Wijktafel Klarenbeek-Veersepoort Bomen de grond in Subsidie aanvragen voor 2021 Herstelwerk Poelendaelebrug Hoge waterstand in De Overloper Diepeveen Het woord aan raadslid Caroline GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Op dinsdag 17 maart begint om 19.30 uur de wijktafel Klarenbeek- Veersepoort. U bent van harte welkom in Grand Café Willem aan de Oranjelaan. Op de agenda staat onder andere de toekomst van het schoolgebouw aan de Churchilllaan en de omgevingsvisie Middelburg 2050. Wijkbewo ners kunnen ook punten inbrengen. Namens de gemeente zijn wethouder Chris Simons en wijkmanager Henk Huige aanwezig. Vanwege het 20 jarig bestaan van Stichting Griffioen heeft de gemeente een Plantaan aan de wijk geschonken. Deze is geplant aan de Europalaan. Ook in Nieuw- en Sint Joosland is vorige week een boom geplant. Aan de Van Akenstraat ging een Perzische slaapboom de grond in. Een cadeau van de gemeente vanwege het 50-jarig jubileum van de dorpsvereniging. Boomfeestdag Op woensdag 18 maart is het Nationale Boomfeestdag. In Middelburg gaat in de wijken Griffioen en Klarenbeek nieuw groen de grond in. Om 11.15 uur planten wethouder Chris Dekker, kinderdirecteur Jedithja en de leerlingen van De Regenboog een 'Tuiny Forest' op het schoolplein. Het Tuiny Forest bestaat uit een speciale mix van inheemse bomen (5x), heesters (6x) en kruiden (14x). Speelhof Hoogerzael plant in de Griffioen een grote boom. Dit gebeurt om 14.00 uur. Hoogerzael zoekt ook nog mensen die een heleboel kleine boompjes willen adopteren en verzorgen. Belangstellenden die aanwezig willen zijn bij het plantmoment van de grote boom of een boompje willen adopteren, kunnen zich aanmelden via secretariaat® speelhofhoogerzael.nl De gemeente Middelburg is de subsidieprocedure voor 2021 gestart. Aanvragen moeten voor 1 april 2020 bij de gemeente zijn ingeleverd. Uiteenlopende activiteiten op het gebied van welzijn, volksgezond heid of cultuur komen in aanmer king voor subsidie. Deze activi teiten moeten passen binnen het beleid van de gemeente. Organisaties die al een subsidiere latie met de gemeente Middelburg hebben, krijgen de aanvraagfor mulieren voor 2021 automatisch in de bus. Informatie Wilt u meer weten over het aanvra gen van subsidie? Neem contact op met Kees Janse van de afde ling Samenleving, telefoon (0118) 67 53 42. Bij hem kunt u ook het aanvraag formulier subsidie 2021 en de Algemene Subsidieverordening Middelburg opvragen; deze kunt u ook vinden op www.middelburg.nl onder Inwoners, Meer, Subsidie. De Poelendaelebrug is verouderd en moet worden gerepareerd. Aannemer Balm BV gaat deze werkzaamheden uitvoeren. Het herstelwerk begint in de week van Het werk vindt vooral onder de brug plaats. Tijdens de werkzaamheden wordt één rijstrook afgezet voor verkeer, 30 maart en duurt tot medio juni. voor de verkeerslichten van de Poelendaelesingel richting de Nieu we Vlissingseweg. Hierbij geldt een snelheidsbeperking van 30 km/uur. Fietsers en voetgangers kunnen op de gebruikelijke manier de brug passeren. mensen kom. Zonder deze bus word ik eenzaam en blijf ik thuis." De tijd dringt voor een alternatief voor de servicebus. Na 1 mei is er geen servicebus meer. De PvdA vindt dat wij ondanks de financiële problemen, goed voor onze inwo ners moeten zorgen. Daar hoort openbaar vervoer ook bij. Samen met de provincie een buurtbus laten rijden, zou een uitstekend alternatief zijn. Dat kost maar €30.000 in plaats van €160.000 per jaar voor de huidige service bus. Goed nieuws: de mede door de PvdA ingediende motie om van de servicebus een buurtbus te maken is aangenomen! Caroline Diepeveen PvdA-fractie Er is veel regen gevallen de afgelopen weken. Dat is ook terug te zien in wijk De Overloper in Dauwendaele. De waterstand in de vijver is hoog en tussen de heuveltjes is ook veel water aanwezig. We hebben berichten ontvangen van bewoners die zich hier over zorgen maken. Dat is niet nodig. De Overloper is in het najaar van 2019 vernieuwd. Er is nu een ondergronds systeem dat regen water vasthoudt en het vervolgens langzaam afvoert in de bodem. Dit systeem is dus een tijdelijke ber ging na forse neerslag (een wadi). Het betekent wel dat we veel water zien in De Overloper. We voorkomen hiermee wateroverlast op straat. Maar we moeten alles nog afwerken. We gaan de bo men, de heesters en de bloemen planten zodra het weer verbetert. Hierna gaan we gras zaaien. Ook maken we de wadi in Vro- moldsland wat ondieper en gaan we er voor zorgen dat de wadi's beter werken, want het regen water moet sneller in de bodem zakken dan nu het geval is. Verder gaan we de roosters van de goten vervangen omdat de openingen in de roosters te groot zijn voor rolstoelen en rollators. En bin nenkort worden beide entrees geaccentueerd, laten we een openbaar watertappunt plaatsen en ten slotte wordt De Overloper na de zomervakantie opnieuw geasfalteerd. Servicebus De financiële situatie van de gemeente Middelburg is verre van rooskleurig en de servicebus dreigt hiervan de dupe te worden. Stoppen met de servicebus bete kent dat een aantal Middelburgse wijken geheel zonder openbaar vervoer komt te zitten en dat veel ouderen geen vervoer meer hebben. Lang niet iedereen kan overstappen naar de WMO-taxi. De servicebus wordt zeer gewaar deerd. Dat bleek toen wij onlangs met enkele PvdA-fractieleden ook eens een ritje maakten. Enkele uit spraken die we mochten noteren: "Het wegvallen van de bus zou verschrikkelijk zijn. Ik ga met de servicebus naar vriendinnen, om boodschappen en kan naar de bingo.' "Ik ben zo blij met de servicebus. Het zorgt ervoor dat ik onder de Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publica ties vindt u terug op officielebekendma- kingen.nl. Ga naar www.middelburg. nl/publi<afies voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurf. Aangevraagde omgevingsvergunningen Abccfsewcg 26: bcuw berging. Beenhouwers- singel 85: ploatsen poort, Jazzrcute 149: plaatsen dak<apel, Oude Veerseweg (kadastraal sectie N, perceelnummer 2072): aanleg elektrici teitskabel l.b.v. aansluiting sluis, Poortershovo 18 E: wipgen gevel pana, Sint Sebas'iaanstraat 6: maken tuinpoort Verleende omgevingsvergunningen Abedseweg 31vervangen dakkapel, Derde Weg 1Nieuw- en S.nf Jooslanc: plaatsen wind- moen, He'alesweg 41 plaa'sen bedrijfsunits, Lordensekcai 29: vervanger g as en isoleren keldcrplafcnd, Mecstocf 1 l/m 27 en 2 t/m 88, LoskoCe 47 t/m 61 en N euwepoertstraat 21 t/m 67: isole'en, vervangen g as en paafsen zonneporelen, Mortie-e, (ase 10: canb'engen gemetsede <ee*wand, Rouaansckaai 7-9: bestellen tuinmuur tussen 2 ponden, Spanjaard- straat 4547 vervangen glas Kennisgeving verlengde beslistermijn He'enstraaf 10, N euwe Burg 8 Verkeersbcsluit In'rekken aehand captcnpo'kcerplocts Goudend 68

de Faam | 2020 | | pagina 9