Wereldreizigster werkt anders thuis Sponsoractie Klepperhoeve voor kopen van dierenvoer Herstart Extra capaciteit bij maaltijd- services vanwege corona-virus De Faam WOENSDAG 25 MAART 2020 Ruth de Bruin, Veere WIJSHEID HEEFT EVENVEEL WAARDE ALS WETENSCHAP. ZAKELIJK NIEUWS Ttieo Rietveld Franse school in twee jaar haar VWO opleiding af. Een eerste relatie strandt en sinds twee jaar heeft ze Fred, die haar lief de met paarden deelt. Ruth is een doener, altijd be zig, inspirerend, enthousiast en stimulerend. Maar ook een denken termen als processen anders organiseren, ecosys teem, communicatie, vliegen over tafel. Flier is iemand aan het woord met ervaring en vi sie. Geen onnodige rapporten, onnodige plannen of omwe gen maar samen het proces ingaan en kijken naar het hele systeem. Je moe zaoie nae de zak (Je moet leven naar hetgeen je hebt) Deze zou ik niet kiezen. Dat geeft een enorme beperking. Ja, je moet denken in over vloed; dan komt het naar je toe. Dan hou je toch dingen die je misschien niet voor mogelijk had gehad, die komen wel uit. Bijvoorbeeld mijn jeugdliefde die ik weer ben tegengekomen en waarmee ik nu getrouwd ben. Beter doöd en begraeve mit vuuftig as dood mit dertig en begraeve mit tachtig (Pluk de dag) Ja, die heeft wel iets. Dat Ruth de Bruine samen met haar paard. Zeeuws vind ik prachtig Dat heeft zeker wat. Past wel bij mij, maar het kan ook heel op pervlakkig zijn. Ik mis hierin een beetje de diepgang. Onze maatschappij is wel zo dat we individualistisch zijn. Dat we vergeten over de aarde na te denken; de dingen die we na laten aan een volgende gene ratie. En dat stoort me wel. Een koeie wor gemolken tot de leste droppel (Je moet het onderste uit de kan halen) Dat kan wel. Je kan dan wel ie mands vrijheid inperken. Als jij alles neemt, dan schiet ervoor die ander weinig meer over. Maar 't best passend vind ik: je moetje kans grijpen. Ik kom vaak mensen tegen die zeg gen: o, wereldreis! Ik wacht al jaren op die kans om dat een keer te gaan doen. Ja, dat gaat dan niet gebeuren. Je moet die kans creëren, grijpen dus. Ik heb bewust gekozen dat ik terug wilde naar Afrika. Heb ik daar in mijn studententijd voor gespaard, kom ik landgeno ten tegen die op hun uitkering door Afrika reizen. Daar word ik dan kriegelig van. Ruth blijft strijdbaar. Met de kracht van mensen samen ver der, is de ondertitel van haar coöperatie Zeeland Bruist, die ze samen met anderen heeft opgericht. "Ik wil bestuurders anders leren denken. De pro blemen zijn zo ingewikkeld dat je ze als individu niet in je eentje kunt oplossen. Dat heb ik van mijn ouders: hun idea lisme drijft mij nog steeds. En mijn verbondenheid met de natuur. De economie draait om meer. Met mijn reiservaringen zeg ik: wie ben ik om mensen in Afrika de rijkdom te ontzeg gen die wij hier hebben? En binnen de overheid ontmoet ik mensen die goed bezig zijn. Al leen het systeem is zo zuigend. Je moet elkaar vinden, elkaar vasthouden. Want niemand weet de uitkomst. Ik ook niet. Dat proces is heel belangrijk. Dan zul je zien dat er dingen gaan ontstaan!" Als kind treinde ze alleen van Goes naar Friesland; ze woonde in Ethiopië; reisde dwars door Afrika; fietste door Azië en zeilde een jaar lang over de wereld. Nu is haar werkterrein Veere en omgeving. Een zzp 'er die nooit opgeeft, denkt in oplossingen en trouwde met haar jeugdliefde. VEERE - In de jaren '60 kwam ze als derde dochter in Kloetin- ge ter wereld. Vader chirurg, moeder arts, een zus in India die een theaterschool runt en een tweede zus, werkzaam in Baarn. Een gezin waar veel mocht en kon: paardrijden in de zomer en 's winter naar de wintersport. Als 15-jarige kiest ze aanvankelijk om in Zeeland te blijven als haar ouders naar Ethiopië verhuizen. Vader leidt jonge medici op tot (lepra) chi rurg. In de hoofdstad van haar nieuwe land rondt ze op de Ruth als klein meisje in de hoge stoel. Nu restaurants gesloten zijn en het in supermarkten drukker is dan normaal, is het een grote uitdaging om dagelijks aan een gezonde maaltijd te komen. Bij Uitge kookt. nl, landelijke aanbie der van gezonde maaltijden aan huis, is er echter sprake van topdrukte. "We zijn erg blij dat we met onze maaltijden het leven van een flink aantal mensen een beetje aangenamer kun nen maken", vertelt Johan van Marle, directeur van Uitge- kookt.nl. "De coronacrisis heeft gelukkig nog geen impact op de toelevering van verse in grediënten of de bereiding van het eten. Flierdoor zijn wij in staat om extra capaciteit vrij te maken voor het bereiden van extra koelverse maaltijden. Dat betekent dat onze chefs lan ge diensten draaien en ook de routes van onze bezorgers lan ger worden. Mooi om te zien is dat alle collega's voelen dat er een belangrijke taak voor ons is weggelegd." Alle aandacht "Ook onze telefonistes en be zorgers vervullen momenteel een heel speciale rol", meent van Marle. "Zij staan, op af stand, in contact met de ou deren die naast gezond eten ook om een praatje en wat ge zelschap verlegen zitten. Daar geven we medewerkers alle tijd voor omdat we weten hoe ontzettend belangrijk dat kan zijn. Als ik over de afdeling met de klantmedewerkers loop, hoor ik ook gesprekken waarin mensen gerust worden gesteld of vragen over corona worden beantwoord." "Daarnaast is het niet alleen voor ouderen een uitkomst om te bestellen bij een maal tijdservice. Als medewerker in de zorg kan het ook erg fijn zijn om zelf niet na te hoeven denken over wat je thuis nog gaat bereiden voor het avond eten na een dubbele dienst of intensieve shift." Veilig bezorgen Het virus verspreidt zich niet via voedsel en ook op verpak kingen kan het virus niet over leven. Van Marle: "Al nemen wij natuurlijk ook vergaande voorzorgsmaatregelen. De hy giëneregels zijn bij ons al heel streng en daarnaast worden de adviezen van het RIVM strikt opgevolgd. We hebben boven dien ons personeel een dui delijke instructie gegeven hoe dozen met maaltijden moeten worden overhandigd." Help de dieren van De Klep perhoeve aan een volle buik en een zacht bedje. Door de gevolgen van het coronavi rus is de kinderboerderij dicht en zijn voor de komen de tijd alle activiteiten gean nuleerd. Denk aan bezoeken met dieren bij verzorgingste huizen, grotere evenemen ten als het schaapscheerfeest en de vossenjacht, kinder feestjes, de verhuur van de boerderijzolder, pony-ritjes en alle overige activiteiten. MIDDELBURG - Met de op brengst van deze activiteiten vulde de Klepperhoeve het te kort aan subsidie aan. Nu dit wegvalt wordt het erg moei lijk de boerderij draaiende te houden. De dieren verdienen elke dag een portie voer en een schone stal. Wil jij ze dat geven? Actie Tot en met 8 april gaan de hooi- en strobalen de strijd aan met de voerzakken. Waaraan wordt het meest gedoneerd? Sponsor een hooi- of strobaal a 4 euro of een voerzak a 10 euro en maak daarmee ook me teen kans op een leuke prijs. Deze prijs wordt verloot on der alle deelnemers, ongeacht hoeveel die schenken. Ook de vrijwilligers van De Klepper hoeve proberen zo veel moge lijk sponsors te vinden, bij hen kan contant betaald worden of via een betaalverzoekje. De tussenstand is te volgen via de sociale media-kanalen van De Klepperhoeve. Je kunt De Klepperhoeve hel pen door je donatie over te maken naar Stichting Kin derboerderij Middelburg via NL 33 Rabo 0171666763, o.v.v. hooi, stro voer voor De Klepperhoeve. ORENMCl "We hebben ons personeel een duidelijke instructie gegeven hoe dozen met maaltijden moeten worden overhandigd." (foto: Uitgekookt.nl)

de Faam | 2020 | | pagina 7