Dr 22/04/20 Bedieningstijden sluizen en bruggen /^Zeeland Commissaris en gedeputeerden bezoeken Zeeuwse samenleving 'Freedom Flame' tulpen staan volop in bloei Provinciehuis gesloten Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Systeemstudie helpt Zeeland in overgang naar C02 vrije energie Groen Verbindt Zierikzee Relevante informatie over coronacrisis in één oogopslag Gastlessen over vrijheid ovinciewerk De gedeputeerden Jo-Annes de Bat. Harry van der Maas. Anita Pijpelink en Dick van der Velde bezoeken de komende tijd, samen met de commissaris van de Koning Han Polman, een Zeeuwse instelling, organisatie, bedrijf of particulier die Zeeland helpen de coronacrisis zo goed mogelijk door te komen. Mei hun bezoekjes willen de provinciebe stuurders met alleen hun dank en waar dering uitspreken maar ook zien waar de overheid nog (meer) kan helpen. Door dat rechtstreeks te horen van de professionals die onze provincie in allerlei sectoren op de been proberen le houden, hopen zij hen zo goed mogelijk van dienst te kunnen zijn. Zo gingen Harry van der Maas en Han Pol man woensdag 8 april 2020 op bezoek bij ZorgSaam in Terneuzen en bij het ADRZ in Goes Commissaris Polman: "Onze bewon dering voor de mensen in de zorg is alleen maar toegenomen na onze gesprekken. Hoe ze in zulke moeilijke omstandigheden er het beste van welen le maken, echt heel knap. Ze zijn een voorbeeld voor ons allen." Daarnaast spreekt ieder lid van Gedepu teerde Staten de komende week een v'deo- boodschap in voor een bepaalde sector, als steun en dank. Deze boodschappen worden verspreid via de provinciale sociale media. De eerste videoboodschap verscheen twee weken geleden van Harry van der Maas voor docenten, ouders en leerlingen in het Zeeuwse onderwijs. Deze videoooodschap is te zien op Twitter @provzeeland en Linkedln De komst van windmolens, zonneparken, elek trische auto's en warmtepompen verandert ons energiesysteem. Het transport van groene stroom, waterstof en C02 is een uitdaging. In de resultaten van de energiesysteemstudie, die we uit lieten voeren met diverse partners, zien we waar knelpunten ontstaan en investeringen nodig zijn. Met hen gaan we aan de slag om de knelpun ten in het energienet aan te pakken om zo industrie, bedrijven, huishoudens en vervoer in de toekomst C02 vrij van energie te voorzien Het rapport van de energiesysleemstudie kunt lezen via www.zeeland.nl/actueel Vanwege het coronavirus (COVID-19) hebben Gedeputeerde Staten besloten om de dienstregeling voor de bruggen over het Kanaal door Walcheren en de Zeelandbrug tot 1 juni 2020 aan te passen. Dit is in lijn met de op 31 maart 2020 afgekondigde Rijks- en regionale maatregelen. Dit betekent onder andere dat onze nauti sche dienstverlening tot 1 juni zorgt voor v er doorvaartmogelijkhcden per werkdag over het Kanaal dooi" Walcheren en twee keer per dag gedurende het weekend en feestdagen. Voor de exacte draai en bedieningstijden van de bruggen en sluizen kijkt u op www.zeeland.nl/ sluizen-en-bruggen londerwe'p: bedieningstijden slu zen en bruggen). Heeft u een dringende melding over de bediening van bruggen en sluizen? Bel dan direct met het telefoonnummer +31 (0)900-884£. Wilt u ontheffing aanvragen om gebruik te maken van het Kanaal door Walcheren? Mail dan nan- ncv@zeeland.nl. Via dit mailadres kunt u ook terecht voor overige meldingen, klachten of vragen. De genoemde bedientijden zijn richtlijden die de Provincie Zeeland zo goed als moge lijk probeert na te leven. Er bestaat echter een mogelijkheid dat de bedientijden door (onvoorziene) omstandigheden niet altijd volledig gehaald worden. We vragen daar voor uw begrip Kinderboerderij de Punt in Zierikzee wordt omgevormd tot een groene, natuurrijke Stadsboerderij. Het betreft een samenwerking tussen de stichting NME Schouwen-Duiveland, GORS kinderboerderij de Punt en wooncorporatie Zeeuwland. Er worden educatieve programma's opgezet en cliënten worden betrokken bij de ontvangst van bezoekers en het on derhoud van de boerderij. Ook worden verbindingen gelegd met de historische stad, de wijk, het platteland, de histo rische haven en het natuurgebied. Het project 'Groen Verbindt' wordt ge realiseerd met Europese steun van het LEADER-programma. Heeft u ook een goed idee om de leefbaarheid in onze provincie te vergroten en de economie te versterken? Kijk dan op de website www.zeeland.nl/leader voor meer informatie over LEADER-subsidie en de voorwaarden. De bloembollen die leerlingen van de Middelburgse basisscholen op 11 november 2019 plantten aan de Groenmarkt in Middelburg, samen met burgemeester Harald Bergmann en commissaris van de Koning Han Polman, staan inmiddels volop in bloei. Het gaat om tulpen met de naam 'Freedom Flame'. Een kleine maand eerder dan verwacht staan de geelrode tulpen volop in bloei. Deze tulpen staan symbool voor de bood schap achter het Bevrijdingsvuur dat ieder jaar op 4 mei wordt ontstoken in Wagenin- gen en naar de provincies wordt gebracht. Het Bevrijdingsvuur herinnert ons eraan hoe kwetsbaar en kostbaar vrijheid is. M 'Freedom Flame' tulpen Windmolens bij de Oesterdam Heeft u vragen over corona of vragen over zorg en de noodmaatregelen die worden getroffen of over regelingen voor bedrijven of mogelijk heden voor werkzoekenden? Op de pagina www.zeeland.nl/vragen-over-corona verwijzen we u door naar relevante informatie. U vindt hier ook do Coronamonitor die wekelijks verschijnt. De monitor geeft inzicht in de econo mische impact van de COVID-19 uitbraak. Het bevat een beschrijving en een duiding van de zichtbare en de te verwachten gevolgen voor Zeeland Het provinciehuis is gesloten op maandag 27 april, op maandag U en op dinsdag 5 mei. Veel werk gaat gewoon door, zoals de bediening van bruggen en sluizen. Natuurlijk is het jammer dat de uitreiking van de Four Freedoms Awards dit jaar vanwege het coronavirus niet door kon gaan, maar het inspireerde professor Barbara Ooman (UCR en Roosevelt Foundation) wél om digitale gast lessen over de Four Freedoms te ontwikkelen. Niet alleen Barbara Domen zelf en haar stu denten van het University College Roosevelt (UCR). maar onder andere ook commissaris van de Koning Han Polman an de vier gedepu teerden gaven vorige week zo'n gastles. Leerlingen van 29 klassen uit het primair en voortgezet onderwijs uit de hele provincie dachten, daartoe uitgenodigd door hun gast docenten, na over de betekenis van de vier vrijheden, ook in het licht van de coronacrisis. COLOFON Rcdaclic: Team Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Felice Buonadonna voor Beeldbank Provincie Zeeland (windmolens). Provincie Zeeland, ZorgSaam Terneuzen Reageren op deze uitgave van Provinciewark? Neem dan contact cp met team Commun.catie per telelcon 0118- 63 10 SO Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-maii infocenlrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11 OT schri;f naar Postbus 60014330 l.A Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6.433' 3K Middelburg. De volgende Provincicwtrk verschijnt 6 mei 2020. gjA Provincie Harry van der Maas an Han Polman op bezoak bij medewerker» van ZorgSaam In Terneuzen

de Faam | 2020 | | pagina 8