Een stevige griep of toch corona? ES Ride for the Roses Stilte-kapel is open Actueel VoorleesExpress deelt Leestassen uit Bezorgers voor De Faam Expositie is verlengd De Faam WOENSDAG 22 APRIL 2020 Na de tweede test dus tóch positief MISSCHIEN HEB IK MENSEN BESMET, KOM DAAR MAAR EENS ACHTER BESMETTEN EN BESMET WORDEN: OVERMACHT? www.igj.nl ALPACA'S door Conny den Heijer Op de allereerste dag dat de scholen werden gesloten vanwe ge het coronavirus, kwam ze met koorts uit bed. Rachida Nai mi (39). moeder van drie kinderen, dacht dat het een griepje was. Hoge koorts, moeilijk ademen en vreselijk ziek. Toch maar even testen dan. VLISSINGEN - Ze heeft geen eigen vervoer dus met de trein naar het ADRZ in Goes voor de test. Uitslag: negatief, geen corona. "Dat was een pak van mijn hart," zegt Rachida. "Maar wat was ik ziek een hele week. Na 24 uur koortsvrij te zijn ge weest mocht ik daarna weer aan het werk. Dat heb ik uiter aard gedaan want ik had geen corona. Dus op naar het werk. Ik heb twee weken gewerkt, daarna ging het weer mis." Bizar We doen dit interview via Facebook want Rachida be zoeken is er niet bij. Nadat ze vorige week voor de tweede keer ziek werd, is ze weer ge test. Dit keer was de uitslag positief. "Heel vreemd," zegt ze enigszins aangeslagen. "Ik voel me nu stukken beter dan een paar weken geleden en ben koortsvrij. Wel heb ik moei te met slikken en ben ik wat kortademig." Ze onderbreekt het gesprek even voor een flin ke hoestbui. "Dit is zo bizar, ik heb intussen gewoon gewerkt en nu zit ik ineens in volledige quarantaine thuis. In de aan bouw achter het huis, de 'blok hut' van mijn man. Hij heeft MS en is rolstoelgebonden dus heeft hij daar zijn kamer, bed en badkamer." Rachida's echtgenoot ligt nu ook in het ziekenhuis met co rona klachten maar is ook ne gatief getest Testen, testen, testen "Maar ook hij is erg ziek. De zelfde klachten als die ik had de eerste keer. Ook hij wordt later in de week nog een keer getest. In het woonhuis wor den de kinderen opgevangen door een vriendin. Gelukkig dat dat kon anders moesten ze bij anderen ondergebracht worden. Ik ben blij dat ik ze nu door het raam kan zien iedere dag. Maar ik kan niet bij mijn man op bezoek, dat is uitge sloten. Ik mag gewoon naar buiten omdat ik geen koorts heb, maar niet verder dan de achtertuin." Rachida voelt zich bezwaard. "Als we voldoen de beschermende middelen hadden gehad op mijn werk dan hadden we kunnen wer ken met een mondkapje om en een bril op. Ik weet niet of ik mensen besmet heb, mis schien ben ik wel door anderen besmet. Daar kom je dus nooit achter. Maar voorlopig is het voor iedereen die hier mee te maken heeft een drama. Daar om wil ik een beroep doen op Bizar. Rachida Naimi in de trein onderweg naar het ADRZ in Goes voor een coronatest. Foto: Rachida Naimi zorgmedewerkers die onvol doende beschermd worden: trek aan de bel op je werk en bij de Inspectie Gezondheids zorg en Jeugd. Dit kan echt niet zo en je staat machteloos. Als je weer beter bent weet je ook nog niet of je immuun bent" Het corona vims trekt een spoor van ellende door ons land. Verdriet machteloos heid, boosheid. Voor de een door het verlies van een gelief de, voor een ander die besmet is geraakt en de frustratie om thuis te moeten zitten. Voor lopig houden we ons allemaal maar zo veel mogelijk aan de voorschriften van het RIVM. De Delta Ride for the Roses, die op zaterdag 13 juni zou wor den verreden vanuit Goes en Terneuzen, is afgelast vanwege de maatregelen in dit Corona-tijdperk. Het Zeeuwse fietseve- nement, waarvan de totale opbrengst naar KWF gaat voor kankeronderzoeken, is verzet naar zaterdag 12 juni 2021. ZEELAND - Het bestuur heeft zich geconformeerd aan het verbod van de regering op de organisaties van grote evene menten en bijeenkomsten. De Delta Ride ging in Goes de 13e editie tegemoet en in Terneu zen de 4e editie. Beide tochten, die onder één organisatie val len, worden volgend jaar ook op één dag gereden. De pas sage van de Westerschelde- tunnel voor rijders van de 120 kilometer, is ook nu opgeno men in de plannen. De routes voor de vier afstanden (25, 50, 80 en 120 kilometer) worden zo veel mogelijk gehandhaafd. De deelnemers die al in geschreven waren kunnen volgend jaar op hetzelfde start bewijs meefietsen. Inschrijven voor de Delta Ride 2021 kan vanaf 1 februari 2021. De Ladies Night Ride op vrijdag 12 juni in Goes wordt ook ver zet naar volgend jaan vrijdag 11 juni. De organisatie in Zeeuws Vlaanderen heeft plannen om op diezelfde dag, aan de voor avond van de grote Ride, voor het eerst ook een side-evene- ment te organiseren: een Fa mily of Kidstoer. De Delta Ride for the Roses in Zeeland heeft sinds 2008 een totaal van vijfenhalf miljoen euro voor de strijd tegen kan ker opgeleverd. De inspectie ontvangt steeds meer signalen van mensen die besmet raken in de ouderen-, gehandicapten-, jeugd- en geestelijke gezondheidszorg. Zij houden toezicht op kwaliteiten veiligheid van zorg. De inspectie neemt bij een melding of signaal over een corona uitbraak contact op met de zorgaanbieder. Wil jij een melding doen? Dat kan via: MIDDELBURG - De expo- sitie van kleurrijke schil derijen, gemaakt door Wieteke Hendrikx uit Middelburg, wordt ver lengd en is nu nog tot 8 juni te bezichtigen. De ta ferelen zijn grotendeels bekende plekjes van Mid delburg, maar dan op ge heel eigen wijze geschil derd. Met een uniek kleurenpalet schildert Wieteke op speelse en le vendige wijze de stad die zij zo mooi vind. zie ook ww w.middel burgschil- derkunst.nl Op de tafel in de kapel liggen ook de meest recente pastorale brieven. OOST-SOUBURG - In de toren van de de kerk aan het Oran jeplein in Oost-Souburg is een stilte-kapel. Deze is elke dag open zodat u er terecht kunt om een kaarsje te branden, te bidden of om daar zomaar even te verkeren. De kapel is elke dag open van 10.00 tot 17.00 uur, 's zondags vanaf 11.00 uur. Bij slecht weer, met veel wind en regen, blijft de kapel gesloten. Maximaal 3 be zoekers tegelijk in de kapel. Iedere week valt De Faam overal op Walcheren op de deur mat. En nieuwe bezorgers zijn altijd hartelijk welkom bij Bouwman Verspreiding. Ook jij! VLISSINGEN - Afgelopen vrij dag overhandigde Wietske Bergen, projectleider van de VoorleesExpress Vlissingen samen met een vooriezer de eerste Leest as aan een deel nemend gezin. De Voorlees Express is een project van ZB. Bij de VoorleesExpress komt een vaste, vrijwillige vooriezer 20 keer voorlezen bij een ge zin thuis. Met als voornaam ste doel: lezen is leuld En dat kan nu niet De 16 gezinnen van de VoorleesExpress Vlis singen staan extra onder druk door de coronacrisis. ZB| Bi bliotheek Vlissingen heeft de kans gekregen om een tas te creëren voor ieder gezin van de VoorleesExpress. Hierin zitten twee leesboeken, een kleurboek, een knutselpakket en allerlei informatie. Een alpaca bij de Egelantier. VLISSINGEN - In het verslag van de alpaca's bij de Ege lantier in Oostkapelle dat we vorige week deden, is een ver keerde naam genoemd. De al paca's zijn van Mara en Jacco Houmes van Alpacas Zeelan- dia. Om hun werk te steunen kun je nog steeds terecht op info@alpacaszeelandia.nl WALCHEREN - Lijkt het je leuk om deze krant te bezor gen bij jou in de buurt? En ben je 13 jaar of ouder en wil je wat extra geld verdienen? Meld je dan snel aan als be zorger van De Faam. Je kunt dan een keer per week op dinsdagavond of woensdag De Faam bezor gen. Meestal kan je in je eigen buurt of dorp aan de slag. Om je aan te melden, of om meer informatie over deze leuke en gezonde bij baan te krijgen, kun je altijd bellen met 0181-315950 of een e-mail sturen aan bezor gen bouwman-redame.nl. Zie voor meer informatie www.bouwman-reclame.nl

de Faam | 2020 | | pagina 5