Vergeet je zorgen in Sint Laurens Walcheren nu Anne Wisse: 'Het is dankbaar werk.' Lange Jan zonder vlag Rotary helpt handje A-A- --Ar Lees jij flessenpost? Maatjes gezocht Kerkdiensten Aagtekerke en Domburg De Faam COLOFON DE FAAM A sr ,vT<A 0 nr., ;£<rïC KORT WOENSDAG 29 APRIL 2020 Ik wil wat betekenen voor anderen en de maatschappij. Mijn horizon verbreden. Vrijwilligerswerk geeft je zoveel voldoening," zegt Anne Wisse uit Westkapelle. FOTCk WELZIJN VEERE Anne Wisse (57) is geboren en getogen in Westkapelle. le dereen kent haar, want ze is ontzettend betrokken. Altijd een praatje klaar en ze zet zicht graag in voor anderen. WESTKAPELLE - "Ik wil wat betekenen voor anderen en de maatschappij. Mijn ho rizon verbreden. Vrijwil ligerswerk geeft je zoveel voldoening, "zegt Anne Wis se uit Westkapelle, een zeer actieve vrijwilliger in het Polderhuis. Erg leuk, volgens Anne, want er is altijd een gemoedelijk sfeertje. Al 10 jaar bedient ze de gasten met veel plezier. "In middels ben ik druk met oppassen op mijn 3 lieve kleinkindjes, maar ik maak altijd tijd voor vrijwil ligerswerk. Zelfs naast mijn baan, zingen in een koor en mijn wekelijkse yoga." Naast haar werk in het Polderhuis bemant Anne de Wereldwin kel in Westkapelle en collec teert ze voor het Reumafonds en de Nierstichting. "Ik vind het belangrijk om vrijwelii- gerswerk te doen, om allerlei parchtige initiatieven te on dersteunen en het bestaan te waarborgen, het is dankbaar werk. Het zou mooi zijn als iedereen die de mogelijkheid heeft, vrijwilligerswerk doet. Ook al heb je maar een uur tje, je kan altijd wat voor de medemens betekenen. Benieuwd naar vrijwliigers- vacatures? Kijk dan op www. welzijnveere of neem contact met ons op via 0118-583687 of info@welzijnveere.nl.. Dit artikel is geschreven door Welzijn Veere. MIDDELBURG - Ook dit jaar heeft een paartje slechtvalken een 'nest' op de Lange Jan. Het koppel heeft vier eieren gelegd. Om de vogels niet te storen, heeft provincie Zeeland aan de gemeente gevraagd even niet te vlaggen vanaf de Lange Jan. Door het ophangen en weg halen van de vlag bovenop de Lange Jan werd het broed paar dusdanig verstoord, dat zij soms urenlang het nest verlie ten. Hierdoor kwamen eerdere broedsels nooit uit Het tijdelijk niet vlaggen op de Lange Jan in Middelburg bleek in 2019 suc cesvol te zijn: de slechtvalken hebben toen één van de vier eieren uitgebroed. Daarom heeft het college van B&W be sloten om ook in 2020 tijdens het broedseizoen niet op de Lange Jan te vlaggen. Hoewel de gemeente twee gesloten nestkasten heeft gehangen op Middelburgs hoogste to ren, verkozen de slechtvalken dit jaar de eerder geplaatste open nestbak Na dit broed seizoen wordt bekeken of er toch mogelijkheden zijn om in komende jaren ook tijdens het broedseizoen te vlaggen. Hierbij wordt verder advies in gewonnen bij een ecoloog en wordt overleg gevoerd met de Provincie. VEERE In verband met de Corona-maatregelen is er tot 1 juni 2020 iede re zondagmorgen vanaf 10.30 uur een online-kerk- dienst die te volgen is via www.kerkomroep.nl en via de kerktelefoon. Meer informatie en liturgie vindt u op www.pknaag- tekerke-domburg.nl Advertentieverkoop en media-advies Ejustin.verdouw@dpgmedia.nl T 06- 29361097 f Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda berichten Plaatsen Krant gemist? Vul svp het formulierop de website in onderde knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NVVIissingen Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136921 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. MIDDELBURG - Om voor de cliënten van Voedselbank Walcheren Koningsdag een extra feestelijk tintje te geven, doneerde Rotarydub Middelburg afgelopen vrijdag 236 kant-en-ldare Indische nasi-maaltijden verdeeld in kleuren per grootte van een gezin. Deze heerlijke maaitijd is speci aal voor cliënten van Voedselbank Walcheren bereid in de keuken van De Kloveniersdoelen. De ingrediënten voor de maaltijd zijn zo veel mogelijk lokaal ingekocht. Hiermee hoopt Rotarydub in de hele keten een steentje bij te kunnen dragen. Bovendien ziet Rotarydub Middelburg deze actie als een aanmoediging en blijk van waardering voor het werk dat de Voedselbank Walcheren en haar vrijwilligers al jaren doen. En ook in deze ingewikkelde tijd hebben voortgezet. Ondanks het meestal schitterende weer brengt dit voorjaar helaas ook veel spanning met zich mee. Ouderen voelen zich vaak al kwetsbaar, nu horen en lezen ze ook nog overal dat ze een grotere kans hebben om te overlijden door het coronavi rus. Gezinnen staan nu extra onder druk door kinderen thuis en soms ook zorgen om baan en inkomen. SINT LAURENS - Een groep je inwoners van Sint Laurens wil de dorpsgenoten helpen de zorgen voor een paar momen ten aan de kant te zetten. Opkikker Ze doen dat door een rijdend muziekmoment te presente ren. Er zijn in het dorp muzi kanten gevonden die graag bij mensen thuis, voor de deur, muziek willen komen maken. Met een rijdend led-scherm erbij. Sint Laurens komt naar u toe Daar zijn de dorpsbewoners bij nodig. De bedoeling is dat zo veel mogelijk mensen een per soonlijk berichtje of een foto met een leuke tekst instuurt. Als er voldoende berichten binnen zijn, dan kan er een rijdend LED-scherm gehuurd worden dat met de muziek meerijdt. Samen sterk De initiatiefnemers zouden graag zien dat de bewoners van Sint Laurens een leuk film pje of foto met een leuke tekst gaan maken dat ze die sturen naar sjmanss@zeelandnet.nl. Doe jij ook mee? Daar wordt heel het dorp weer een stuk vrolijker van. TN %&p- sf 6 tv. V 4 I v V-/ VLISSINGEN - In 1986 vond Elly Geelhoed uit Kortgene deze brief in een fles op het strand van Normandië. Ben of ken jij iemand die deze tekst kan vertalen? Laat het Elly weten via redactie.faam@dpgmedia.nl VUSSINGEN - Het zijn rare tijden! Voor veel mensen en in veel opzich ten. Voor de deelnemers van het Maatjesproject zijn het ook lastige tijden. Maatjes Het Maatjesproject is be doeld voor mensen met een licht verstandelijke beperking. Ze gaan één keer in de twee weken iets leuks doen met een vrijwilliger, hun Maatje. Voor deze doelgroep, die vaak behoefte heeft aan duidelijkheid, structuur en aandacht, valt er nu heel veel weg: geen werk, geen dagbesteding, geen be zoek van of naar familie, geen sportclub of andere activiteiten. En dus ook geen uitstapjes met hun Maatje. Uitstapjes Iets waar ze soms al da gen naar uit kijken en ook weer dagen op kunnen teren.We weten hoe be langrijk de Maatjes zijn voor onze deelnemers en nu er niet kan worden af gesproken, wordt het nog duidelijker hoe fijn het is om samen op stap te gaan en die individuele aan dacht te krijgen.Natuurlijk houden wij nu wel contact met onze deelnemers en vrijwilligers door middel van een telefoongesprek of een kaart. En er zijn ge lukkig diverse initiatieven om een kaartje te sturen naar mensen met een be perking. Maar dat is niet hetzelfde als echt contact. Vrijwilligers We staan allemaal te springen om weer af te kunnen spreken! Maar we staan ook te springen om nieuwe vrijwilligers. Op dit moment staan er op Walcheren meer dan 30 mensen op de wachtlijst die een Maatje zoeken. Er is zelfs een aanname stop voor nieuwe deelne mers.Dus wil jij straks ook iets voor een ander doen, meld je dan aan als vrij williger! Een kennisma kingsgesprek kan wachten tot we weer af kunnen en mogen spreken. Dit kan eventueel ook alvast tele fonisch plaatsvinden. Meer weten? Heb je interesse of wil je meer info?Neem dan contact op met één van onze coördinatoren op Walcheren: Vicky Wiessner, maatjes. zeeland@humanitas.nl, 06-48907940 Annemiek van de Wal- le, maatjeshumanitas2@ gmail.com, 06-21396308 Maak een leuke foto of tekst en stuur die in. FOTO: PR

de Faam | 2020 | | pagina 3