Recreatie in Zeeland krabbelt op Leven na corona WOENSDAG 13 MEI 2020 O De Faam MD 1981 Verhuurders en toeristen zijn opgetogen dat ze steeds meer mogen op kampeerterreinen 'VOOR DE ZOMERPERIODE WORDT ER WEER VOLOP GEBOEKT' Gerrit van Loon Veiligheidsregio Zeeland heeft vorige week vrijdag de regels voor recreatie in onze provincie verder versoepelt. Vanaf aan komende vrijdag (15 mei) mag de helft van het aantal toeris tische slaapplaatsen verhuurd worden. Particuliere verhuur, hotels, pensions en B&B wordt dan vrij toegestaan. En de hui dige beperkingen in het gebruik van tweede woningen (al leen eigenaar en gezin) vervallen dan. Per 29 mei gaat het percentage (als druk op de zorgcapaciteit acceptabel blijft) naar 75 procent. Margriet Oostrum uit Breda: "Voor ons geen buitenland meer dit jaar." WALCHEREN - De Veilig heidsregio Zeeland (VRZ) laat in verantwoorde stappen het toerisme verder toe. Alle in dividuele sanitaire voorzie ningen zijn weer toegestaan, zoals een chemisch toilet. Gel den voor alle typen verblijven. Gemeenschappelijke toilet-, was- en douchevoorzieningen blijven gesloten. Vanaf 1 mei mochten al op 15% worden gedraaid, maar uit de regis tratie van de veiligheidsregio blijkt slechts enkele procenten bezet te zijn. Vooral voor klei nere ondernemers is het lastig om slaapplaatsen te verhuren, vindt VRZ. "Door naar 50% te gaan per 15 mei, is er voor klei ne en grote ondernemers meer armslag. We verwachten met de toeristische sector dat de werkelijke bezetting ruim on der het maximumpercentage zal blijven." Strandcamping Valkenisse volgt de ontwikkelingen rond om het coronavirus op de voet. En handelt volgens de richtlij nen van het RIVM. "We zijn erg blij dat we vanaf 1 mei weer gasten mogen ontvangen. Al onze vaste jaargasten mogen weer komen en een klein ge deelte van de overige toeris tische campingplaatsen en accommodaties. We hebben met veel regelgeving te ma ken. Enerzijds wordt de maxi male bezetting bepaald door de VRZ, anderzijds bepaald de landelijke overheid over het al dan niet openstellen van de centrale sanitair gebouwen. Dit maakt plannen lastig", vindt eigenaar Boudewijn den Boer. Stappenplan "Op de receptie is het heel erg druk. Gasten willen weten of hun vakantie door kan gaan, maar we kunnen hier vaak geen antwoord op geven. Het zou fijn zijn als er een stap penplan komt vanuit de VRZ en overheid zodat ook wij onze gasten kunnen informeren.", reageerde Den Boer voor vrij- dag toen de VRZ met een soort van stappenplan kwam. Onzekerheid "Gasten uit België willen tot 8 juni hun vakantie sowieso annuleren, omdat de grenzen dicht zijn. Gasten uit Duitsland reageren wisselend. Sommi gen willen komen, anderen vinden de onzekerheid te groot om in juni al op vakantie te gaan." Druk bezet Strandcamping Valkenisse kan aan de bak. Vanaf 20 mei zijn de accommodaties en kam peerplaatsen druk bezet. Ook voor de zomer wordt er weer volop geboekt. "We zijn op dit moment aan het onderzoeken hoe we het sanitair zo veilig mogelijk open kunnen doen. Wellicht dat we extra sanitair huren of kopen om te kunnen garanderen dat iedereen 1,5 meter van elkaar vandaan kan blijven", kijkt Den Boer vooruit. Terrassen open Op zijn park zijn de buiten speeltuin, Take-Away en de supermarkt geopend. De bras serie en de indoor-speeltuin zijn gesloten. Voor de vakan tiebeleving van onze gasten is het belangrijk dat in ieder ge val de terrassen van de hore ca uit de omgeving weer open gaan." Dat gebeurt vanaf 1 juni. Boudenwijn heeft gezien dat het beleid veranderde van 'blijf thuis' naar 'vermijd drukte'. "Binnen onze branche is het grotendeels mogelijk de af stand te garanderen." Even ergens anders Margriet Oostrum uit Breda heeft drie kinderen die staan te springen om naar hun strand huis in Dishoek te gaan. Afge lopen maandag (11 mei) wordt het huisje eindelijk geplaatst. "We mogen deze nog niet ver huren, maar wel zelf gebrui ken. Dat is natuurlijk erg fijn. Kunnen we met de kinderen in de weekenden even ergens anders heen." Zilte geur Margiet en partner groeiden beiden op in Zeeland, in Kapel- Ie en Goes. "Een echte jeugd liefde uit Zeeland. In onze studententijd uitgevlogen naar Rotterdam en samen hebben we nog een paar jaar in het buitenland gewoond. Nu wo nen we tien jaar in Breda. Als je als kind bent opgegroeid in Zeeland zal de kust je altijd blijven trekken. De liefde voor de mooie luchten en zilte geur gaan nooit uitje hart. Er terug gaan wonen zullen wij niet meer doen, dat trekt ons niet meer. Maar een vakantiehuis aan de kust is heerlijk." Opgroeien Zo'n 2,5 jaar geleden koch ten ze een oud en versle ten strandhuisje in Dishoek. Beeld van strandcamping Valkenisse, dat langzaamaan opstart. Eigenaar Boudenwijn den Boer doet er alles aan om toch het vakantiegevoel aan zijn gasten mee te geven. (Foto: Strandcamping Valkenisse). "Sinds vorig jaar hebben we een heel nieuw fris strand- slaaphuis waar we met onze drie kinderen (10, 8 en 4 jaar) heerlijk kunnen overnachten en genieten van de Zeeuwse kust. Groeien ook onze jongens stiekem toch een beetje op in Zeeland." Mooi vooruitzicht Het gezin zou met de mei vakantie naar het buitenland gaan. Dat kon helaas niet doorgaan. Ons vooruitzicht is nu om van het mooie weer en van de Zeeuwse kust te genie ten. Het huisje gaan we in mei klaar maken. In de weekenden er zeifin slapen. En we hopen het vanaf juni weer te kunnen verhuren. In de zomervakantie is het al he lemaal volgeboekt, maar gaan we zelf als gezin ook lekker twee weken. Geen buitenland meer voor ons dit jaar." Naleven De VRZ blijft ook in het stap penplan benadrukken dat het naleven van de maatregelen door inwoners en toeristen van groot belang is.

de Faam | 2020 | | pagina 13