Het woord aan raadslid Huib Ghijsen Maatregelen in verband met coronavirus Informatie over het coronavirus Nieuwe website Hazenburg Arnemuiden Verbod op recreatief nachtverblijf in Zeeland Hulpoverzicht op middelburgers.nl Stationsbrug 10 april weer open Eén loket voor alle Walcherse ondernemers GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES In deze Coronatijd wordt alles vol ledig in beslag genomen door de gevolgen van dit vreselijke virus en de daartegen genomen maatrege len. Daarbij brengen we alle hulde aan de zorgmedewerkers die zich in de waagschaal stellen om de vele patiënten te helpen. Onze aandacht als SP gaat vooral uit naar de mensen die het toch al niet makkelijk hebben om in onze maatschappij overeind te blijven en door deze crisis extra worden getroffen. Maar andere belangrijke zaken lopen ook door. De SP Middelburg maakt zich grote zorgen over de enorme recreatiedruk op Zeeland waardoor bewoners zich steeds meer in hun woonomgeving aangetast voelen. Naast de vele campings en (te veel) recreatiepar ken worden steeds meer huizen als tweede woning gekocht of via airbnb verhuurd. Op 3 maart was er in het provin ciehuis een bijeenkomst over de gebiedsvisie Veerse meer. Middel burg gaat er vanuit dat de grootse plannen voor het Waterpark, met 950 woningen, doorgaan waarbij er voor de daarmee gepaard gaande verkeersproblemen nog geen oplossing is. De SP blijft dit kritisch volgen en blijft vechten voor een Zeeland en een gemeente Middelburg met oog voor de natuur en kwaliteit van de leefomgeving voor de bewoners. Maar allereerst moeten we Corona eronder krijgen! Huib Ghijsen Raadslid SP De maatregelen in verband met het coronavirus raken ons alle maal. De gemeente Middelburg beseft dat het veel van iedereen vraagt. We zijn er dan ook heel blij mee om te merken dat er veel begrip en medewerking is in onze gemeente. We krijgen ook vragen. We proberen antwoorden te zoeken en te geven waar dat kan, maar we hebben ze niet altijd al paraat. Sommige antwoor den stemmen we eerst landelijk of regionaal af. We vragen ook hiervoor uw begrip. Let op: het is mogelijk dat na het verschijnen van dit artikel de maatregelen veranderd zijn. Bekijk de meest actuele informatie op vAvw.middelburg.nl. Naar aanleiding van de ontwikke lingen rond de bestrijding van het coronavirus, gelden de volgende maatregelen met betrekking tot onze dienstverlening en onze stad. Dienstverlening stadskantoor en Waldammeweg in afge slankte vorm We werken alleen nog via telefoni sche afspraak, tel. (0118) 67 50 00. Reeds gemaakte afspraken gaan zonder tegenbericht gewoon door. Online afspraak maken is even niet meer mogelijk. In telefonisch overleg wordt gekeken of een afspraak noodzakelijk is of dat er een andere oplossing mogelijk is. U kunt natuurlijk ook gebruik maken van onze online dienstverlening. Deze maatregel geldt voor zowel het stadskantoor als de gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg. Betalen met pin In het stadskantoor kan alleen nog met pin worden betaald voor de noodzakelijke dienstverlening. Begraven en cremeren In lijn met de landelijke maatregel is begraven en cremeren alleen nog in besloten kring mogelijk. Maximaal 30 personen en er is geen catering meer mogelijk. Huwelijken Trouwen (in afgeslankte vorm) blijft vooralsnog mogelijk voor de afspraken die hiervoor al staan en binnen de richtlijnen die landelijk gelden. We bieden de mogelijkheid om gratis te annuleren. Warenmarkt De warenmarkt in Middelburg gaat door. Wel staan er alleen kramen met voedingsmiddelen. Cruiseschepen Cruiseschepen zijn welkom om aan te leggen aan de kade, maar passagiers en personeel blijven op het schip. Geen gemeentelijke accommo datie huren Het is momenteel niet mogelijk een gemeentelijke sport- of welzijnslocatie te huren voor een vergadering of bijeenkomst. Oud papier wordt voorlopig niet huis aan huis opgehaald We vragen u om oud papier op te sparen als dat kan. Daarnaast zijn er diverse locaties waar u het oud papier tijdelijk naartoe kunt brengen. Bekijk een overzicht van deze locaties op www.middelburg.nl/ oudpapier. Heeft u vragen over het corona virus? Op de volgende websites vindt u uitgebreide informatie en de laatste stand van zaken. www.rivm.nl www.rijksoverheid.nl www.ggdzeeland.nl www.zeelandveilig.nl/coronavi- rus (Hier leest u onder andere de actuele noodverordening) www.government.nl (Information about the coronavirus in English) Voorkom besmetting Blijf zoveel mogelijk thuis Was uw handen regelmatig Hoest en nies in de binnenkant van uw elleboog Gebruik papieren zakdoekjes Schud geen handen Houd 1,5 meter afstand van anderen In de nieuw te bouwen wijk Hazen- burg in Arnemuiden zijn een aantal nieuwe bouwkavels toegevoegd. De uitbreiding van 6 nieuw uit te geven bouwkavels liggen allemaal aan de Slaak. Op een kavel is het realiseren van een vrijstaande woning mogelijk. Meer informa tie over Hazenburg en alle nog beschikbare vrije bouwkavels is te vinden op de nieuwe website mvw.hazenburgarnemuiden.nl. Vanaf maandag 30 maart geldt er een verbod op toeristisch of recreatief nachtverblijf in heel Zeeland, zowel voor toeristen als Zeeuwen. Dit geldt voor recreatieparken, kampeerterreinen, minicampings, hotels, kamperen bij de boer, kamerverhuur, (Air)B&B's, pensions, jachthavens, vakantiehuizen, tweede huizen, strandslaaphuisjes en camperplaatsen. Ook geldt er een verbod op het opbouwen van slaap- en strandhuisjes. Dat is bepaald in een Zeeuwse noodverordening die op 27 maart werd vastgesteld. Deze maatregelen zijn genomen om te zorgen dat het aantal mensen dat de komende periode (Pasen en meivakantie) in Zeeland verblijft, wordt beperkt. De maatregelen gelden tot nader order. Uitzonderingen Voor een aantal situaties geldt een uitzondering. Denk hierbij bijvoor beeld aan seizoenarbeiders of tijdelijke bewoning (door persoonlijke omstandigheden) anders dan voor toeristisch of recreatief verblijf. Er wordt ook gecontroleerd op dit verbod. Vragen? Kijk op www.zeelandveilig.nl/veelgestelde-vragen of u het antwoord op uw vraag terugvindt. Staat het antwoord er niet bij, bel met uw gemeente of stuur een mail aan zeelandveilig@vrzeeland.nl. Door de coronacrisis ontstaan er allerlei mooie initiatieven om elkaar te helpen. Denk aan Heel Middelburg Belt van Welzijn Middelburg en de boodschappendienst van Manteling. Burgerplatform middelburgers.nl probeert de mooie initiatieven op een rijtje te zetten. Ben je zelf iets gestart of heb je iets gezien wat de ander kan helpen? Geef het door aan redactie@middelburgers.nl. Bekijk het hulpoverzicht op www.middclburgcrs.nl. Deze week is de Stationsbrug teruggeplaatst. De brug wordt tot 10 april geïnstalleerd en uitvoerig getest. Op vrijdag 10 april is de brug weer klaar voor gebruik. Tot en met 10 april is het voor de scheepvaart niet mogelijk de Stationsbrug te passeren. Meer informatie over de werk zaamheden leest u op www.zeeland.nl/stationsbrug. Om Walcherse ondernemers in deze moeilijke tijd zo goed mogelijk te ondersteunen hebben de Walcherse gemeenten en Orionis een onderne mersloket geopend. Alle Walcherse ondernemers, met of zonder personeel, kunnen hier terecht met hun vragen en voor advies over de verschillende noodmaat regelen die voor hen getroffen zijn. Het loket wordt bemenst door medewerkers van de vier organisaties en is alleen telefonisch bereikbaar. Van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren (08.30 uur - 17.00 uur) op telefoonnummer (0118) 43 39 90. Bezoekadres: Postadres: Kanaalweg 3 Postbus 6000 4337 PA Middelburg 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Dc volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar dc publicaties van dc laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf Aangevraagde omgevingsvergunningen Har.ngviietjToct 2 - 184 (wijzigen gevel), langeviele 6-8 (dive'$e hewlwerkzoarrneden), Nieuwe Haven 33 (vervangen enkel glas door dubbel glas), Park Vedzigl 15 (aanbrengen reclame!, Rolte'camsekaai 3A (aanbrengen bal kon acfrerz jde), Zusters'roct 14, 16. 18 en 20 (canb'engen zonwering), Zuste'straat 14, 16, 18 en 20 (uitvoeren schidcwerkzaambeden), Rectificatie 25 maart 2020 Noordweg 424: plaatsen 2 dakramen woon huis en plaatsen zonnepanelen op de schuur (15-3), van aanvraag omgevingsvergunning naar conceptcanvraag Verleende omgevingsvergunningen Heen straat 10 (vervangen beglazing voo'ge- vel), Etty Hillesumst'cat 2 (claatser transparante en wegschu fcare balkonbeglczing), Van Klef- fenslaan 189 (realiseren dckopbouw| Verleende exploitatievergunningen Mucenweg I (horecabeei f Oranjeploat), lange Delft 125 (II Pranzo), longevieie 61 (horecab©d'i|f) Vaststelling straatnamen June Carfe'straat/Elvis Presleystraal, He-fsttij der Middeleeuwen pad, Hof van OosWndiö, Korhoenvract, Pctrijzenhof, Wegeing Kraa.jen- holseweg, intrekking Venwegpod, intrekdng Manrezeeseweg, ntrekking Watergangpad.

de Faam | 2020 | | pagina 9