Coronamaatregelen verlengd Het woord aan raadslid Willemien Treurniet Stadskantoor gesloten Wijziging ophalen huisvuil Aangepaste dienstverlening Geen openbare gezamenlijke dodenherdenking in Middelburg GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Het sociale hart van de ge meente Middelburg Het Corona-virus slaat hard toe; mensen liggen op de intensive care, kinderen doen thuis hun schoolwerk, ouderen kunnen niet naar hun clubs en zitten daardoor misschien eenzaam thuis, anderen kunnen niet naar hun dagbeste ding, ondernemers moesten hun zaak sluiten of moeten dat binnenkort om financiële redenen. We kennen allemaal wel iemand in onze nabije omgeving die met één van deze dingen te maken heeft. De Christenunie maakt zich ook zorgen over de medemensen die misschien wat verder van ons weg staan. Tijdelijke opvangplekken Middelburg laat zich kennen als een gastvrije stad. Neem bijvoor beeld de jaarlijkse huisvesting van We gaan ook in Zeeland samen door met de corona-aanpak. Handen wassen, zoveel moge lijk thuisblijven, thuiswerken, afstand houden - alle maatre gelen die de deskundigen ons adviseren - worden verlengd. Wel komt er voorzichtig meer ruimte voor kinderen en jon geren. Met de corona-aanpak gaat het heel langzaam de goede kant op. We hebben veelal een manier gevonden om ons dagelijks leven praktisch in te vullen, ook al is dat lang niet altijd gemakkelijk. Medewerkers in de zorg doen hun uiterste best om iedereen de zorg te geven die zij nodig hebben. Er worden nog steeds mensen in het ziekenhuis opgenomen vanwege corona, maar de aantallen gaan gestaag omlaag. Hoewel de situatie nog heel kwetsbaar is, komt er nu voorzichtig ruimte. Dat is dankzij ons allemaal gelukt: omdat we ons aan de maatregelen houden, kunnen we kleine stapjes zetten. Maatregelen in het openbare leven Het kabinet heeft besloten de meeste maatregelen te verlengen tot en met dinsdag 19 mei. In de week vóór 19 mei beoordeelt het kabinet wat er voor de periode daarna nodig is. In de afbeelding bij dit bericht staat een overzicht welke maatregelen er wijzigen, plus de ingangsdatum. De prakti sche invulling van deze wijzigingen wordt de komende tijd samen met alle betrokkenen afgesproken. Toerisme in Zeeland Afgelopen vrijdag 24 april heeft Jan Lonink, voorzitter van Veilig heidsregio Zeeland, een update Maatregelen in het openbare leven: Vanaf ii mei É3 Vanaf 29 april een mensenrechtenverdediger (Shelter City) en de uitreiking van de Roosevelt Four Freedoms Awards aan mensen die op inspire rende wijze invulling geven aan de vier vrijheden. De Christenunie vindt het gepast dat een gastvrije stad verder kijkt dan alleen de eigen inwoners. Ge past dat we als gemeente verder kijken en ook voor vluchtelingen doen wat nodig is. Ondanks de inzet van de Christen- Unie voor extra opvang van deze groep mensen, geeft de coalitie aan dat dit keer eerst andere gemeenten in Zeeland aan zet zijn. Naar ons idee een gemiste kans. Willemien Treurniet ChristenUnie gegeven van de maatregelen voor het toerisme in Zeeland. Deze maatregelen zijn terug te vinden op www.zeelandveilig.nl/corona. Meer informatie Op www.zeelandveilig.nl/coronavi- rus staat alle belangrijke informa tie rondom het coronavirus. De meest actuele stand van zaken staat in het liveblog van deze web site en verder staan hier antwoor den op de veelgestelde vragen in Zeeland. Staat uw vraag hier niet tussen? Bel dan naar het landelijke publieksinformatienummer 0800- 1351 (dagelijks bereikbaar van 8:00 tot 20:00 uur). Overige vragen over de maatregelen in Zeeland kunt u mailen naar Zee- landVeilig@vrzeeland.nl. É3 T/migmei: Tot 1 september: Het stadskantoor is gesloten op maandag 4 mei, dinsdag 5 mei, donder dag 21 mei en vrijdag 22 mei. De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Het huisvuil van dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag) wordt vier dagen later, op zaterdag 9 mei opgehaald. Het huisvuil van donderdag 21 mei (He melvaartsdag) wordt twee dagen later, op zaterdag 23 mei opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 7.30 uur aan te bieden. U vindt de gewij zigde data ook op de afval- en papierkalender en op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners Afval Ophaaldagen huisvuil. We werken alleen nog via telefonische afspraak, tel. (0118) 67 50 00. Reeds gemaakte afspraken gaan zonder tegenbericht gewoon door. U kunt natuurlijk ook gebruik maken van onze online dienstverlening. Deze maatregel geldt voor zowel het stadskantoor als de gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg. In het stadskantoor kan alleen nog met pin worden betaald voor de noodzakelijke dienstverlening. Er wordt dit jaar op 4 mei geen openbare gezamenlijke herdenking gehouden in Middelburg en Arnemuiden. Gemeente en provincie leggen wél een krans bij het monument op het Abdijplein en de gemeente legt een krans op de begraafplaats in Arnemuiden, maar er is geen publiek aanwezig. 75 jaar - herdenken met ons hart Het is dit jaar 75 jaar geleden dat Nederland werd bevrijd. We vinden het erg jammer dat we juist nu niet bij elkaar kunnen komen om dat te herdenken. We respecteren uiteraard de richtlijnen van de rijksoverheid en houden daarom geen bijeenkomst in Middelburg en Arnemuiden. We herdenken dit jaar op 4 mei nog meer met ons hart dan anders. Thuis herdenken Onze inwoners en instellingen nodigen we uit om op 4 mei de gehele dag de vlag halfstok te hangen. Ook vragen wij ze om die dag de nationale herdenking op televisie te kijken en op hun eigen manier, in huiselijke kring, te herdenken. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus werkt de gemeente tijdelijk alleen via telefonische afspraak, tel. (0118) 67 50 00. V Kinderen i/m 12 jaar kunnen georganiseerd en onder begeleiding samen builen sporrea Wedstrijden niet toegestaan. V Jongeren van 131/1018 Jaar kunnen geoigantseerd en onder begeleid ingsamen bullen sporten op 1.5meier afstand Wedstrijden niet toegestaan V Topsporters kunnen binnen- en buitentra iningen heivalten. op 1,5 meter afstand Wedstrijden niet toegestaan V Zetotandlg wonende ouderen (70*) ku nne n d ooteén of twee waste personen worden bezocht. V Opening kinderopvang en (speciaal) basisonderwijs. Basisscholen hameren groepsgrootte in de klas. Kinderen gaan de helft van de tijd naar school. De andere helft volgen ze onderwijs op afstand. ft Het overige onderwijs Blijft gesloten. ft Aüeeet-endrlnkgelegenhe- den zijn gesloten Bezorgen en afhalen blijft mogelijk. (j Sportverenigingen(18-*) ntnessclubs, sauna's, casino's, speelhallen en seksinrichtin- gen zijn gesloten. Publieke locaties zoals musea, concertzalen, theaters, sportclubs ajn gesleten. X Het uitoefenen va na He contaaberoepen Is verboden. X Samenkomsten zijn verboden. X Alle evenementen meteen vergunnings- en meldplicht zijn verboden. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurt'. Aangevraagde omgevingsvergunningen Albert Ay erslraal 16 (bouw woningj, Arnestein- v/eg 50 (oonleg in- uitweg), Large Noo'aVrocl 47,47A, 47B, 47C, 49,49A, 49B en 49C (uitvoeren schlderwerkzocnneden), Nadorst, vdkslu ncomplex (ploatsen schuu'), Nieuwe Haven 33 (isoleren kelderslafonc en zolderluik), Poelendaelesuigel 10 (verccuw beslaand gebouw sof 81 wooneenheden studenten), Renlmeesferlaon 31 (ploatsen gereesmidde- lerautomaat], S'a'enlaan 133 (renoveren en verbouwen woning), Veersesingel 86 [plootsen zonnepanelen) Verleende omgevingsvergunningen Bereklauwerf 38 Amemu oen (wijzigen gevel - real serer mantelzorgwoning), Kanaalweg 22-24B [verbouwen/renoveren en restaureren stationsgebouw), Koodeke-kseweg 200 (isoleren vice* centrale ruimte), Lange Delft 64 [verbouw pond nocr 3 opportemen-en Sint Barbaragong 5, 5A en 5B), Nieuwe Haven 33 [vervangen glas door dubbel glas), Oosterse logeweg, com plex Zuid 2, tuin 61 (paatsen lumkas), Oude Veersewog 121 (plaatsen vererda), Schutters- hols'rocl I (aanbrengen tijdelijke beschermiras- vcorzen ngen), Singestroat 2A (vervangen glas voorgevel], Spu straal 13 (uitbreiding woning) Verkeersbesluitcn aanwijzing E-lcodplaatsen voor Kinderdijk, Ncordweg, O-de Rijksweg.. Oude Vferfstroat, Parelduikerhof, Seisweg en Zuidsingel Ontwerp wijzigingsplan 'Derdeweg 1' te Nieuw- en Sint Joosland Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend cat cp grond van het bepoalCe in ctike 3.6 van. de Wét ruimtelijke ordening he* ontwerpwijzigingsplan 'Derdeweg 1te Nieuw- en Sint joosland vcnaf woensdag 29 opril gedurende zes weken (tot en met 10 juni 2020) voor een ieder ter inzage lig'. Hel onlwerp-wi zigngsplcn is digtocl rocdpleeg- bcar vio de website wvAv.ruimteli keponnen. nl onder identilicatienummer NL IMRO 0687 BPWBGM3EWEGONO1Het plan s eveneens op afspreek i.n Ie z en bij de vckbalie op het Stadskantoor. Het plan wijzigt op hel percee Derdeweg 1 te Nieuw- en Sint Joosland de geldende bestem ming van 'cgrcisch' naar 'wenen'. Gedcende gence-nde termijn ken een ieder schnfteli k of mondeling zijn/hoer zienswijze om-ren- het onfwe'pwijz gingsplan kenbaor maken bij het co lege van bccemeesle' en wet houders ven de gemeente Middelburg, Postbus 6COO, 4330 LA Middelburg. Een mondelinge zienswijze ken door de co'oncmaatregelen uitsluitend telefonisch worden dooraegeven U dient h erbij bij aanvang te vermelden dot u een mondelinge zienswijze ind ent. Doer de maolregeen om de verspreiding van he* coronavirus te beperken, kent het stadskan- loo' op dit memerv spec fickc bczockrcgds. Indien u toch het pten wenst in zien, moet u h ervoo' een afsp-cak maken met de behanded ambtenaar via (0118) 67 52 31

de Faam | 2020 | | pagina 7