27/05/20 Let op: coronamaatregelen ook op zwemlocaties en recreatieplekken V Lees ervaringen van medewerkers in Sociaal jaarverslag 2019 Provinciehuis gesloten ^Zeeland Uitbreiding Romeins verleden in Colijnsplaat Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Verpachting agrarische percelen per 1 januari 2021 Is ondergronds beregenen oplossing bij langdurige droogte? Maandelijkse Statenvergadering op 28 en 29 mei Coronamonitor Zeeland week 9 j k D ovinciewerk leder jaar verschijnt het Sociaal Jaarverslag van de Provincie Zeeland. Daarin geven we onder andere inzage in cijfers en feiten. Dit jaar kozen we voor een nieuwe vorm waarin we naast cijfers, ook aandacht hebben voor de verhalen achter deze cijfers. De verhalen en ervaringen van provinciemedewerkers die vertellen hoe het is om te werken voor Zeeland. Zo leggen we onder andere wegen aan en onderhouden we ze. Op het Kanaal door Walcheren beheren wij vijf bruggen. We ondersteunen culturele activiteiten en organisaties zodat het culturele aanbod in Zeeland levendig bl jft en aantrekkelijk is voor inwoners, het bedrijfsleven en toer's- ten. We werken aan wettelijke taken zoals natuurbeheer en helpen maatschappelijke vraagstukken op te lossen. Dat gebeurt onder andere vanuit de Middelburgse Abc'j: het huis van het Zeeuws provinciebestuur en de thuisbasis van provinciemedewer kers. De Abdij is een bijzondere werkplek en een ontmoetingsplaats voor velen. Facilitair medewerkster Ineke oe Vos-Meeusen coördineert activiteiten die op het Abdij plein plaatsvinden en kent de Abdij op haar duimpje. "Ik ken het Abdijplein al van kinds af aan. Met Koninginnedag was er altijd een lampionnenoptocht. Toen vond k het al geweldig het Abdijplein op te lopen door de poort. Daar zag je oe lichtjes zo tegen de muur aan schijnen. Nu kom ik graag in het Statencomplex. het is zo'n mooi gebouw Ik voel mijzelf daar echt thuis, leder dag dat ik hier loep geniet ik van deze mooie plek." Ben u nieuwsgiering naar de verhalen van de medewerkers Bernadotte. Bianca. Gisèle. Ineke. Linda. Marijn. Niels. Paulus. Richard. Martin, Ronny. Sara en Vincent? Het sociaal jaarverslag leest u via www.zeeland.nl/sociaaljaarverslag2019 Zwemlocaties in de natuur, zoals de stranden, recreatiepiassen en meren zijn sinds 1 mei geopend. Om ook hier de versprei ding van het coronavirus zo veel mogelijk te voorkomen, zijn op zwem- en recreatieplekken maatregelen getroffen. Deze zijn vooral gericht op het voorkomen van groepsvorming en het ontstaan van onverantwoorde situaties. Naar de zwemlocatie toe In principe gelden voor bezoekers van zwem- en recreatieplekken dezelfde regels als voor bezoekers aan andere openbare plekken. Blijf dus in de buurl van huis: kies een zwem of recreatielocatie dichtbij huis. Verplaats u daarbij zo veel mogelijk lopend of met de fiets naar de zwemlocalie. Maak hiervoor liever geen gebruik van het open baar vervoer Als de publieke gezondheid in gevaar komt. kan er legen het laten plaatsvinden van of deelnemen aan samenkomslen worden Do Provincie Zeeland heeft veel agrari sche percelen in eigendom, die ze voor het jaar 2021 In pacht zal uitgeven. Bent u agrariër en wilt u in 2021 gronden pachten, dan kunt u uw belangstelling kenbaar maken bij ons. De pachtperiode loopt van 1 januari 2021 tot en met 31 december 2021. U kunt uw belangstelling uilsluitend ken baar maken met het registratieformulier op onze website via www.zeeland.nl/ pacht2021. Hat formulier slaat vanaf 15 Juni online en kunt u tot 15 augustus 2020 invullen. Hier leest u ook de pacht- voorwaardan en toewijzingscriteria. opgetreden, ook als men 1.5 meter afstand houdt. Ter plekke op de zwemlocatie Houd 1.5 meter (2 armlengtes) afstand van elkaar. Ook in het water. Op die anderhalve meier norm wordl toegezien en waar nodig gehandhaafd. Uitzondering voor de 1.5 meter geldt voor gezinnen en kinderen tot en mei 12 jaar Vermijd drukte. Als u ziet dat het lastig wordt om 1.5 meter afstand te houden ga weg. Zorg dat er ook voor anderen nog plek is. bijvoorbeeld door niet te lang te blijven hangen. Blijf thuis als u verkoudheidsklachten heeft, ook als het maar lichte klachten zijn. Vermijd risico's waardoor u medische hulp nodig heeft of gered moet worden. Houd er rekening mee dat de douches en toiletten bij zwemlocaties momenteel gestoten zijn. Betaal contactloos: met pin of mobiel. Volg de aanwijzingen op van toezichthou ders en handhavers. Meer lezen? Kijk dan op www.zwemwater.nl Bij Proefboerderij Rusthoeve in Colijnsplaat doen ze de komende drie jaar onder zoek naar de effectiviteit van ondergrondse watertoediening. Plensbuien en lange periodes van droogte wisselen elkaar steeds vaker af. Dal raakt •J/r Of <-•*' fes/', - 1. -rS-V i& ïiP Jo- Resultaten moetan uitwijzen of watertoediening ondar do grond toekomst hooft de landbouw in onze agrarische provincie: het regenwater is er niet altijd op het mo ment da; je het nodig hebt. Ondergronds beregenen is mogelijk een oplossing voor een hogere teellproductie. Deze metho de bespaart veel water ten opzichte van bovengrondse beregening. Tijdens de proef worden twee percelen op precies dezelfde wijze behandeld. Het ene perceel krijgt water via een ondergrondse drain toege diend en het andere niet. De verschillen in productie moeten uitwijzen of do methode effectief is en de investering waard. De Provincie Zeeland maakt de proef mede mogelijk. De maandelijkse vergadering van Provinciale Staten vindt plaats op donderdag 28 mei om 19.00 uur en gaat verder op vrijdag 29 mei vanaf 09.30 uur. Vanwege de coronamaatregelen vergaderen de Statenleden momenteel digitaal vanuil huis. U kunt de Slatenvergadering live volgen via onze website www.zeeland.nl Op de agenda staan de Rekening en de Voorjaarsnota 2020. De eerste termijn van de algemene beschouwingen wordt op donderdag gehouden. De leden van Provinciale Staten nemen elke maand tijdens de Statenvergadering besluiten over onderwerpen die gaan over Zeeland. Deze vergaderingen zijn openbaar Het coronavirus maakt veel creativiteit in ons los. Ideeën die vóór corona op de plank lagen en wegens tijdgebrek niet uitgewerkt konden worden, komen nu succesvol tot leven. Hoe mooi! Lees meer over de positieve ontwikkelingen in de negende Coronamonito" https://corona.zeeland.nl. De Coronamonitor Zeeland verschijnt wekelijks op donderdag en laat onder andere zien hoe Zeeuw se organisaties en ondernemers omgaan met de aangekondigde versoepelingen. Het provinciehuis is vanwege Pinksteren ge sloten op maandag 1 juni 2020. Veel werk gaat gewoon door, zoals de bediening van bruggen en sluizen. Hat Romeins sthip dat herbouwd gaat worden De Stichting Maritime Art Design wil een Romeins schip nabouwen in Colijnsplaat. Dit dorp is een voor de hand liggende locatie, omdat de Tempel van Nehalennia daar ook al is harbouwd. Mel hat nabouwen van een Romeins schip wordt het Romeinse verleden in Zeeland zichtbaarder, en daarmee de beleving van cultuur en archeologie uitgebreid. De stichting ontvangt 7631 euro voor het pro ject 'Caudicaria Navis' van de Provincie Zee land voor de organisatie van rondleidingen. Die gebeuren zowel voor en tijdens de bouw van het schip, zowel digitaal als fysiek wan neer dit weer mag. COLOFON Redactie: cam Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Mechteld Jansen (Abdij/Ineke). Stichting Maritime Art Ocsign. Provincie Zeeland Reageren op deze uitgave van Provinciewed»' Neem dan contact op met team Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-nra infocentrum@aeeland.nl o' per telefoon op 0118- 63 30 11. Of schri|f naar Postbus 600* 4330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6,4331 BK Middelburg De volgende Provinciewed» verschijn! 17 juni 2020. Provincie

de Faam | 2020 | | pagina 13