Het woord aan raadslid Rob van Eijkelenburg Maatregelen in verband met coronavirus Informatie over het coronavirus Verlenging aanvraagperiode mantelzorgwaardering De Lange Jan blijft klinken Middelburg haalt geen oud papier meer huis-aan-huis op Afgelastingen GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Rare tijden Stilte op straat, wegen, winkels leeg. Wat vanzelfsprekend was is het even niet meer. We liggen plat, soms letterlijk. Naast de ongemak ken die het aanpassen aan de tijdelijk nieuwe omstandigheden oplevert, komt er ook ruimte in het hoofd om dat te waarderen waar we meestal niet bij stilstaan: gezondheidszorg blijft toeganke lijk, ons afval ingezameld, politie en brandweer paraat en ook onze democratische processen blijven op peil. In deze periode besef je hoe goed wij het hebben en waar we gezamenlijk voor staan. Je ziet nu op hoeveel terreinen landen met elkaar verbonden zijn en hoe belangrijk internationale samenwerking is. Voor het functioneren van Ne derland en Middelburg betalen we samen belasting, sommigen best veel. Het principe van brede schouders en zware lasten. Juist principe volgens D66: "Beloon prestaties maar deel de welvaart". En zo kom ik nog een, in deze rare tijden, toepasselijk uitgangs punt tegen bij onze partij: "denk en handel (inter)nationaai". Doe dat ook dicht bij huis: in Middelburg zou nog een bedrijventerrein moe ten komen: Welkom dozen, Weg polder en Vergezicht. In Vlissingen komt grond (marinierskazerne) vrij met nog géén nieuwe invulling. En dan is 1+1 =2: samen de handen aan de schop! Samenwerking in dit stadsgewest dus! Rob van Eijkelenburg Fractievoorzitter D66 Middelburg rijke06@zeelandnet.nl, tel. 06 10887963 De maatregelen in verband met het coronavirus raken ons alle maal. De gemeente Middelburg beseft dat het veel van iedereen vraagt. We zijn er dan ook heel blij mee om te merken dat er veel begrip en medewerking is in onze gemeente. We krijgen ook vragen. We proberen antwoorden te zoeken en te geven waar dat kan, maar we hebben ze niet altijd al paraat. Sommige antwoor den stemmen we eerst landelijk of regionaal af. We vragen ook hiervoor uw begrip. Let op: het is mogelijk dat na het verschijnen van dit artikel de maatregelen veranderd zijn. Bekijk de meest actuele informatie op vAvw.middelburg.nl. Naar aanleiding van de laatste ontwikkelingen rond de bestrijding van het coronavirus, gelden nu de volgende maatregelen met betrek king tot onze dienstverlening en onze stad. Dienstverlening stadskantoor en Waldammeweg in afge slankte vorm We werken vanaf nu alleen nog via telefonische afspraak, tel. (0118) 67 50 00. Reeds gemaakte af spraken gaan zonder tegenbericht gewoon door. Online afspraak maken is even niet meer mogelijk. In telefonisch overleg wordt geke ken of een afspraak noodzakelijk is of dat er een andere oplossing mogelijk is. U kunt natuurlijk ook gebruik maken van onze online dienstverlening. Deze maatregel geldt voor zowel het stadskantoor als de gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg. Betalen met pin In het stadskantoor kan alleen nog met pin worden betaald voor de noodzakelijke dienstverlening. Begraven en cremeren In lijn met de landelijke maatregel is begraven en cremeren alleen nog in besloten kring mogelijk. Maximaal 30 personen en er is geen catering meer mogelijk. Huwelijken Trouwen (in afgeslankte vorm) blijft vooralsnog mogelijk voor de afspraken die hiervoor al staan en binnen de richtlijnen die landelijk gelden. We bieden de mogelijkheid om gratis te annuleren. Warenmarkt De warenmarkt gaat door maar dit kan veranderen als de richtlijnen of inzichten wijzigen. Cruiseschepen Cruiseschepen zijn welkom om aan te leggen aan de kade, maar passagiers en personeel blijven op het schip. Geen gemeentelijke accommo datie huren De gemeente heeft een aantal sport- en welzijnslocaties beschik baar die via Makelpunt Walcheren kunnen worden gereserveerd voor vergaderingen of andere bijeenkomsten. Het is momenteel niet mogelijk zo'n gemeentelijke accommodatie te huren. Oud papier wordt voorlopig niet huis-aan-huis opgehaald We vragen u om oud papier op te sparen als dat kan. Daarnaast zijn er diverse locaties waar u het oud papier tijdelijk naartoe kunt brengen. Een overzicht van deze locaties leest u verderop op deze pagina. Heeft u vragen over het corona virus? Op de volgende websites vindt u uitgebreide informatie en de laatste stand van zaken. www.rivm.nl www.rijksoverheid.nl www.ggdzeeland.nl www.zeelandveilig.nl/coronavirus (Hier leest u onder andere de actuele noodverordening) Voorkom besmetting Houd 1,5 meter (twee armleng tes) afstand van elkaar Was je handen regelmatig Hoest en nies in de binnenkant van je elleboog Gebruik papieren zakdoekjes Geen handen schudden Blijf thuis als je verkoudheids- klachten krijgt Manteling heeft de periode om de mantelzorgwaardering aan te vragen verlengd tot en met 31 mei. Inwoners van Walcheren die mantelzorg ontvangen, kunnen de aanvraag doen via de website www.manteling- walcheren.nl Ook kun je bellen naar Manteling; (0118) 55 35 30. Een medewerker van Manteling vult dan samen met jou het formulier in. Wan neer je langer dan 3 maanden en meer dan 8 uur per week gemiddeld mantelzorg krijgt kun je de waardering aanvragen. De verlenging is een gevolg van de coronamaatregelen. De meeste concerten zijn voorlopig afgelast, maar het carillon in de Lange Jan blijft live klinken. De komende weken bespeelt stadsbeiaardier Janno den Engelsman elke donderdag live het carillon in de Lange Jan, met vrolijke songs en troostende muziek. Luister of zing mee elke donderdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Heb je ideeén of verzoekjes voor de komende weken? Die kunt u e- mailen naar: destadsbeiaardier@gmail.com. In de gemeente Middelburg wordt voorlopig geen oud papier meer huis- aan-huis opgehaald door kerken en verenigingen. De gemeente heeft dat besluit genomen vanwege het coronavirus. In Middelburg halen kerken en verenigingen het oud papier op met vrijwil ligers. Het RIVM roept op om sociale contacten te vermijden. Daarom is deze service tijdelijk niet haalbaar. We vragen u om oud papier op te sparen als dat kan. Daarnaast zijn er diverse locaties waar u het oud papier tijdelijk naartoe kunt brengen. De kerken en verenigingen stellen deze service beschikbaar. Wilt u geen oud papier neerzetten als de container weg is om geleegd te worden en geen oud papier naast een dichte of volle container plaatsen. Hartelijk dank hiervoor! De (tijdelijke) locaties zijn: Korenbloemlaan Arnemuiden Sportpark Arnemuiden, Van Cittersweg Arnemuiden Sportpark Nieuwland, Oude Rijksweg Nieuw- en Sint Joosland - uitslui tend op zaterdagen tussen 09.00 en 17.00 uur Oude Vlissingseweg t.h.v. Reijersweg Middelburg Plein aan de Oude Veerseweg (via Ramsburgerweg) Middelburg Sportpark De Brigge ONDO, parkeerplaats Leliëndaalseweg Middelburg Sportpark De Sprong, parkeerplaats Aanloop Middelburg Sportpark Kruitmolen, Kruitmolenlaan parkeerplaats Middelburg Sportpark Veerse Poort, M.H. Boassonlaan parkeerplaats Middelburg Laan der Verenigde Naties, parkeerplaats bij tankstation Middelburg - totdat de container vol zit (wordt daarna niet meer vervangen) Inwoners kunnen oud papier ook tijdens openingstijden naar de milieustraat brengen. Voor inwoners van de binnenstad en Dauwendaele, waar geen huis-aan- huis inzameling is, blijven de ondergrondse containers beschikbaar. Vanwege de ontwikkelingen rond het coronavirus gaan de volgende bijeenkomsten en evenementen niet door. Deze lijst is onvolledig. Meer informatie over de status van verschillende evenementen in Middelburg leest u op www.uitinmiddelburg.nl. 25 maart: bewonersavond Arnemuiden 26 maart: vergadering Wal- chers Adviesteam Ruimtelijke Kwaliteit (WARK) 1 april: commissievergadering Maatschappelijke Zaken 2 april: dorpstafel Nieuw- en Sint Joosland 6 april: commissievergadering Ruimte 7 april: commissievergadering Algemeen Bestuur 14 april: uitreiking Four Free doms Awards en Four Freedoms meet-up 27 april: viering Koningsdag 12,13 en 14 juni: Stadsfeesten Bezoekadres: Postadres: Kanaalweg 3 Postbus 6000 4337 PA Middelburg 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. Dc volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar dc publicaties van dc laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf Aangevraagde omgevingsvergunningen Breejftxr I (paatien dc<raam rechferdakvlok woning), Lange Delft 64 (aanbrenger reclame), Noordsingel 32 (plcafsen dckkapel], Noordweg 424 (plaatsen 2 dakramen woonhuis en plaatsen zonnepanelen op de schuur), Oos'ersc Lageweg [plaatsen tuinkas volkstuincomplex) Schuttershof traaf 1 (tijde ike voorzieningen i.v.m herstelwerkzaamheden), Willem Teellinck- straat 4 [bouw schc jr/fetsenstallirg) Verleende omgevingsvergunningen Geersesweg (plaatsen tuinkas), Sprenck'aan 15 (bauw woning) Melding Activiteitenbesluit Alukon Zeeland B V Kleverskerkseweg 79

de Faam | 2020 | | pagina 9