3 Walcheren actueel WOENSDAG 18 MAART 2020 Honden aan de lijn in de Zeeuwse natuur Olga is actief voor jong en oud Scalda helpt Leergeld Zing bij TUm the page Foto-expositie tb Dampoort even dicht Lezing over rechtspraak Boekenmarkt Open dag bij de tennis De Faam VRIJWILLIGER IN HET ZONNETJE COLOFON DE FAAM NIEUWS Honden en hun baasjes zijn in de meeste terreinen van Staatsbosbeheer van harte welkom. In een aantal terreinen dienen honden aan de lijn te blijven, in andere worden hon denliefhebbers vriendelijk verzocht hun hond aan te lijnen. "Ik ben dertig jaar geleden gestart als vrijwilliger. Nu heb ik vier vrijwilligersbaantjes", vertelt Olga Franssen-Keke (61). MIDDELBURG - Achter de bar van jongerencentrum 2nd Base van Welzijn Middelburg schenkt ze drankjes in. Als de jeugd zich daar vermaakt houdt ze toezicht "Als een jongere zich afzondert en het niet goed gaat dan reageer ik. En heb een luisterend oor. Soms corrigeer ik ze ook", vertelt ze. Verder is Franssen vrijwillig ster bij het Middelburgse Hof Mondriaan van Zorgstroom. "Daar assisteer ik regelmatig bij het ontbijt. Help daar on der andere de bewoners met eten geven, brood in stukjes snijden en pap klaar maken. Als de drukte voorbij is ga ik gezellig met ze kletsen. Wer ken met jeugd is heel anders dan met ouderen. Voor de jongeren creëer ik een veilige omgeving als er liefdesver driet is, of problemen thuis. Bij ouderen is dat weer an ders. Het zijn totaal andere werelden. Franssen is via Manteling Walcheren maatje van een oudere dame (82). "Met haar drink ik elke twee weken een bakkie koffie, speel rummi- kub en wij kletsen gezel lig. Ze kletst lekker door. De eerste keer dat ik alleen met haar was, zei ze dat het voel de alsof ze mij al jaren kent. Dar werd ik superblij van." De vierde vrijwilligersklus van Franssen is als verkoop ster bij de Zeeuwse Winkel. WALCHEREN - Studenten en docenten van Scalda ICT sup port verzorgen donderdag 19 maart van 10.00 tot 14.00 in het Scalda gebouw in Vlissingen en in het Ondememerslokaal in Middelburg allerlei activiteiten om geld op te halen voor Stichting Leergeld Walcheren. In Vlissingen geeft wethouder Verhage om 10.30 uur het startsein voor een barefoot spon sor loop door een docent Verder worden er in Vlissingen au to's gewassen. In Middelburg kun je de wereld van Virtual reality ontdekken en geholpen worden bij vragen over je ta blet, smartphone of laptop. De Virtual Reality Experience is via Youtube live te zien op de markt van Middelburg en op de Scalda locatie in Vlissingen. Stichting Leergeld Walcheren helpt bij betaling van contributies, schoolgeld et cetera. De zangeressen van Vocalgroup Turn the Page repeteren elke vrijdagavond in de Vrije school te Middelburg. Ze zin gen onder leiding van dirigent Christian Blaha. MIDDELBURG - Sinds de start van de groep, oktober vorig jaar, wordt hard gere- peteert op het repertoire van voornamelijk popsongs en lichte muziek. Zowel met pi anobegeleiding als acapella. De groep bestaat uit maxi maal 20 zangeressen. Optredens De eerste optredens staan gepland in mei tijdens de muziekweek voorafgaand aan het Eurovisie songfesti val in Rotterdam en in juni tijdens Middelburg Volkoren. In april staat er een openbare repetitie gepland. Doe je mee? Hou je van zingen en wil je je bij ons aansluiten? Er zijn nog enkele plaatsen voor er varen zangeressen. Meld je aan voor een gratis proefre- petitie via linnyhofland@ gmail.com of een persoonlijk bericht via de Facebookpagi- na van het koor. WALCHEREN - In maart wordt gewerkt aan het Dampoortaquaduct. Daar om is dat in beide rich tingen afgesloten van maandag 23 maart 20.00 uur tot dinsdag 24 maart 06.00 uur en van dins dag 24 maart 20.00 uur tot woensdag 25 maart 06.00 WALCHEREN - Dit zeker in het voorjaar.Vanaf eind maart tot in de zomer worden immers op heel wat plaatsen reekalf jes geboren. Zij zijn de eerste dagen weerioos en geheel van hun moeder afhankelijk. Deze zoogt de kalfjes - meestal twee per reegeit - om de paar uur. In de tussentijd liggen zij op een verdekte plaats in het bos te slapen. Loslopende honden vormen een groot gevaar voor reekalfjes. Jaarlijks worden tientallen kalfjes door honden letterlijk verscheurd, vaak bui ten het zicht van hun "baas jes". Ook heel wat op de grond broedende vogels - niet alleen fazanten en patrijzen, maar ook veel zangvogels - voelen zich niet prettig bij struinende honden. Honden zijn en blij ven nu eenmaal roofdieren. Dat kun je hen niet kwalijk nemen, maar hondenliefheb bers dienen zich daarvan wel bewust te zijn. Daarnaast is het zo, dat heel wat andere bezoekers loslopende hon den niet op prijs stellen. Van af komend weekeinde worden hondenliefhebbers verzocht hun trouwe viervoeters de ko mende maanden aan de lijn te houden. Daarnaast wordt de komende tijd in alle terreinen van Staatsbosbeheer streng op het aanlijngebod gecontro leerd. We willen toch allemaal blijven genieten van herten en vogels? Advertentieverkoop en media-advies Ejustin.verdouw@dpgmedia.nl T 06- 29361097 Krant gemist? Vul svp het formulierop de website in onderde knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Familieberichten Efamilieberichtenweekbladen@dpgmedia.nl T (o88)-oi37268 Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@dpgmedia.nl T 0900-6743836 Kantooradres Edisonweg37E 4382 NV Vlissingen Redactie M9 Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agenda berichten Plaatsen Voor overige redactiezaken: Frank Husslage frank.husslage@dpgmedia.nl 088-0136921 (niet voor krant gemist) Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.dpgmedia.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. VLISSINGEN - In De Herberg aan het Bellamypark 151 in Vlissingen zijn nog tot 4 mei foto's te zien van Fotoculb De Draadontspanner-leden Henk Huige en Anjo Francke. Onderwerp van de tentoonstelling is de macrofotografie. MIDDaBURG-Hoe word je in Nederland rechter? Hoeveel zaken behande len de rechters eigenlijk per jaar? Mag ik ook eens in een jury zitten, zoals je in films ziet? Waarom hebben rechters een toga aan? En waarom dragen ze hier niet van die prui ken zoals in Engeland? Waarom is goede recht spraak zo belangrijk? Hoe komt een rechter tot zijn/ haar beslissing? Wat is hoger beroep precies? Dit zijn zo wat vragen die kunnen rijzen wanneer het gaat over de recht spraak in Nederland. Op woensdag 25 maart om 14.00 uur komt mr. dr. BA. (Bernard) Meulenbroek in Hof van Buren aan de Oranjelaan 17 in Middel burg ons het een en ander vertellen over de recht spraak in Nederland. Hij doet dat aan de hand van zijn eigen 35 jaar ervaring als rechter, eerst bij de rechtbank Middelburg en daarna bij het gerechtshof 's-Hertogenbosch. Kos ten: 5 euro inclusief kof fie of thee. Aanmelden bij Annemarie Pluijmers via apluijmers@gmail.com of 0630793126. OOST-SOUBURG - Op za terdag 21 maart a.s. houdt de Souburgse muziekver eniging Vlijt en Volharding weer een boekenmarkt. Naast boeken kunt u ook terecht voor gezelschaps spelletjes, puzzels en na tuurlijk diverse soorten geluidsdragers. De inmid dels traditionele boeken markt wordt gehouden in het eigen clubgebouw 'De Blazer* aan de Rrtthemse- straat 45 in Oost-Souburg. De boekenmarkt duurt van 10.00 te* 15.00 uur. SEROOSKERKE - Op za- terdag 21 maart vanaf 13.00 uur houdt tennis vereniging Zer Oirts in Serooskerke open dag. ledereen is welkom, jong en oud vanaf 13 uur in de Zandput. Wij zorgen voor een racket, want het is leuk om gelijk een balle tje te slaan. Tennis is een sport voor iedereen. Ons oudste lid is bijna 85 jaar, ons jongste 8. Tennissen is niet alleen goed voor het lichaam maar het is bij ons ook gezellig. Bij Zer Oirts is er geen wachtlijst Voor meer informatie zoals contributie, kijk op www. zeroirts.nl. In de Zeeuwse natuur worden dezer dagen op heel wat plaatsen reekalfies geboren. FOTO: STAATSBOSBEHEER

de Faam | 2020 | | pagina 3