"Kapster zijn, dat hoort echt bij mij" e 9 Handwerken in Polderhuis Snoeicursus Groei en Bloei Brei of verf je ook mee? Investeren in sterke kinderen Mannen aan het ontbijt Hoogbegaafd in een café Film over Ons Dorpsleven Italiaans voor op reis De Faam Helga Boone, Middelburg WOENSDAG 11 MAART 2020 WALCHEREN KORT IKKAN BEGINNEN WANNEER IK WIL. LAAT DE DAG MAAR KOMEN. Theo Rietveld Helga Boone is dertig jaar kapster; na twee werkgevers, be sluit ze twee jaar geleden om voor zichzelf te beginnen. Het is de beste keus van haar leven. Aan de hand van Walcherse Wijsheden breng ik haar herstart in kaart. Helga Boone anno 2020. FOTO THEO RIETVELD MIDDELBURG - Helga komt uit Sint Laurens en woont in Middelburg. Op haar vierde wil ze kapster worden. Ze knipt in haar jeugd haar poppen, na de Mulo volgt ze een vierjarige kappersopleiding, krijgt twee kinderen en heeft momenteel een vriend. WESTKAPEUE - Op donder- dag 27 februari om 13.30 uur is er een handwerkcafé in het museumcafé van het Polder huis. Er zijn deze middag ver schillende dames die bezig zijn met een eigen handwerk, van een muts die gebreid wordt tot een handgemaakte kaart, ledereen is vrij om aan te slui ten met een eigen handwerk. Belangrijkste is om gezellig sa men te zijn, wat te kletsen en ondertussen je handwerk klaar maken. VROUWENPOLDER - Groei en Bloei verzorgt 28 maart van 10.00 tot 12.00 uur een snoei cursus bij Het Vierendeel in Vrouwenpolder. Op het prach tige landgoed geeft Jurjen van Opstal uitleg over het snoeien van verschillende fruitbomen: appel, peer maar ook pruimen. Hij geeft op verzoek ook uitleg over het snoeien van heesters zoals roos, hortensia of bud- dleia. De deelnemers gaan zelf aan het werk, zij leren het snoeien in de praktijk, leder een neemt een eigen snoei- schaar mee en leren al doende hoe je fruitbomen moet snoei en zodat je in de zomer een rijke oogst hebt. Er zijn twee Ze ontvangt me thuis. Haar hond loopt mee naar de woon kamer waar prominent een lange houten tafel staat. Tegen de muur een jaren '50 dressoir. Een ruimte waar elke klant zich binnen een mum van tijd prettig zal voelen. Het rustige achtergrondmuziekje op de ra- cursussen: 28 maart en 14 no vember. Voor de cursus van 28 maart is de sluitingsdatum van aanmelding 15 maart. De kos ten zijn 4 euro voor leden van Groei en Bloei en 8 euro voor niet-leden. Voor info en aan meldingsformulier zie www. walcheren.groei.nl MIDDELBURG - Welzijn Mid- delburg doet mee aan NLdoet en zoekt vrijwilligers die kun nen breien, voor een gezellige brei ochtend voor het goede doel, in Hof't Seijs in Middel burg op vrijdag 13 maart van 9.30 tot 11.30 uur. Ook gezocht: NLdoet vrijwilligers die op 14 maart tussen 12 en 17 uur wil len meehelpen met verven in Jeugdcentrum de Poort. Aan melden kan via www.nldoet.nl of bel naar 0118-727029. MIDDELBURG - Juist in deze tijd van media, beeldschermen en alles wat er op ons af komt, is het een kunst om kinderen en jongeren sterk en weerbaar te maken. Hoe leer je kinde ren en jongeren zichzelf te zijn en zichzelf te accepteren? Hoe maak je hen bestand tegen verkeerde invloeden? Samen dio maakt het compleet. Helga haalt de kapperscape, doet 'm mij om en begint te knippen... Je moe zaoie nae de zak (Je moet leven naar watje hebt) Ja, daar ben ik het deels mee eens. Maar hetgeen je hebt is ook een keus. Watje hebt daar moet je naar leven en daar moet je tevreden mee zijn. Ik zou tegen de mensen willen zeggen: wees blij met wat je hebt. Dat 'hebben', daar heb ik altijd iets mee; je hebt eigenlijk niks. Als er wat anders voor bijkomt, dan kan dat verande ren. Je moet niet streven naar meer, meer, dat maakt niet ge lukkiger, alles zit in jezelf. Beter dood en begraeve mit vuuftig as dood mit dertig en begraeve mit tachtig (Pluk de dag) Zeker, ik heb geen ochtendhu meur. Ik kan beginnen wan neer ik wil. Laat de dag maar komen. Ik heb geen vaste werktijden. Ik zie het wel. Als het een paar dagen druk is geweest, dan neem ik daarna wat minder klanten aan. Ga ik lekker lopen of iets anders doen. Vrijheid dus, ik leg me zelf niets op. met verschillende kerken in Middelburg en houden stich ting Maak ze sterk, stichting Generatio en Raise Up 14 maart van 10.00 tot 16.00 uur het op- voedevenement Maak ze sterk! Er zijn seminars en workshops, er is muziek, goede catering en tijd voor ontmoeting. Deze dag in De Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat 1, 4335 PA Middelburg is gratis toegan kelijk (collecte), maar je moet je vooraf wel aanmelden via www. ma a kzeste rk. n 1/eve nt WESTKAPELLE - Op 7 maait is om 9.00 uur het eerste Polder huis Mannenontbijt van 2020. Tijdens het ontbijten maak je kennis met de andere man nen. Deze keer schuift Cas Cal- jouw, voormalig visser van de ARM 25, aan en hij geeft na het ontbijt samen met zijn zoon een presentatie over de visserij en de ontwikkeling ervan. Ook het actuele pulsvisserij wordt besproken. Lijkt het je leuk om ook eens op een andere locatie te eten met andere personen dan normaal en je laten infor meren over de ervaringen van een schipper? Geef je dan op voor 5 maart 2020. Of dames heb je zin een ochtend voor jezelf? Geef dan nu je man op. Dit kan via info(5>polderhuis- westkapelle.nl of 0118-570700 't Is stille waer as 't nie waoit (Bijna nergens loopt altijd alles op rolletjes). Daar mogen mensen best wel meer voor uitkomen. Dat merk ik hier ook. Soms worden hier dingen verteld en dan denk ik: ojé. Bijvoorbeeld dat het thuis niet zo lekker gaat; dat de fi nanciën niet op orde zijn of ze vertellen over hun verdriet. Voor alles geldt: je kan niks plannen. Eerst luister ik naar hun verhalen en het ligt een deelname kost 8,00 euro in clusief ontbijt en presentatie. VLISSINGEN - Deze wek is de week van de hoogbegaafd heid. Vrijdag 13 maart is er een HB-Café voor mensen die aan het begin staan van hun HB-ontdekkingsreis. De bij eenkomst gaat over 'Wat be tekent dat nu, hoogbegaafd zijn?' Sprekers zijn Sylvia Tas en Johanneke de Hoop. Sylvia Tas, trainer en coach hoogbe gaafdheid bij Apparently Gifted en SMPG fecitator en Johanne ke de Hoop, kindercoach bij Opstap Coaching, zullen deze avond inhoudelijk begeleiden. Naast de theorie zullen zij ook zorgen voor opdrachten die uitnodigen tot interactie met de andere aanwezigen. Het HB-café is voor iedereen en is een combinatie van gezel ligheid en een thema. De bij eenkomst is in het pand van Stichting ZIGZAG, Edisonweg 8A, 4382 NW Vlissingen RITTHEM - Op de plek waar nu theater De Verwachting is, stond vroeger herberg De Ver wachting. Ritthem-kenner en foto- en filmverzamelaar Wim beetje aan de persoon of ik er iets over wil weten. Soms helpt alleen praten maar het ge beurt wel eens dat ik mensen een paar dagen later een ap- pje stuur hoe het ermee is. En soms geef je adviezen en vertel je hoe je het zelf gedaan hebt. Het zijn mensen die bij je pas sen. Ik ervaar het als mijn ziels- verwantjes; je staat hetzelfde in het leven. Dat maakt mijn leven leuk. Daarom hoort dit vak bij mij. Zo ben ik gewoon. Het is een manier van. Je kijkt mekaar niet continue aan, dus mensen praten heel makkelijk. Ik zeg er altijd bij: bedankt voor je vertrouwen. Dat mensen zich met hun verhalen bloot willen geven, da's toch wel heel bijzonder. Eigenlijk heeft de Meij kan hierover nog veel meer vertellen. Dat doet hij met veel plezier op donderdag 12 maart vanaf 13.30 uur en op vrijdag 13 maart vanaf 20.00 uur. Wim de Meij neemt de bezoekers mee in de geschie denis van het dorp aan de hand van historisch film- en foto materiaal. De bijeenkomsten beginnen met een inleiding door weerman Jos Broeke. Na afloop kan er worden nage praat onder het genot van een drankje. Vervolgens wordt een bingo gehouden met leuke prijzen. Kaarten hiervoor kun nen worden gekocht aan de bar voor 3,00. De opbrengst van de bingo komt ten goede aan Stichting Ons Dorpsleven Ritthem die het sociaal-maat schappelijk programma in De Verwachting mogelijk maakt. Toegang is gratis. Aanmelden is niet verplicht wel gewenst, door een e-mail te sturen aan: info(5)theater- deverwachting.nl. iedereen daar behoefte aan. Toch? Het is een uitlaatklep. Soms kom ik wel eens terug op een onderwerp. Een klant vertelde mij over een moeilij ke periode die ze doormaakte. Een uitvaart greep haar erg aan. En als ik dat weet vraag ik de volgende keer hoe het is gegaan. Is het goed geweest voor je? Soms maken men sen eerder een afspraak om te kunnen praten over wat hen bezighoudt. Als ik in de spiegel kijk na het knippen, heb ik nog één vraag voor Helga: Wie knipt jouw haar? Soms doe ik het zelf, maar tegenwoordig doet mijn dochter het. Zij volgt een kappersopleiding. Weet je zo genoeg? MIDDELBURG - Bij de Zeeuw se Volksuniversiteit start vanaf dinsdagochtend 24 maart een nieuwe vakantiecursus Itali aans op reis. Deze cursus be staat uit 8 lessen van anderhalf uur in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middel burg. Voor iedereen die zich tijdens de vakantie in Italië in het Italiaans verstaanbaar wil maken, is deze cursus een uit gelezen kans om de taal te le ren. Het accent van de cursus zal na de eerste lessen speciaal op de conversatie komen te liggen. Aandacht zal worden besteed aan de cultuur, eten en drinken, reizen in Italië en verdere praktische zaken die van nut kunnen zijn. Docente mevrouw Graziella Wobben is een native speaker. Opgeven kan via www.volksuniversi- teitzeeland.nl Als eenjarige laat ze tro ts haar hobbelpaard zien. Foto: HB De voormalige schipper van de ARM 25 komt naar het mannenontbijt in Westkapelle. FOTO COLLECTIE C.CAUOUW

de Faam | 2020 | | pagina 15