Het woord aan raadslid Ed de Graaf Stadskantoor gesloten Maatregelen in verband met coronavirus Wijziging ophalen huisvuil Gratis parkeren Open Monumentendag 2020 Werkzaamheden Zeeburgstraat Groenonderhoud aangepast Start werkzaamheden Maasstraat GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES De wereld na corona Binnen korte tijd zijn wij in een ge heel andere wereld beland, zowel in sociale als in economische zin. Het virus beheerst ons dagelijks denken en doen. Premier Rutte waarschuwt dat het terugkeren naar de wereld van vóór de crisis een illusie is. Opiniemakers geven er een eigen draai aan: beschouw de huidige crisis als een kans, een nieuw begin. Een toekomstige samenleving waarin we minder belang hechten aan bezit, een wereld zonder de excessieve gevolgen van de marktwerking. De crisis zal veranderingen versnellen en mensen zullen in toenemende mate vinden dat het anders moet. Meer verantwoordelijkheid nemen. Een andere levensstijl. Kortom: Dc crisis als aanjager. Of vervallen we straks weer in ons oude patroon? Besturen is vooruitzien. Ook gemeente Middelburg zal zich moeten heruitvinden. Werken aan rehabilitatie van verzorgenden, onderwijzers, handhavers, zzp ers. Prioriteiten stellen op het gebied van volksgezondheid, milieu, ener gietransitie, veiligheid, voedselze kerheid. Hoe wapenen we ons tegen een eventuele volgende crisis? Welke politieke en maatschappelijke keuzes gaan daarmee gepaard? Waar zetten we op in? Hoe betrek ken we daarbij onze inwoners en ondernemers? Van daadkracht naar draagvlak naar algehele con sensus. Transitie in het kwadraat. Laat ons uw mening weten. Wij wensen u en uw dierbaren veel sterkte, gezondheid en wijsheid toe de komende periode. Ed de Graaf, raadslid Lokale Partij Middelburg eddegraaf@zeelandnet.nl Het stadskantoor is gesloten op maandag 27 april (Koningsdag). De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Naar aanleiding van de ontwikkelingen rond de bestrijding van het coronavirus, gelden de volgende maatregelen met betrekking tot onze dienstverlening en onze stad. Het is mogelijk dat na het verschijnen van dit artikel maatregelen veranderd zijn. Bekijk de meest actuele informatie op www.middelburg.nl. Dienstverlening stadskantoor en Waldammeweg in afge slankte vorm We werken alleen nog via telefoni sche afspraak, tel. (0118) 67 50 00. Reeds gemaakte afspraken gaan zonder tegenbericht gewoon door. U kunt natuurlijk ook gebruik maken van onze online dienst verlening. Deze maatregel geldt voor zowel het stadskantoor als de gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg. Betalen met pin In het stadskantoor kan alleen nog met pin worden betaald voor de noodzakelijke dienstverlening. Begraven en cremeren In lijn met de landelijke maatregel is begraven en cremeren alleen nog in besloten kring mogelijk. Maximaal 30 personen en er is geen catering meer mogelijk. Huwelijken Trouwen (in afgeslankte vorm) blijft vooralsnog mogelijk voor de afspraken die hiervoor al staan en binnen de richtlijnen die landelijk gelden. We bieden de mogelijkheid om gratis te annuleren. Warenmarkt De warenmarkt in Middelburg gaat door. Wel staan er alleen kramen met voedingsmiddelen. Cruiseschepen Cruiseschepen zijn welkom om aan te leggen aan de kade, maar passagiers en personeel blijven op het schip. Geen gemeentelijke accommo datie huren Het is momenteel niet mogelijk een gemeentelijke sport- of welzijnslocatie te huren voor een vergadering of bijeenkomst. Oud papier wordt voorlopig niet huis aan huis opgehaald We vragen u om oud papier op te sparen als dat kan. Daarnaast zijn er diverse locaties waar u het oud papier tijdelijk naartoe kunt bren gen. Bekijk een overzicht van deze locaties op www.middelburg.nl/ oudpapier, waaronder een nieuwe container aan de Merwedestraat. Verbod op recreatief nachtver blijf in Zeeland Er geldt een verbod op toeristisch of recreatief nachtverblijf in heel Zeeland, zowel voor toeristen als Zeeuwen. Kijk voor meer infor matie op www.zeelandveilig.nl/ veelgestelde-vragen. alleen samen I krijgen we corona onder controle Het huisvuil van maandag 27 april (Koningsdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 25 april opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalender en op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners Afval Ophaaldagen huisvuil. Op zondagen en nationaal erkende feestdagen is parkeren in Middelburg gratis. Tijdens Koningsdag op maandag 27 april is het gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. Er mag alleen gepar keerd worden op de daarvoor bestemde parkeervakken, maar niet op plekken voor vergunninghouders. In Middelburg is het op zaterdag 12 september Open Monumen tendag. Het thema is 'Leermonument'. Naast monumenten die een leerfunctie hadden of hebben (zoals scholen en universiteiten), worden ook allerlei andere monumenten 'leermonu- menten'. Het doel is dat in elk opengesteld monument iets te leren valt. Dit kan van alles zijn: een schilderworkshop, een masterclass gospel zingen, een les hiphop dansen of een uurtje yoga voor beginners. De gemeente gaat grootonderhoud aan de riolering uitvoeren en de Zeeburgstraat in Nieuw- en Sint Joosland herstraten. Deze werk zaamheden starten op maandag 20 april en duren naar verwachting tot 24 juli. Doordat de werkzaam heden in fases worden uitgevoerd Voor meer informatie kunt u con- blijven er zoveel mogelijk par keerplaatsen beschikbaar. Om de overlast te beperken leggen wij een tijdelijke parkeerplaats aan van rijplaten in de Qualeshavenstraat, voor ongeveer 24 parkeerplaatsen. tact opnemen met projectleider Christian de Hondt op telefoon nummer (0118) 67 53 33 of per e-mail naar: c.de.hondt@middelburg.nl. Het Middelburgs organisatiecomité is op zoek naar huiseigenaren of instellingen die deze dag hun monument open willen stellen of mensen die iets vertellen over bovengenoemd thema. Vaste deelnemers aan de monumentendag ontvangen binnenkort een aanmeldingsformulier. Voor meer informatie of aanmelding kunt u, graag voor 11 mei, contact opnemen met Jacky Nijsen, telefoonnummer 67 54 58. Of mail naar j.nijsen@middelburg.nl. Deze week beginnen werkzaamhe den voor het aanleggen van een regenwaterriool en een gemaal in de Maasstraat. De kruising Westerscheldestraat - Maasstraat zal in de richting van de Rijnstraat ongeveer 2 weken niet toeganke lijk zijn voor motorvoertuigen. De werkzaamheden zullen in totaal ongeveer 4 weken in beslag ne men. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Maas van de afdeling Leefom geving, tel. (0118) 67 52 11. De gemeente past het groenonderhoud aan vanwege het coronavirus. Voor het groenonderhoud zijn we vaak afhankelijk van aannemers en het werkleerbedrijf. De medewerkers van het groenonderhoud werken de komende tijd ook op een andere wijze. Het groenonderhoud gaat dus wel gewoon door. Maar omdat wij minder medewerkers inzetten en tegelijk inzetten, is het onderhoud niet altijd op het niveau wat u van ons gewend bent. Wij vragen uw begrip hiervoor. Zodra het mogelijk is, pakken wij onze werkzaamheden weer op volledige sterkte op. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Vanwege de landelijke maatregelen rond het coronavirus werkt de gemeente tijdelijk alleen via telefonische afspraak, tel. (0118) 67 50 00. Dc volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar dc publicaties van dc laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf Aangevraagde omgevingsvergunningen BeneLxIcar ló (uitbreiding), Bereklauwerf 38 A'nemucen (wijzigen gevel en realiseren mantelzorgwoning), Herculesweg 35 (installeren le cingbrug), Van T Hoffwcg 2 (ocnleg dcm), Sir* Jcrisstraat 4 [het sp itser van twee won n- gen), Spuistraat1 3 (uitbreiden woning), Turlkoai 11 (wijzigen ramen), Rectificatie pubkca'ie 8-4- 2020. Abdij 3 moet zijn Abdij 6 (26-3) Verleende omgevingsvergunningen Achfe' het Hofplein 2121A, Koningsi-ca" 13, 5 en 7 (douw 6 woningen), Breestraat 61 (aan brengen da<raam rcchterzijdakvlak won'ng), Lange Delft 64 (oenbrengen geve reclame), Ncordweg 269 [ploctsen mantelzo'cwon ng), Oos*ke'kplein (wijzigen bestemming Oost- kerk), Park Vcldzigt 15 (aanorengen reclame), Turfkoai 11 (wijzigen ramen) Kennisgeving verlengde beslistermijn Bccn-cuwcrssingcl 85 (olaatsen van een pocrl), Been"ouwer$singel 2-27 (schilderwerkzacm- heden) Verleende omgevingsvergunning (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Achte' ce Houttuner 8 (orardveilig gebruik) Verleende exploitatievergunningen Damdein 46 (La Piccob Itclia), Meanderlaan 486 (cafetaria 't Frietuus) Mtcrtjawmtfe tfbdofioo-iisi

de Faam | 2020 | | pagina 7