De merels gaan weer zingen Burgemeester Vlissingen: "Blijf elkaar respecteren" De bloemetjes buiten zetten De Faam woensdag 15 april 2020 Prachtige planten voor het komende seizoen. "Als een merel zingt en je raam staat open dan gebeurt er wat. Rutger Kopland dicht: 'er is iets in je dat leeg is en het stroomt vol'. Je wist dat het er was en toch is het weer hele maal nieuw. Dat is het verlangen van dit voorjaar waar de merel van zingt. Een oud 'nor maal' dat zich nieuw aandient," droomt Jan de Vlieger van De Drvkkery in Middelburg. De Drvkkery is in normale tijden een sociaal cultureel marktplein - waar koffie, boeken en cadeaus worden aangeboden. Het is dan een aangename drukte van mensen die op zoek zijn naar iets waarvan ze het bestaan nog niet wisten. Of naar iets wat ze hier juist weten te vinden. Ik verlang naar dat 'ouderwetse' normaal. Waarin we elkaar weer aan kunnen raken, een nabij gesprek voeren. Een evene ment bijwonen zonder angst. Een boek uit de kast halen te midden van anderen die ook hun horizon willen verruimen. Samen in een café het er over hebben. Al deze dingen zijn niet alleen zeer aangenaam, we hebben ze ook vastgelegd als mensenrechten. Dat schor ten we nu op. Maar we wonen in een stad van Vrijheden - en de merel weet het. We nemen ons in acht uit bescherming van onze samenleving, voor onze zorgenden en verzorgden. We ontzeggen ons gezelschap, zodat we elkaar straks weer kunnen treffen en vrij zijn. Luister deze lente naar de merel. Burgemeester Bas van den Tillaar hoopt op respect en ruimte voor elkaar na de crisis. FOTO: MECHTELD JANSEN VLISSINGEN - Burgemeester Bas van den Tillaar van de ge meente Vlissingen wil nog niet te ver vooruit kijken waar het de coronacrisis betreft. "Het is op dit moment een kwestie van lange adem. Geef elkaar de ruimte in het openbaar en maak die ruimte voor elkaar in huis. Ik zie dat we ons in vier weken tijd snel aangepast hebben. Als iets dus écht moet, dan kan het. Het is voor ieder een lastig, iedereen mist de in teractie met de ander. Achter een scherm vergaderen, huis werk maken, werken. Het is niet voor te stellen hoe Vlissin gen eruit ziet na de crisis maar we moeten hier sterker uitko men. Ik kan me niet indenken dat we elkaar geen hand of so ciale knuffel meer mogen ge ven. Het is een harde tijd voor iedereen en dat vraagt creati viteit, zeker van ondernemers. We zijn nu teruggeworpen op onszelf in kleine kring. We moeten letterlijk plaats maken voor elkaar. Wat ik hoop dat blijft hangen als alles weer bij 'het oude is', is het respect voor elkaar en het rekening hou den met elkaar. Dit is ook een periode van bewustwording: waar staan we en hoe gaan we met elkaar om? Nu zie je hoe hard je elkaar nodig hebt en hoe goed het is om meer bij elkaar te zijn. Volhouden dus, dan komen we hier sterker uit. Het is het waard zodat we hierna weer gewoon een hand om eikaars schouder kunnen leggen." Els van de Kerkhof: "Ga naar buiten!" OOST-SOUBURG - Els van de Kerkhof bedenkt wandelingen door heel Zeeland. Samen met Hans Corbijn en Aagje Feldbrugge schreef ze de wandelgids Walcherse Wandelingen. "Als de huidige crisis voorbij is, droom ik dat mensen meer stilstaan wat echt belangrijk is in het leven. Zorg voor jezelf, beweeg, eet gezond. Ga naar buiten. Werk aan je weerstand. Zeker omdat Walcheren zo mooi is. Ik hoop dat de mensen na de corona crisis hun eigen omgeving blijven ontdekken door te fietsen en te wandelen." Ronald Lutz, bezig met de restauratie van een MIDDELBURG - Ronald Lutz restaureert sinds kort een paar schilderijen in zijn Middelburgse atelier. Hij ervaart meer stilte tijdens deze ge zondheidscrisis. Ronald: "Ik heb nog opdrachten waarmee ik de komende tijd vooruit kan. Een aantal nieuwe opdrachten zijn uitgesteld. "Voor mij verandert er weinig. Ik werk gewoon door en bepaal zelf wanneer. Daar hoef ik niet over te dromen. Ik geniet van alles wat ik doe en om wat ik om mij heen zie en hoor." planten Met deze fruitbomen kweekje binnenkort helemaal zelf heerlijk fruit, o.a. citrus en sinaasappel. De hortensia zorgt voor mooie kleurrijke bloemen in roze, blauw en wit. De vlinderstruik doet wat hij zegt, het aantrekken van vlinders. Ze komen af op de nectar van de plant. "Incl. gratis thuisbezorgd. uitjeskrant.nl Bestel op uitjeskrant.nl/planten Hortensia Vlinderplant Rozen grootbloemig Mooie grote rozenstruik in de kleuren rood, oranje, geel en roze.

de Faam | 2020 | | pagina 11