2 Op de markt €200 Sporters proberen ook fit te blijven in tijden van sociale onthouding Geen Zeeuwse üetsevenmenten Externe priklocaties Adrz voorlopig gesloten Interesse of aanmelden? Op zoek naar een sportieve bijbaan? start premie Ga aan de slag in Middelburg of Vlissingen WOENSDAG 1 APRIL 2020 De Faam DE ZEEUWSE OMBUDSMAN OP DE ZEEUWSE MARKTEN KWAMEN MENSEN NAAR ONS TOE Voorlopig zijn alle externe priklocaties van Adrz in verband met het coronavirus (COVID-19) gesloten. U kunt nog wel terecht bij onze eigen locaties: Adrz Goes, 's-Gravenpolderseweg 114 maandag t/m vrijdag 7.30-17.00 uur Adrz Vlissingen, Koudekerkseweg 88 maandag t/m vrijdag 7.30-17.00 uur Adrz Zierikzee, Koning Gustaafweg 2 maandag t/m vrijdag 8.00-16.30 uur (dinsdag en vrijdag tot 12.00 uur) Meer informatie kunt u vinden op adrz.nl/priklocaties adrz zorg voor elkaar Startpremie 200,- na 3 maanden goed bezorgen Bezorging voor 7.00 uur (zaterdag voor 8.00 uur) Vergoeding afhankelijk van de grootte van de wijk Gratis de krant lezen Eind 2019 stonden de Nationale Om budsman en ik samen op de mark ten in Oostburg, Terneuzen, Mid delburg, Goes, Zierikzee en Tholen. Bij de Nationale Ombudsman kun u terecht met klachten over provincie, wa terschap, politie en ministeries. De Zeeuwse Ombudsman is er voor klachten over alle 13 Zeeuwse gemeenten en de gemeentelijke samenwerkingen. De Nationale Ombuds man is bezig aan een Ombudstour. Hij bezoekt in provincies een paar markten of supermarkten. Voor mij als Zeeuwse Ombuds man was het de eerste keer om zo met de burgers in contact te komen.lk in deze bijzondere tijden van de Corona-crisis, denk ik vaak terug aan een paar Zeeuwen die ik toen. Van de circa 250 klachten die wij ieder jaar ontvangen, komen verreweg de meest binnen per mail. Maar daar op de markten kwamen mensen naar ons toe, soms met plastic tassen vol papie ren, die niet weten hoe ze moeten mailen of die geen computer hebben. Ik herinner me een oudere mevrouw die pas weduwe was geworden. Zij had een ernstige klacht en zij kwam me daar- Steeds meer wielercriteriums, klassiekers en toertochten verdwijnen momenteel van de fietskalender Zeeland onder invloed van de allesbeheersende corona-epidemie. ZEELAND - De Zeeuwse wielerwebsite Zeeland op de Fiets.nl presenteert een actueel overzicht met ge schrapte wielerevenementen in Zeeland. Verder komen op de speciale pagina's Zeeuw se renners aan het woord die vertellen over hun fiets- beleving tijdens de corona over een belangrijke brief laten zien. Ze vertelde dat zij wel wist hoe ze moest mailen, maar niet hoe ze die brief moest scannen en als bijlage mee kon sturen. Want dat deed haar overleden man altijd.In deze bijzondere tijden wordt een beroep op ons gedaan om el kaar niet te ontmoeten en om zoveel mogelijk zaken digitaal af te handelen. Maar laten we niet vergeten dat dat niet voor alle mensen mogelijk is. En dat zijn heus niet alleen ouderen. Het is de plicht van alle over heden om ook voor die burgers bereikbaar te zijn en om een goed alternatief aan te bieden voor wie mailen of internet ten lastig of zelfs onmogelijk is. Juist nu. Gertjar van der Brugge Zeeuwse Ombudsman crisis en hun toekomstplan nen richting herstart van het wegseizoen. De Zeeuwse fietsagenda zoals die er vanaf 1 juni weer uitziet is te bezoeken op de website www.zeelandopde- fiets.nl Door corona-epidemie virus zijn alle sportfaciliteiten ge sloten en wedstrijden afge last. Hoe gaan onze sporters regio daar mee om? De Faam deed navraag. VLISSINGEN - Het feit dat er geen wedstrijden zijn, bete kent niet dat er niet getraind wordt, want de sporters kun nen zichzelf individueel fit houden en doen dat ook Bij de hoogst spelende Walcher- se voetbalclub VC Vlissingen en bij Oemoemenoe, de Mid delburgse rugbyclub die uit komt op het hoogste niveau van Nederland, de ereklasse, hebben de spelers individuele trainingsschema's meegekre gen. Ook hardloopster Monica Sanderse traint individueel. Volgens elftalleider Kees Dorrepaal van VC Vlissin gen "houdt de trainer via de groepsapp in de gaten of ze hun doelstellingen bereiken". De spelers van Oemoemenoe trainen ook gewoon door, vol gens de schema's die ze kregen van trainer Reweti Montgo mery. Samen met aanvoerder Andictor Petelo bedacht Mont gomery een plan. Montgome ry heeft zelf fitnessapparatuur thuis en aan de spelers die dat niet hebben leent hij appara tuur uit. "Alle apparaten wor den gedesinfecteerd in de tuin gezet. Spelers kunnen spelers die zelf ophalen en weer te rugbrengen" aldus de team manager van Oemoemenoe, Miriam Wasterval. Wat er nu met de competitie moet weet niemand. Voor de Middelburgse club Oemoeme noe maakt het weinig uit, het eerste team kon al niet meer degraderen uit de Ereklasse en kampioen worden zat er ook niet meer in. "Voor het twee de is het wel van belang, want die staan bovenaan en als de huidige stand tot eindstand wordt verklaard promoveert het team". Voor Monica Sanderse is de trainingssituatie niet veel an ders dan anders. Monica traint bijna altijd alleen en loopt zo'n tien tot twaalf keer per week. Zij won dit jaar de Zeeuw se crosscup en haar volgende doelstelling was om de Ma rathon Zeeuws-Vlaanderen te winnen. Die wedstrijd gaat nu niet door, maar ze gaat niet bij de pakken neerzitten. "Gewoon blijven trainen, het zal wel overwaaien". In sa menspraak met haar trainster Anjolie Engels-Wisse is haar schema iets aangepast. San derse is niet gedemotiveerd geraakt. Haar volgende doelen zijn de Kustmarathon en het stratenloopcircuit, als dat ten minste doorgaat. Alle sporters zeggen geen per soonlijk contact met elkaar te hebben en afstand te houden. "We proberen de richtlijnen die zijn uitgegeven na te le ven" aldus Dorrepaal. Monica Sanderse probeert afstand te houden. "Hoelang het zal du ren? Misschien nog vele maan den wie zal het zeggen?" Het team van Oemoemenoe presenteert zich toen 'ajstand' nog een gewoon woord was. FOTO: MIRIAM WASTERVAL io ö'te nxKYiten goeObewgen

de Faam | 2020 | | pagina 8