Dierenambulance komt vanaf april weer terug in Vlissingen Nieuwe Captur schot in de roos Wereld op wielen Kartnieuws Polderhuis WOENSDAG 18 MAART 2020 De Faam DIERENWELZIJN VLISSINGEN IS NOG OP ZOEK NAAR VRIJWILLIGERS KORT MET ALLES BLIJ Renault Captur Dieren Ambulance Mark Lobbezoo Er komt weer een dierenambulance in Vlissingen. De vorige stopte in september 2019 en rijdt sindsdien alleen nog in de gemeenten Middelburg en Veere, maar dankzij de samen werking van de Stichting Dierenwelzijn Walcheren en de Stichting Dierenlot is het gelukt om weer een dierenambu lance te laten rijden. VLISSINGEN - Maar er moet nog veel gebeuren, voor wat betreft de bemanning, logis tiek, administratie enzovoort. Vandaar dat Dierenwelzijn Vlissingen nog op zoek is naar vrijwilligers die ze op 20 maart hopen te werven op de open dag. Dierenvoedselbank Initiatiefneemster Jolanda Lichtenberg begon in 2016 met de Dierenvoedselbank in Vlissingen. Maar toen bekend werd dat de Dierenambulance uit Vlissingen zou verdwijnen is ze druk geweest om tot een oplossing te komen. De vorige Dierenambulance, die dus nog wel bestaat, maar niet meer rijdt in de gemeente Vlissin gen, is verdwenen omdat de gemeente Vlissingen er geen geld meer voor over had. Des ondanks is de Dierenambulan ce Middelburg en Veere nog wel gevestigd in Vlissingen in de Alexander Gogelweg. Handtekeningen Jolanda Lichtenberg begon een handtekeningenactie, die 1222 handtekeningen oplever de. Deze werden aangeboden aan de Dierenbescherming. Ook werd er een bankreke- ning geopend voor donaties. Aanstaande vrijdag 20 maart is er een open dag voor be langstellenden die actief wil len worden als vrijwilliger. Op de locatie van Stichting ROAT, in Westerzicht 64 in Vlisisngen gaat de zaal open om 19.00 uur en kun je met al je vragen te recht bij initiatiefneemsters Jolanda Lichtenberg en Mar- cella Keus. Er zijn niet alleen chauffeurs en bijrijders nodig, maar ook mensen die de plan ning en administratie willen verzorgen, en allerhande lo gistieke werkzaamheden. Ook sponsoren zijn welkom. Aan melden van te voren is wel gewenst. Toekomst Afgesproken is dat de samen werking tussen de Stichting Dierenwelzijn Walcheren en Stichting Dierenlot met de ambulance voor één jaar is. Daarna wordt er bekeken hoe het verder zal gaan. Om dat de stichting geen subsidie krijgt, zijn het de donateurs en sponsoren die bepalen hoe de toekomst van de dierenambu lance er na dat jaar uit zal zien. MIDDELBURG - In Middelburg is 9 maart de achtste race van het Zeeuws Indoor Kart-Kam pioenschap voor teams gere den. Voordat de race begon werd er een one lap kwalifica tie gereden. Auto Sturm kwali ficeerde als eerste in de hoofd klasse. Met op de tweede plek Veersedam/Kastaci, gevolgd door Spare Rib Express/Rij school Walcheren op plek drie. In de eerste stint kwam Spare Rib Express/Rijschool Walche ren op plek één, doordat Auto Sturm en VeersedanVKastaci de ere straf kregen. In de twee de stint had Spare Rib Express/ Rijschool Walcheren een kart die minder snel was. Toen wist Black Flagg de eerste plaats te veroveren. In de derde stint ging er een kart kapot waar door de race stil werd gelegd om deze kart te vervangen. Het was een spannende race waarbij Auto Sturm als eerste de finishlijn over reed. Gevolgd door Black Flagg en op de der de plaats Spare Rib Express/ Rijschool Walcheren. WESTKAPELLE - Alle activi teiten die bij het Polderhuis waar grotere groepen men sen samen komen zijn voor lopig geannuleerd in verband met de maatregelen vanuit de overheid. Wil je geld storten voor de Dierenambulance doet dat dan op rekeningnummer NL35RABO0323454267 De stichting heeft de ANBI status, dus giften zijn fiscaal aftrekbaar. Om je aan te melden voor de open dag kun je een mail sturen naar bestuur@dierenwelzijnwalcheren.nl Heerlijk zitcomfort. Grote bagageruimte. Gebruiksvriendelijke oplossingen. Veel veiligheid. - Teveel rijwindgeluid. - Beperkte hoofdruimte achterin. - Bediening infotain ment kan beter. De Renault Captur is gegroeid (11 cm) en op veel punten verbeterd. Is dat voldoende om de vele concurrenten in z'n klasse het hoofd te bie den? De compacte SUV's zijn im mens populair. Waren de Opel Mokka en Renault Captur rond 2013 nog pioniers, nu is het aanbod nauwelijks te over zien. Voor Renault alle reden om de Captur, al jaren een van de meest verkochte au to's in Nederland, grondig te vernieuwen. De tweede generatie voelt de gelijker aan dan ooit en je ziet en voelt hoe het interieur is opgewaardeerd. Je zit heer lijk in deze auto. Het centrale beeldscherm, in een verticale positie, domineert het dash board. Jammer dat het info tainment nog niet vlekkeloos werkt. Je kunt soms niet snel genoeg naar een bepaalde functie. Verder blijkt de vei ligheidsuitrusting indrukwek kend. Volledige led-verlichting, automatisch noodremsysteem, actieve rijstrookbewaking, ver keersbordherkenning: het zit er allemaal in. Dat de Captur 11 centimeter langer is geworden, betaalt zich uit in het interieur. Er is op de achterbank meer been- Veel comfort en gebruiksgemak, prima rijeigenschappen en een voorbeeldige veiligheids- uitrusting: de Renault Captur blijkt wederom een winnaar. Hij zou alleen wat stiller moeten zijn en achterin meer hoofdruimte moeten bieden. ruimte, alhoewel de hoofd ruimte niet overhoudt Verder is de bagageruimte met 81 li ter gegroeid naar 536 liter en daarmee verslaat hij menig concurrent. De laadvloer is verstelbaar en de achterbank laat zich over 16 centimeter verschuiven. Een ruime dashboardlade vervangt het traditionele dashboard kastje. Er zijn veel bergvakken voor kleine spullen tussen de stoelen én riante portiervakken waar 1,^-literflessen in passen. De 1,3 liter viercilinder tur bo-benzinemotor (testverbruik 1 op 13,7) is bij de testauto ge koppeld aan een fijn werkende EDC-automaat. De motor rea geert gretig op het gaspedaal en bezorgt de Captur vlotte De vernieuwde Renault Captur scoort met z'n goede uitrusting, comfort en ruimte, (foto: Bart Hoogveld) prestaties. Het onderstel com bineert comfortabele vering met een stevige wegligging. De besturing is licht en biedt vol doende precisie. Helaas blijkt de nieuwe Captur rumoeriger dan je zou verwachten. Vooral de rijwind laat zich gelden. Renault Captur TCe 130 (131 pk/96 kW), vanaf €25.890. Kijkopww.pzc.nl/auto voor extra testnotities Wc Een dierenambulance vergelijkbaar met deze gaat binnenkort ook in Vissingen rijden. Foto: Dierenambu lance Twente West

de Faam | 2020 | | pagina 8