Uitgaan op Walcheren Singer-songwriter Dayna Kurtz in de Oostkerk Musical over mythische filmster Marilyn Monroe Oude beelden van Wim de Meij l u 1 - Middelburgs Kamerkoor zingt in historische kerk Amore e guerra z If Tarzan Piekt De Faam WOENSDAG 11 MAART 2020 HISTORISCHE FOTOMIDDAG J' 0 RITTHEM - Op de plek waar Esther en Peter de Neef nu wonen, namelijk Huiskamertheater De Verwachting, annex 'Ons Dorpsleven' in Ritthem. stond vroeger herberg 'De Verwachting'. Ritthem-kenner en foto- en filmverzamelaar Wim de Meij kan hier en over nog veel meer vertellen. Hij beschikt over een grote hoeveelheid historisch foto- en filmmateriaal dat hij in de loop der jaren heeft verzameld. Met veel plezier houdt Wim ieder jaar een presentatie voor alle geïnteresseerden in de historie van Ritthem en Souburg. ?L/1 i 1 l T Wim de Meij neemt de bezoe kers tijdens deze foto- en film middag en -avond mee in de geschiedenis van het dorp. Hij doet dat aan de hand van his torisch film- en fotomateriaal. Hij geeft impressies van het dorpsleven van vroeger. Beide bijeenkomsten beginnen met een inleiding door weerman Jos Broeke. Na afloop van het struinen door de geschiedenis van Ritthem kan er worden nagepraat onder het genot van een drankje. Opening wordt verzorgd door weerman Jos Broeke. Dan volgt de presentatie door Wim de Meij. Na een kleine pau ze volgt het tweede deel van de presentatie. Dan is er ge legenheid om na te praten met een drankje. Na het mid dagprogramma wordt een bingo gehouden en na het avondprogramma een verlo ting, beide met leuke prijzen. De opbrengst komt ten goede aan Stichting Ons Dorpsleven Ritthem. Middag: donderdag 12 maart om 13.30 uur; avond: vrijdag 13 maart om 20.00 uur MIDDELBURG - Singer-songwriter Dayna Kurtz is een echte Amerikaanse, maar haar grootste succes ligt in Europa. Zo had ze een top 10 hit in Nederland met het nummer Love gets away. Ze tourde met Elvis Costello. BB King en Norah Jones. On stage gaat ze all-out met haar warme, intense stem en krachtige gitaar. Na haar tour door Nederland in 2016 is ze terug, samen met gitarist Robert Mache. Vrijdag 20 maart 20.30 uur, entree 20.00 euro. 'Goodbye Norma Jeane is een musical over de laatste nacht van de mythische filmster Marilyn Monroe met Ellen Pieters, Brigitte Heitzer en Soy Kroon. MIDDELBURG - Marilyn Monroe: een wereldberoemd icoon met een turbulent le ven en een dood waarover nog altijd de meest bizarre verhalen rond gaan. Wat ge beurde er precies op 5 augus tus 1962? Henri Mortensen, een jon ge en ambitieuze journalist, daar achter te komen. In het jaar 1984 belt hij aan bij een vrouw van 58 jaar die zich voorstelt als Jane Edwards, maar Henri weet wel beter: de vrouw die voor hem staat, is Norma Jeane Baker, ooit bekend als Marilyn Monroe. Verbijsterd en bang dat haar geheim bekend zal worden, doet de vrouw er alles aan om Henri te overtuigen zijn verhaal niette publiceren. "In een mooi, maar statisch decor vlammen de drie acteurs én drie muzikanten" (NRC"**) donderdag 26 maart 20.00 uur Schouwburg Middelburg www.zeelandtheaters.nl VLISSINGEN - De nieuwe Walcherse band Tarzan The Beachwaiters presen teert vrijdag 20 maart in De Piek zijn debuut EP. Tarzan the Beachwaiters is een band van strand- wachten. Ze beloven 'een knetterende avond vol surfpunk en garagerock'. Aanvang20.30 uur. De en treeprijs is 5 euro. OOST-SOUBURG - Het Middel burgs Kamerkoor zingt graag bijzondere en mooie koor werken uit alle mogelijke stijl perioden vaak a capella. Het repertoire heeft zich in de loop van de jaren sterk verbreed en omspant nu zo'n vijf en een halve eeuw en bestaat uit klas sieke muziek afgewisseld met werken die lichter van toon zijn. Zaterdag 14 maart vanaf 20.00 uur geeft het koor een concert in de Historische Kerk van Souburg. De toegangs kaarten kosten in de voorver koop 12,50 euro, voor vrienden 11,00 euro, en aan de zaal 15,00 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Primera in de Lange Zelke te Vlissingen en in de Kanaal straat te Oost Souburg en bij Sierspeld Naaimachines en Handwerken in de Kanaak- straat te Oost Souburg. (Ü3 Kaarten bestel je via www. h istor isc hekerkso u- burg.nl en kaarten(S> historischekerksouburg.nl Goodbye Norma Jeane. Foto: Annemieke van der Togt. Middelburg - In het programma Amore e guerra vertolken Jan van Elsacker (tenor) en Marieke Spaans (klavecimbel) een Italiaans programma met liederen over liefde, geweld, dood en tragiek. Hoogte punt wordt ongetwijfeld het dramatische Combattimento di Tancredi e Clorinda van Claudio Monteverdi, de componist die de eerste echte opera schreef (Orfeo). Daarnaast worden werken vertolkt van Giulio Caccini, Stefano Landi en Girolamo Kapsberger. Vrijdag 13 maart 20.00U www.zeeuwseconcertzaal.nl

de Faam | 2020 | | pagina 7