Guillermo van Pamelen schittert op het EK karten Iedere dag buitenzitten, waarom niet? Zeeuws orkest viert Beethoven jaar met violiste Lisa Jacobs Bij PAC - Polderdijk begint de lente vandaag! Zonweringen MAART is bij ons de maand van de VERANDA Ml# Polderdijk Kom naar de vernieuwde showroom en vraag ///!ióv interessante aanbiedingen! k/l jêAj> r mtsMAtir, - -i naar de super WOENSDAG 11 MAART 2020 De Faam Bedrijfsweg 13 4387 PD Vlissingen T: 0118-552721 lnfo@paczonweringen.nl Lisa Jacobs speelde meerdere malen in alle grote concertzalen van Nederland en verder over de hele wereld. FOTO: RONALD KNAPP 2020 is uitgeroepen tot het Beethovenjaar. Het Zeeuws Orkest heeft daarom het vi oolconcert van Beethoven geprogrammeerd. Solist is Lisa Jacobs, inmiddels ook een bekende in Zeeland om dat zij artistiek leider gewor den is van het kamermuziek festival Middelburg. MIDDELBURG - Tweehon derdvijftig jaar geleden werd Beethoven geboren. Zijn viool concert heeft heiligenstatus. Prachtig voor de viool ge schreven, vanaf de bloedlinke solo-inzet. Lyrisch, vloeiend, stromend en fenomenaal ge construeerd. Wat dat laatste betreft: het is doorspekt met een bokkig klopmotiefje. Vijf paukenslagen klinken in maat 1: er is iets op komst. Kiem Beethovens voorgangers ken den dit 'coup de théatre'- truc je, dat bij het toneel bedoeld was om de aandacht van het publiek te trekken. Maar bij Beethoven wordt dit handig heidje de kiem waaruit de 2$ minuten van het eerste deel opbloeien. Het komt steeds weer terug, om precies te zijn zeventig keer, en let eens op wat het allemaal teweeg brengt. Een "Heiligenstatus" kreeg dit vioolconcert mee. Maar zeker nog niet op de dag vóór kerstavond 1806 toen het in Wenen in première ging. Want toen had onze heilige meer weg van een onbegre pen martelaar. Wat ons dus juist zo boeit - dat hardnekki ge klopmotiefje, zo op en top Beethoven - stuitte toen op weerstand. Want Ludwig van Beethoven (1770-1827) was van nature een rusteloos mens. Hij gedroeg zich vaak onbeleefd en was onbehouwen voor zijn omgeving. Ook worstelde hij met zijn steeds erger worden de doofheid. De echte zege tocht van dit vioolconcert zou pas 40 jaar later beginnen toen de twaalfjarige violist Joseph Joachim het in 1844 in Londen speelde, met Mendelssohn als dirigent. Virtuoze violiste Lisa Jacobs wordt geroemd om haar gepassioneerde, mee slepende en virtuoze spel, verrassende programma's en podiumpresentatie in com binatie met haar frisse uit straling. Op 17-jarige leeftijd maakte Lisa haar succesvol le debuut met het Koninklijk Concertgebouworkest. Sinds dien speelde zij meerdere ma len in alle grote concertzalen van Nederland en verder over de hele wereld, zowel in ka- mermuziekverband op fes tivals, en als soliste met vele orkesten en gerenommeerde dirigenten, waarbij zij keer op keer met open annen wordt ontvangen. 14 maart- Zeeuwse Concertzaal in Middelburg 20.00 uur kaarten via www. zeeuwsorkest.nl In het laatste weekend van februari streden er 102 inter nationale rijders om de titel bij het Europees kampioen schap karten in Middelburg. De 17-jarige Middelburger Guillermo van Pamelen haal de een prachtige tweede plaats in het eindklassement. MIDDELBURG - Al voor zijn zevende verjaardag is Guiller mo begonnen met karten en sinds zijn twaalfde jaar rijdt hij nationale- en internationale wedstrijden. Hij is onder an dere in 2018 Europees kampi oen geworden bij de junioren. Vorig jaar reed hij de finale bij het Europees kampioenschap senioren waarbij hij uiteinde lijk als twaalfde wist te eindi gen. Bij het WK is hij afgelopen zomer derde geworden bij de junioren in Amerika. Zaterdagavond stond Guil lermo na 5 spannende wed strijden 3e in het algemene klassement. Zondag waren de laatste twee voorronden en ook daarbij had hij goe de zaken gedaan voor het al gemeen klassement. Met de kwart-, halve- en de finale in het vooruitzicht zouden het nog spannende races worden. In zijn halve finale kwalificeer de hij als tweede en mocht ook als tweede naar de finale. Daar startte Guillermo vanaf de tweede plek en hield deze po sitie vast. Als 2e kwam hij over de finish, net voor zijn teamge noot en meervoudig wereld kampioen Ruben Boutens, die daarmee derde werd in het al gemene klassement. De jonge Middelburger was de enige rij der in het kampioenschap die alle wedstrijden op het podium had gestaan. Deze 10 podium plekken waren ruim voldoen de voor een prachtige 2e plaats in het eindklassement. ■•■li. Middelburger Guillermo van Pamelen haalde de tweede plaats op het EK Karten. FOTO: GINA VAN PAMELEN Veranda's - Zonweringen - Raamdecoratie Rolluiken Horren Onderhoud Reparaties AREA lyteinei

de Faam | 2020 | | pagina 8