Zeeuwse gastvrijheid voor een kwetsbaar kind Nieuwe uitgave '111 plekken in Zeeland' Herbeleef hoe Feyenoord de Europacup 1 won 50 JAAR EUROPACUP 1 1 Een unieke terugblik in de tijd am U| r&jcm galg J- WOENSDAG 13 MEI 2020 De Faam LEKKER LEZEN UNIEKE UITGAVE 6 mei 1970: de dag die de geschiedenisboeken ingaat als het moment dat Feyenoord de Europa Cup wint en het totaalvoetbal in Nederland een opmars maakt. Precies 50 jaar na de finale tegen Celtic is het historische seizoen tot leven gebracht in het boek Voor Altijd De Eerste. Het boek staat vol met nog nooit eerder gepubliceerde foto's, documenten en tientallen souvenirs. Een must voor elke Feyenoord fan! Nü te koop bij deelnemende winkels en online via de Uitjeskrant Webwinkel Bestel op uitjeskrant.nl/eerste bruncj uitjeskrant.nl Europa Kinderhulp Nodig een kwetsbaar kind uit voor een vakantie in Zee land en meld u aan als va kantiegezin. Deze kinderen groeien op in moeilijke ge zinssituaties en willen er graag even uit en ervaren hoe het in een ander gezin gaat. MIDDELBURG - Voor u een bijzondere ervaring, waarmee u het verschil kunt maken voor een kind. Al bijna 60 jaar werft Europa Kinderhulp gastgezin nen voor deze kinderen. Wij hebben u daarbij nodig. Europa Kinderhulp zoekt nog nieuwe vakantieouders voor deze zomer. In de grote Eu ropese steden leven honder den kwetsbare kinderen onder moeilijke omstandigheden. Door twee weken in de zo mervakantie in een andere omgeving te zijn, kunnen ze op adem komen. Het gaat om kleine dingen als buiten spe len en samen eten. Waar ie mand is die aandacht geeft, grenzen stelt en duidelijkheid schept. Gewoon kind mogen zijn. U heeft de mogelijkheid iets voor een kwetsbaar kind te doen. Geen luxe uitstapjes of dure fratsen, maar gewoon meedraaien in uw gezin. Zo'n vakantie geeft een kind een andere kijk op het leven, en dat pakt niemand ze af. Doet u ook mee? Actueel De organisatie gaat er vanuit dat voorlopig alles gewoon door kan gaan deze zomer. Na tuurlijk houden ze alles goed in de gaten. "Vanwege het coro na-virus zitten zij nu gedwon gen thuis en hebben ze geen afleiding in de vorm van school en (sport)dubs. We zetten alles op alles om, als de situatie het toelaat en de richtlijnen van de overheid versoepelen, de rei zen deze zomer door te laten gaan. Mocht dit niet lukken, dan zijn wij evengoed blij met alle aanmeldingen. We hopen dan dat deze mensen volgend jaar gastgezin willen zijn." Rust en ruimte Als er in uw hart en huis rust en ruimte is om één van deze kinderen een onvergetelijke vakantie aan te bieden, neem dan contact op via 0118-62 79 74 of info@europakinderhulp, nl of kijk voor meer informa tie op www.europakinder- hulp.nl of op facebook.com/ Europakinderhulp ZEELAND - Bij uitgeverij Thoth verscheen een nieuwe uitgave van 111 plekken in Zeeland die je gezien moet hebben van Jan J.B. Kuipers (tekst) en Heieen Dekker (foto's). De sterk her ziene nieuwe editie bevat zo'n 50 nieuwe plekken en tips. De eerste druk van het boek ver scheen in september 2015. Meer dan Zeeland is meer dan strand, duinen, mossel restaurants en folkloresport in kleder dracht, betogen de makers. Zeeland is een dynamisch ge bied met een meervoudige identiteit. Het biedt veel meer dan monumentale lijstgevels, middeleeuwse kerken, de de ftigheid van buitenplaatsen in het groen. Er is ook nog de Zuid-Bevelandse Rattekaai, of Zeeuwse struisvogelolie. De vreemde sfeer van een vis handel in Sluis, wonderen in waterputten, verzonken dor pen en bekroonde chefkoks. Wel eens door het allersmalste straatje van Goes gedoold of in Wemeldinge het bootje naar Tholen genomen? Op Walche ren plaatsgenomen naast de godin Nehalennia of een 'Chi nees' steenhuisje bekeken? In deze tijd van gedwongen thuisblijven kan dat allemaal ook vanaf de tuinbank, met 111 plekken op schoot. Zeeland is meer dan alleen strand en duinen. FOTO: PR Europa Kinderhulp zoekt nog nieuwe vakantieouders voor deze zomer. FOTO: EUROPA KINDERHULP ,S 'Exclusief verzendkosten.

de Faam | 2020 | | pagina 8