4— 4 maaltijden Excuses Rutte overstijgen het aantal van Visser Passende plek voor duizenden Walcherse vrijwilligers gestel empteëfaakket votv Word ook bezorger UITGEKOOKT.nl HrSFlSn CS De Faam WOENSDAG 11 MAART 2020 JOUW KRANT VRIJWILLIGERS ZIJN HET CEMENT VAN DE SAMENLEVING VOLDOENDE WAARDERING? en ontdek de maaltijdservice van Uitgekookt Gratis gekoeld thuis bezorgd! Elke week keuze uit ruim 20 nieuwe maaltijden Dagvers bereid door onze chefs Gratis gekoeld aan huis Flexibel bestellen, zonder vaste verplichting In 4 minuten op tafel Vrijwilligers zijn het cement van de samenleving, ook op Walcheren. Rianne Vink-Hacking van het Middelburgse Sa men Vrijwillig van Welzijn Middelburg en Kim Goeseije-Jan- sen van Steunpunt Vrijwilligerswerk van Welzijn Veere ver tellen over het vrijwilligerswerk op Walcheren. WALCHEREN - "Er zijn op Walcheren drie vrijwilli- gerssteunpunten. Die zijn in Middelburg, Veere en Vlis- singen", begint Vink-Hac- king. "Je kan ons zien als een uitzendbureau voor mensen die als vrijwilliger actief wil len zijn en voor organisaties die vrijwilligers zoeken." "Er zijn heel veel organisaties die met vrijwilligers werken, alleen al in Middelburg zijn 15.000 vrijwilligers", voegt ze eraan toe. Goeseije-Jansen: "Wij werken vanuit Welzijn Veere alleen al met vijfhon derd vrijwilligers. De mensen willen graag iets voor een ander doen." in Middelburg kan er gebruik worden ge maakt van de digitale vaca turebank, Er zijn persoonlijk adviesgesprekken waar de potentiele vrijwilliger wordt doorverwezen naar een pas sende plek. De vrijwilligers zijn op verschillende plaatsen actief. "Een groot deel van de vrijwilligers zie je terug in de zorg. Bijvoorbeeld in het ver pleeghuis. Waar de vrijwil liger het voor de bewoners gezellig maakt in de huis kamer. Ook zijn er vaak vrij willigers actief op het gebied van groen. Speelhof Hooger- zael is een natuurspeelterrein waar kinderen kunnen ra- votten en naar waterdiertjes kunnen zoeken. Daar wordt veel aan het groen gedaan door vrijwilligers." Krijgt ze opvallende verzoeken?" Bij Samen Vrijwillig van Welzijn Middelburg is een Kennis platform voor vrijwilligers. Er zijn trainingen, workshops en cursussen. Daar mogen vrijwilligers en coördina toren gebruik van maken. Goeseije-Jansen van Welzijn Veere: "Mensen nemen met ons contact op als ze vrij willigerswerk willen doen. Dan kijken we samen of er iets passends voor ze is. Ook wij hebben een online va caturebank ter beschikking." Vink-Hacking tenslotte: "Mijn collega's en ik zeggen altijd dat wij heel leuk werk heb ben. We komen met mensen in aanraking die enthousiast zijn. En mensen helpen. Dat is fijn om te zien." Informatie: Welzijn Middel burg, telefoon: 0118-727027, vrijwilliger@welzijnmiddel- burg.nl. Steunpunt Vrijwil ligerswerk Veere, telefoon: 0118-583687, infb@welzijn- veere.nl. Krijgen vrijwilligers voldoende waardering? Vink-Hacking: "Zowel de organisaties waarde vrijwilliger actiefis als wij doen ons best om de mensen te waarde ren." Goeseije-Jansen: "De één vindt waardering belang rijk, De ander hoeft niet geroemd te worden." Wie dacht iets nieuws te gaan horen donderdagavond van premier Mark Rutte over de komst van de marinierskazerne naar Vlissingen kwam bedrogen uit. VLISSINGEN - Zo'n 500 men sen wachtten Rutte op in het Arsenaal. Maar wat zij ook inbrachten, de premier bleef roepen dat 'we het niet eens gingen worden hier vanavond.' Hij maakte zo'n 30 keer in ver schillende bewoordingen zijn excuses waarmee hij de 19 van Staatssecretaris Barbara Visser ruim overtrof. Overigens blijft Rutte wel als een blok achter Visser staan. "Zij heeft fouten gemaakt door Zeeland niet eerder te betrekken in haar overwegingen maar is zeer zorgvuldig in haar werk." Ook WD Tweede Kamer lid André Bosman kwam aan het woord, voornamelijk wanneer Rut te niet precies wist over wel ke Zeeuwse aangelegenheid het ging. Maar ook om zich te verantwoorden voor het feit dat alle Zeeuwse Tweede Ka mer leden tegen de motie van afkeuring aan het adres van het kabinet hadden gestemd en tegen de motie van wan trouwen tegen Barbara Visser. Vrijdag maakte de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties Raymond Knops bekend dat Bernard Wientjes gaat onderhandelen over ruimhartige compensatie voor de marinierskazerne. O WALCHEREN - Sinds kort verzorgt Reclameversprei ding Bouwman de versprei ding van De Faam. En de mensen van Bouwman Ver spreiding zoeken daarom extra bezorgers op heel Walcheren. De Faam wordt iedere week op dinsdagavond of woens dag verspreid over heel Wal cheren. Lijkt het je leuk om deze krant te bezorgen bij jou in de buurt? En ben je 13 jaar of ouder en wil je ook nog wat extra geld verdie nen? Meld je dan snel aan als bezorger van De Faam. Je kunt dan een keer per week op dinsdagavond of woens dag De Faam bezorgen in je eigen buurt. Aanmelden Bezorgers die voor 1 janu ari 2020 al een wijk had den krijgen voorrang. Om je aan te melden, of om meer informatie over deze leu ke bijbaan te krijgen, kun je bellen met 0181-315950 of een e-mail sturen aan bezor- ger@bouwman-redame.nl. O Zie ook www.bouw man-reclame.nl Vrijwilligers zijn gewild. Zo kunnen ze alsmaatjeveel voor iemand betekenen. FOTO: MIEKE WUNEN FOTOGRAFIE. Mark Rutte en André Bosman kwamen niet om uitleg te geven maar om de bos Zeeuwen aan te horen, jbto: Conny den Heijer Bestel via UITGEKOOKT.NL of 085-04 06 065

de Faam | 2020 | | pagina 3