sluittijd: vrijdag 15.00 uur of drie werkdagen voor plaatsing Ook In Zuid-Afrika? Golukklg zl|n «r do MAMAS mot dagelijkse zorg voor duizenden klndoron In armoede. Steun de MAMAS voor CS per maand: www.klnderfondsmamas.nl adverteren onder een rubriek rubrieken) idia.nl Uitvaart Zorgcentra Zeeland Uitvaartcentrum Overtoom Groen Bekendmakingen van de gemeente Veere v.orden zoveel mogelijk digitaal gepubliceerd. Voor enkele beslu.-ten is dit (nog) niet mogelijk. U kort de digitale bekendmakingen bekijken via wwv/.o'ficielebekendmakingen.nl. Ook kunt u een abonnement nemen op een attenderingsservice Als u inv gegevens invoert en aangeeft welke informatie u wilt ontvangen, krijgt u via een e-mail automatisch bericht als er nieuwe bekendmakingen verschijnen. De Centrale Publ eksbalie wetkt n verband met het coronavirus uitsluitend op afspraak en dan a leen voor urgente zaken. U kunt een afspraak maken online of telefonisch via 0118 555444. U kunt ook veel diensten online aanvragen. www.basisuitvaart-zeeland.nl RDW-vrijwaring T 06-21819821 Van vrijdag 29 mei tot en met donderdag 9 juli 2020 ligt het ontwerpwijzigingsbesluit ter inzage voor de volgende tien kavel- besluiten: -1, II, III, IV en V (innovaiiekavel) windenergiegebied Borssele. -1, II, III en IV windenergiegebied Hollandse Kust (zuid) en - V windenergiegebied Hollandse Kust (noord). Eenieder kan op het ontwerpwijzigingsbesluit reageren door het indienen van een zienswijze. Wat gaat er wijzigen in de genomen besluiten? Nederland heeft ambitieuze doelstellingen geformuleerd voor het terugdringen van CO,-emissies, en daarmee samenhangend, het produceren van duurzame energie. Windenergie op zee speelt daarin een prominente rol. In de afgelopen vijf jaar zijn er tien kaveibesluiten genomen voor windparken op zee. In dit wijzigingsbesluit zijn enkele voorschriften uit deze kavel- besluiten aangepast en gelijkgetrokken op basis van de nieuwste inzichten. Met de wijzigingen worden de effecten op de ecologie en omgeving beperkt en de veiligheid binnen de windparken vergroot. Het wijzigingsbesluit is afgestemd met betrokken partijen voor wie dit relevant is, zoals de windparkeigenaren en natuurorganisaties. Het gaat om de wijzigingen in voorschriften ten aanzien van: - de stilstandvoorziening om aanvaringsslachtoffers onder vogels en vleermuizen op piekmomenten te voorkomen; - de stilstandvoorziening om de veiligheid tijdens reparatie- en onderhoudswerkzaamheden in de directe omgeving te garanderen; - de stilstandvoorziening om veilig helikopterverkeer nabij kavel V Hollandse Kust (noord) te waarborgen; - het zodanig ontwerpen, bouwen en exploiteren van een wind- park dat het actief bijdraagt aan versterking van de lokale en regionale economie; - het verminderen van hinder door verlichting en het verminderen van de zichtbaarheid ran het windpark; - het beperken van onderwatergeluid bij het heien ran funderings palen; - het meewerken van de vergunninghouder aan de plaatsing van apparatuur voor de scheepvaartveiligheid en ecologische monitoring. Waar kunt u de stukken inzien? U kunt het ontwerpwijzigingsbesluit van 29 mei 2020 tot en met 9 juli 2020 inzien op www bureau-energieprojecten.nl/ nu ter inzage. Op papier kunt u het voorbereidingsbesluit tijdens de reguliere openingstijden bekijken op het ministerie van Economische Zaken en Klimaat, Bezuidenhoutseweg 73,2594 AC Den Haag. Hiervoor kunt u een afspraak maken via telefoon nummer 070 379 89 79. U kunt op vertoon van uw legitimatie bewijs de stukken inzien. Hoe kuntu een zienswijze indienen? ledereen wordt in de gelegenheid gesteld om een zienswijze in te dienen. In een zienswijze Iaat u weten wat u vindt van het wijzigingsbesluit. Let op! Het is belangrijk om aan te geven tegen welke wijziging u de zienswijze indient en om daarbij te benoemen op welk(e) kavelbesluit(en) uw zienswijze betrekking heeft. U kunt hierbij denken aan: - Staan er naar uw mening onjuistheden in het ontwerp wijzigingsbesluit? - Zijn er zaken over het hoofd gezien? - Wordt u geraakt in uw belang? Zo ja, kunt u aangeven hoe? - Zijn er andere zaken die u naar voren wilt brengen? We stellen het op prijs als u aangeeft op welk onderdeel van dit wijzigingsbesluit u reageert en uw zienswijze onderbouwt met argumenten. U kunt een zienswijze indienen ran 29 mei 2020 tot en met 9 juli 2020. Dat kan op verschillende manieren: - Bij voorkeur digitaal via het reactieformulier op www.bureau-encrgieprojecten.nl onder Windparken/Wind op zee. U krijgt dan per brief een ontvangstbevestiging. U kunt niet reageren per e-mail. - Per post door een brief te sturen naar: Bureau Energieprojecten Inspraakpunt Wind op zee ontwerpwijzigingsbesluit kavels Borssele, Hollandse Kust (noord) en (zuid) Postbus 142 2270 AC Voorburg Wilt u uw brief ondertekenen en uw adres vermelden? Dan kunnen wij u per brief een ontvangstbevestiging sturen. - Voor het opnemen van mondelinge zienswijzen kunt u ook op werkdagen tussen 9.00 uur en 12.00 uur bellen met Bureau Energieprojecten via telefoonnummer 070 379 89 79. Wij gaan zorgvuldig om met uw persoonsgegevens en gebruiken deze alleen voor het doel waarvoor u ze heeft aangeleverd. Ook bewaren wij uw gegevens niet langer dan nodig is. U vindt meer informatie over het privacybeleid op: www.bureau-energieprojecten.nl. Wat is de verdere procedure? De ontvangen zienswijzen worden betrokken bij het vaststellen van het wijzigingsbesluit. Het definitieve wijzigingsbesluit wordt ter inzage gelegd. Dit wordt aangekondigd in de Staatscourant, in huis-aan-huisbladen en op www.bureau-energieprojecten.nl. Alleen als u nu een zienswijze indient, kunt u later beroep instellen tegen het definitieve wijzigingsbesluit. Wilt u meer weten? Meer informatie over Wind op zee en alle bijbehorende stukken vindt u opwww.bureau-energieprojecten.nl. Heeft u naar aanleiding daarvan nog vragen? Dan kunt u Bureau Energieprojecten bellen via telefoonnummer 070 379 89 79.

de Faam | 2020 | | pagina 2