Het woord aan raadslid Bram de Buck Informatie over het coronavirus Aangepaste dienstverlening Uitnodiging Four Freedoms Meet Up Geen wijktafel en bewonersavond Hoge waterstand in De Overloper Eigen bijdrage Wmo 2020 Herstelwerk Poelendaelebrug GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Aardgasvrij Momenteel is er nog heel veel on duidelijk op het gebied van het rea liseren van aardgasvrij maken van woonwijken. Nieuwe woonwijken worden aardgas vrij gebouwd. De vraag is of we wel zo snel moeten besluiten om geen aardgasleidin gen meer aan te leggen in nieuw te bouwen wijken. De meningen hierover zijn ook bij deskundigen op dit gebied heel verschillend. De een zegt leg die leidingen wel aan, want die kun je wellicht later voor water stof gebruiken. De ander (David Smulders TH Eindhoven) beweert dat gebruik van gas minder C02 uitstoot veroorzaakt, dan steen kool of biomassa. De gemeenten moeten binnen twee jaar met plan nen per wijk komen. Binnen het Programma Aardgasvrije Wijken (PAW) onderzoeken 27 gemeenten (Middelburg is daar niet bij) hoe zij "hun" wijken van het gas af kunnen halen. De evaluatie van de zo genaamde "proeftuinen" is voorzichtig positief genoemd. Dit project krijgt een vervolg. Wat er uit al die onderzoeken komt is van belang voor de keuzes die we moeten maken. De financiering van de transitie zal voor velen van groot belang zijn voor een goede keuze van verwarmen. De woningdiversiteit, huur, privaat eigendom, overheidsgebouwen, en monumenten binnen de wijken zullen mogelijke keuzes bemoeilij ken. Ook in Middelburg! Eerlijke en duidelijke voorlichting en communi catie hierover is van groot belang. Bram de Buck Lokale Partij Middelburg Heeft u vragen over het coronavirus? Op de volgende websites vindt u uitgebreide informatie en de laatste stand van zaken. Landelijk zijn er richtlijnen tegen de verspreiding van het coronavi rus. Gemeente Middelburg streeft ernaar de dienstverlening waar mogelijk in stand te houden. Toch zijn er een aantal maatrege len nodig. Wij vragen hiervoor uw begrip. Kom alleen op afspraak De balies in het stadskantoor blij ven open. Wel werkt de gemeente tot in ieder geval 1 april alleen op afspraak. Wilt u langskomen om bijvoorbeeld een paspoort of rijbewijs aan te vragen, maak dan eerst een afspraak via middel- burg.nl/afspraak. Wilt u een plan inzien dat ter inzage ligt, maak dan telefonisch een afspraak via tel. (0118) 67 50 00. Heeft u last van een verkoudheid, hoesten of koorts? Dan vragen wij u niet naar het stadskantoor te komen. Geen gemeentelijke accommo datie huren De gemeente heeft een aantal sport- en welzijnslocaties beschik baar die via Makelpunt Walcheren kunnen worden gereserveerd voor vergaderingen of andere bijeen komsten. Het is tot in ieder geval 1 april niet mogelijk zo'n gemeen telijke accommodatie te huren. Op 14 april worden in de Nieuwe Kerk in Middelburg de Four Free doms Awards uitgereikt. Na afloop van de officiële ceremonie vindt van 15.00 uur tot 16.30 uur de 'Four Freedoms Meet Up' plaats. Tijdens de Meet Up is het moge lijk om in gesprek te gaan met vier van de award winnaars: de Filipijnse journaliste Maria Ressa, hoogleraar Azza Karam namens Religions for Peace, de Nederland se journalist Sander de Kramer en de Italiaanse burgemeester Leoluca Orlando. Ook te gast zijn programmamaker Johnny de Mol, presentator Simone Weimans, presentator Dieuwertje Blok en schrijver Natascha van Weezel. Deelname aan de Meet Up is gratis, maar het aantal plaatsen is beperkt. Daarom is aanmelden verplicht: www.fourfreedoms.nl/nl/ meet-up. De voertaal van deze bijeenkomst is Engels. De Four Freedoms Meet Up is een samenwerking van de Vrijheidscol leges en de Roosevelt Foundation. De Vrijheidscolleges en de Four Freedoms Tour worden onder steund door het vfonds en de Roosevelt Foundation. www.rivm.nl www.ggdzeeland.nl www.rijksoverheid.nl www.zeelandveilig.nl Voorkom besmetting Was regelmatig je handen: vóór het eten, na toiletgebruik en na hoes ten, niezen of snuiten. Droog je handen daarna goed af. Houd een zakdoek voor je mond bij niezen/hoesten of hoest in je han den of elleboogplooi. Zorg voor voldoende ventilatie in je woon- en slaapruimten. Geef geen handen. De wijktafel Klarenbeek-Veersepoort van dinsdag 17 maart gaat niet door. Ook de bewonersavond Arnemuiden die gepland stond voor 25 maart is geannuleerd. Wanneer er duidelijkheid is over een mogelijke nieuwe datum, laten we dat weten. Het planten van bomen in de wijken Griffioen en Klarenbeek in het kader van Nationale Boomfeestdag gaat niet door. Er is veel regen gevallen de afgelopen weken. Dat is ook te rug te zien in wijk De Overloper in Dauwendaele. De waterstand in de vijver is hoog en tussen de heuveltjes is ook veel water aanwezig. We hebben berichten ontvangen van bewoners die zich hierover zorgen maken. Dat is niet nodig. De Overloper is in het najaar van 2019 vernieuwd. Er is nu een ondergronds systeem dat regen water vasthoudt en het vervolgens langzaam afvoert in de bodem. Dit systeem is dus een tijdelijke berging na forse neerslag (een wadi). Het betekent wel dat we veel water zien in De Overloper. Het is de bedoeling waterover last te voorkomen op straat. We moeten alles nog afwerken. We gaan de bomen, de heesters en de bloemen planten zodra het weer verbetert. Hierna gaan we gras zaaien. Ook maken we de wadi in Vro- moldsland wat ondieper en gaan we er voor zorgen dat de wadi's beter werken, want het regen water moet sneller in de bodem zakken dan nu het geval is. Verder gaan we de roosters van de goten vervangen omdat de openingen in de roosters te groot zijn voor rolstoelen en rollators. En bin nenkort worden beide entrees geaccentueerd, laten we een openbaar watertappunt plaatsen en ten slotte wordt De Overloper na de zomervakantie opnieuw geasfalteerd. Tijdens de werkzaamheden wordt één rijstrook afgezet voor verkeer, voor de verkeerslichten van de Poelendaelesingel richting de Nieuwe Vlis- singseweg. Hierbij geldt een snelheidsbeperking van 30 km/uur. Fietsers en voetgangers kunnen op de gebruikelijke manier de brug passeren. Op 1 januari 2020 is de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) ver anderd. leder huishouden betaalt een eigen bijdrage van 19 per maand voor hulp of ondersteuning. Welke hulp valt onder het tarief van 19? Dit betreft alle maatwerkvoorzieningen/hulpmiddelen Wmo, behalve een rolstoel en collectief vervoer. Wanneer ontvangt u de factuur? Het CAK heeft ons eerder laten weten dat de gemeenten niet allemaal tegelijk gegevens kunnen aanleveren in januari 2020. Het streven van het CAK was dat we uiterlijk in maart 2020 konden aanleveren. Helaas is deze planning niet gehaald. Het is nog niet bekend wanneer onze gemeente wel kan gaan aanleveren. Dat betekent dat u in de komende maanden meerdere facturen tegelijk ontvangt van het CAK. Wij adviseren u hiervoor geld te reserveren. Ook kunt u een betalingsregeling aanvra gen bij het CAK. De Poelendaelebrug is verouderd en moet worden gerepareerd. Aan nemer Balm BV gaat deze werkzaamheden uitvoeren. Het herstelwerk begint in de week van 30 maart en duurt tot medio juni. Het werk vindt vooral onder de brug plaats. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak Dc volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op wvAv.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Beeinoowe'sjingel 2-27 (uitvoeren schilder- werkzoanheden), Bcgardstraaf 10 (uitvoeren he'stelwerkzaamheder), Brees'roat 61 (oenbren- gen vei ighodsvoorzieniogen], GriFiocnpad, volkstuincomplex (plaatsen tuinhuisje], Lange Delft 64 (interne verbouwing pand naar 3 ap partementen). Oude Veerseweg 121 (daalsen veranda), Penn nghocksinge 87 (vervangen deuren, kozjren en glas), Seisbowe'k 6 (aan brengen zonnepanelen) Verleende omgevingsvergunningen Bogardstraat 10 (uitvoeren nersfe-werkzearrv heden), Brees'roat 6(aanbrengen veil cheids- voorzieningen), Geersesweg, volkstuincomplex (plaatsen tuinkas), Hof van Sint Jen 1 t/m 20 (plaatsen zonnepanelen daken woningen). Sint Janstraat 48,50 en 52 (vervangen glas door isolerende beglazing), Sprencklacn 15 [bouw Kennisgeving verlengde beslistermijn Rotterdcmsekaai 63 (net rea iseren van een bed and breakfast) Kennisgeving ontwerpbeschikking (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Oude Rijksweg 112, Nieuw-en S ntJoosbnd (het oprichten van eer constructie voor hogelnet- ten t.b.v. een f'uftecltperceel]. Proojensewog 26 (de sloep en herbouw van een loods met recrea'ieve functies ten behoeve van eer kaasboerderij) Verkeersbesluit Aanwi|zer gehandicaptenparkeerplaats Krieken- hofsToct en Olivier Corbaultstrca'

de Faam | 2020 | | pagina 9