Het woord aan raadslid Leny van den Heuvel Maatregelen in verband met coronavirus Geen openbare gezamenlijke dodenherdenking in Middelburg Stadskantoor gesloten Wijziging ophalen huisvuil Eén loket voor alle Walcherse ondernemers Open Monumentendag 2020 Start werkzaamheden President Wilsonlaan GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Jongeren en politiek De gemeenteraad heeft in haar vergadering besloten om een on derzoek te doen naar het instellen van een jongerenraad, -commissie of iets dergelijks. Met als doel de raad gevraagd en ongevraagd te adviseren over raadsstukken die jongeren ook aangaan. Daarom is er een werkgroep geformeerd die gaat onderzoeken hoe we jongeren kunnen bereiken en of er animo is om deel te ne men in een werkgroep. We denken dan aan jongeren vanaf ongeveer 13 tot 21 jaar. Het is de bedoeling dat de werk groep een plan maakt om met jongeren in contact te komen. Bij voldoende belangstelling gaat er een raadsvoorstel naar de gemeenteraad met het verzoek het plan te steunen. De volgende stap is dan het instellen van een jongerenwerkgroep die gemeente raadsleden adviseert bij bepaalde raadsstukken, maar die zeker ook zelf het initiatief kan nemen om zaken te bespreken. Het zou toch prachtig zijn om op deze manier jongeren te interesse ren voor politiek en betrekken bij zaken die voor hen belangrijk zijn! We hebben al ervaringen met leerlingen van verschillende scho len die in de raadszaal bepaalde thema's komen presenteren. Het is bijzonder om te bemerken dat zij erg betrokken zijn. Geïnteresseerde jongeren die politiek belangrijk vinden, laat van je horen! Leny van den Heuvel GroenLinks Lvdheuvel65@gmail.com Naar aanleiding van de ontwik kelingen rond de bestrijding van het coronavirus, gelden de volgende maatregelen met betrekking tot onze dienst verlening en onze stad. Het is mogelijk dat na het verschij nen van dit artikel maatrege len veranderd zijn. Bekijk de meest actuele informatie op www.middelburg.nl. Dienstverlening stadskantoor en Waldammeweg in afge slankte vorm We werken alleen nog via telefoni sche afspraak, tel. (0118) 67 50 00. Reeds gemaakte afspraken gaan zonder tegenbericht gewoon door. U kunt natuurlijk ook gebruik maken van onze online dienst verlening. Deze maatregel geldt voor zowel het stadskantoor als de gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg. Betalen met pin In het stadskantoor kan alleen nog met pin worden betaald voor de noodzakelijke dienstverlening. Begraven en cremeren In lijn met de landelijke maatregel is begraven en cremeren alleen nog in besloten kring mogelijk. Maximaal 30 personen en er is geen catering meer mogelijk. Huwelijken Trouwen (in afgeslankte vorm) blijft vooralsnog mogelijk voor de afspraken die hiervoor al staan en binnen de richtlijnen die landelijk gelden. We bieden de mogelijkheid om gratis te annuleren. Warenmarkt De warenmarkt in Middelburg gaat door. Wel staan er alleen kramen met voedingsmiddelen. Geen gemeentelijke accommo datie huren Het is momenteel niet mogelijk een gemeentelijke sport- of welzijnslocatie te huren voor een vergadering of bijeenkomst. Oud papier wordt voorlopig niet huis aan huis opgehaald We vragen u om oud papier op te sparen als dat kan. Daarnaast zijn er diverse locaties waar u het oud papier tijdelijk naartoe kunt brengen. Bekijk een overzicht van deze locaties op www.middelburg. nl/oudpapier. Verbod op recreatief nachtver blijf in Zeeland Er geldt een verbod op toeristisch of recreatief nachtverblijf in heel Zeeland, zowel voor toeristen als Zeeuwen. Kijk voor meer infor matie op mmzeelandveilig.nl/ veelgestelde-vragen. Het coronavirus heeft ons leven veranderd en is op dit moment bepalend voor hoe we samen komen. Dat geldt ook voor de jaarlijkse dodenherdenking. In de lijn van het Nationaal Comité 4 en 5 mei hebben we voor Mid delburg en Arnemuiden besloten om geen openbare gezamenlijke herdenking te houden. Gemeente en provincie leggen wél een krans bij het monument op het Abdijplein en de gemeente legt een krans op de begraafplaats in Arnemuiden, maar er is geen publiek aanwezig. Het Nationaal Comité 4 en 5 mei heeft bekend gemaakt hoe de landelijke herdenking op de Dam in Amsterdam zal zijn. Koning Willem- Alexander en Koningin Maxima leggen een krans en de Koning houdt een toespraak. Verder wordt de Taptoe geblazen, is er twee mi nuten stilte en wordt het Wilhelmus gespeeld. Er is geen publiek bij aanwezig, ledereen wordt opge roepen om thuis te blijven en daar naar de televisie te kijken. 75 jaar - herdenken met ons hart Het is dit jaar 75 jaar geleden dat Nederland werd bevrijd. We vinden het erg jammer dat we juist nu niet bij elkaar kunnen komen om dat te herdenken. We respecteren uiteraard de richtlijnen van de rijksoverheid en houden daarom geen bijeenkomst in Middelburg en Arnemuiden. In deze tijd is het mis schien nog wel belangrijker om te herdenken dan om echt bij elkaar te komen. We herdenken dit jaar op 4 mei nog meer met ons hart dan anders. We sluiten ons aan bij het gedach- tengoed van het Nationaal Comité 4 en 5 mei: "We herdenken samen in verbondenheid, ieder met zijn eigen herinneringen en gedachten. Op 5 mei staan we stil bij het einde van de Tweede Wereldoor log, nu 75 jaar geleden. Dat doen we in het besef dat vrijheid nooit vanzelfsprekend is. Vrijheid is kwetsbaar en vraagt verantwoor delijkheid van ons allen, juist nu er een beroep op ons wordt gedaan om goed voor elkaar te zorgen." Thuis herdenken Onze inwoners en instellingen nodigen we uit om op 4 mei de gehele dag de vlag halfstok te hangen. Ook vragen wij ze om die dag de nationale herdenking op televisie te kijken en op hun eigen manier, in huiselijke kring, te herdenken. Het stadskantoor is gesloten op maandag 27 april (Koningsdag). De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Het huisvuil van maandag 27 april (Koningsdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 25 april opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalender en op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners Afval Ophaaldagen huisvuil. Om Walcherse ondernemers in deze moeilijke tijd zo goed mogelijk te ondersteunen hebben de Walcherse gemeenten en Orionis een onder nemersloket geopend. Alle Walcherse ondernemers, met of zonder personeel, kunnen hier terecht met hun vragen en voor advies over de verschillende noodmaatregelen die voor hen getroffen zijn. Het loket is telefonisch bereikbaar op maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur via telefoonnummer (0118) 43 39 90. Als de situatie het toelaat is het in Middelburg op zaterdag 12 september Open Monumentendag. Het thema is 'Leermonument' Naast monumenten die een leerfunctie hadden of hebben (zoals scholen en universiteiten), worden ook allerlei andere monumenten 'leermonu- menten'. Het doel is dat in elk opengesteld monument iets te leren valt. Dit kan van alles zijn: een schilderworkshop, een masterclass gospel zingen, een les hiphop dansen of een uurtje yoga voor beginners. Het Middelburgs organisatiecomité is op zoek naar huiseigenaren of instellingen die deze dag hun monument open willen stellen of mensen die iets vertellen over bovengenoemd thema. Vaste deelnemers aan de monumentendag ontvangen binnenkort een aanmeldingsformulier. Voor meer informatie of aanmelding kunt u, graag voor 11 mei, contact opnemen met Jacky Nijsen, telefoonnummer 67 54 58. Of mail naar j.nijsen@middelburg.nl. Op dinsdag 28 april starten werkzaamheden aan de President Wilson laan. Het gaat om het aanleggen van een regenwaterriool en de herin richting van de President Wilsonlaan en een gedeelte van de Beneluxlaan (het gedeelte vanaf de Laan der Verenigde Naties tot de President Wilsonlaan). De werkzaamheden zijn naar verwachting midden oktober klaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. van den Broek van de afdeling Leefomgeving, telefoon (0118) 67 55 03. Meer informatie over de fases: Vitww.middelburg.nl/presidentwilsonlaan. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus werkt de gemeente tijdelijk alleen via telefonische afspraak, tel. (0118) 67 50 00. Dc volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar dc publicaties van dc laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf Aangevraagde omgevingsvergunningen Doeleweg 6 (bouw honderpension), Duunmede 40 |Het plca^en va" een dakkapel voorzijde woning), Grenadierweg 31 (uitbreiden bedrijfspand), Hans lipperFcystraat 51 (plaatsen tuinhuisje), Nieuwsfrcar 37A (realiseren apparte ment in bestaande berging/garage), Ncordweg 310 (bouw berging), PenningHceksmuel 83 (zonnepaneen op aanbouw cchterzijde), Van KleTenslaan 78 (uitbreiden woning) Verleende omgevingsvergunningen Abedscwcg 26 (ccrging), Amcsteinweg 33 (vervengen bestaand kontoor door n euw kantoor en uitbreiden vis op- en overslag). Ch'isfioc npolderweg 1 en 3 Arncm.idcn (wijziging cp eerde' ve'leende verg.nnmg d.d. 5-9-2018). Dokpoderweg 2 en 4 Arnemuiden (wijziging cp eerde- ve'leende vergunning d.d. 5-9-2018), Korendijk 40 (schildcen voorgevel), N254, nabij hmp 24.9 Nieuw- en Sint Jooslcnd (paatsen zendmast), Noordweg 424 (plaa'sen 2 dak'cmen woning en zonnepanelen schuur), Sint Janstraat 20 (aanbrengen rooster voorgevel pui), Verwerijsrroct 49 (wijzigen gevels) Kennisgeving verlengde beslistermijn Herengracht 74 (realiseren bchandbcentn.'n met daarbi| fceho-ende kantoorfuncties in het pend) Melding Activiteitenbesluit Maatschap Baas-Knolle, Ar nestraaf 32 Arne muiden (beëindigen van de activiteiten cp de locatie)

de Faam | 2020 | | pagina 7