Het woord aan raadslid Hilde Onderdijk Informatiebijeenkomst voor eigenaren rijksmonumenten Werkzaamheden onder de Torenweg Kwijtschelding aanvragen Uitnodiging: Four Freedoms Meet Up Omleiding Turfkaai /gemeentemiddelburg GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Waterbestendig Middelburg Het werkprogramma van gemeen te Middelburg heet "Toekomstbe- stendig Middelburg". Daaronder valt ook waterbestendigheid. Zomers zoals 2018 en 2019 had den veel invloed op grondwater standen. De gevolgen van droogte waren overal merkbaar. Om grondwaterstanden op ge wenst peilniveau te beheren vraagt een beleid slim omgaan met water, riolering en groen. In Middelburg wordt veel gedaan om naast toekomstbestendigheid, de gemeente ook energieneutraal en waterbestendig te maken door overtollig regenwater niet verloren te laten gaan en wateroverlast aan te pakken. Aan de hand van gegevens weet men welk gebied geschikt is voor opvang van overtollig regenwater en waar ondergrondse ruimte hiervoor beschikbaar is. In geschikt gebied worden zogenaamde Wadi's aangelegd. Wadi betekent Water Afvoer door Drainage en Infiltratie. De met grind en zand gevulde ondiepe greppels passen goed in groenge bieden en groenstroken. Het water wordt niet afgevoerd via riool, maar wordt op natuurlijke manier opgenomen in het grondwater. Met Europese subsidie wordt in het Molenwaterpark daaraan aandacht besteed. Zo wordt ook bij toekomstige woonwijk Essen- velt een duiker onder de Torenweg geplaatst en rondom de Overloper in Dauwendaele zijn kleine duikers aangelegd. Een duidelijk patroon ontstaat waar overtollig regen water opgevangen wordt en een parkje zichtbaar is voor wandelen en spelende kinderen. Met het CDA wordt Middelburg op de toekomst voorbereid. H.A.K. Onderdijk-Varkevisser Raadslid CDA onderdijk.hilde@zeelandnet.nl De gemeente Middelburg orga niseert in samenwerking met Erfgoed Zeeland een informa tiebijeenkomst over de financi ële ondersteuning van eigena ren van rijksmonumenten. De bijeenkomst is op donderdag 20 februari in de raadzaal van het stadskantoor. Bij meer dan 100 aanmeldingen is er ook een middagbijeenkomst van 14.30 tot 16.30 uur. Anders alleen 's avonds van 19.30 tot 21.30 uur. De financiële ondersteuning van eigenaren van rijksmonumenten is per 1 januari 2019 ingrijpend gewijzigd. De fiscale aftrek voor rijksmonumenten is vervallen. Hiervoor in de plaats is er een nieuwe subsidieregeling. Ook de Subsidieregeling instandhouding monumenten (Sim) is aangepast. Het Nationaal Restauratiefonds heeft diverse nieuwe financiële producten op de markt gebracht. Tijdens de informatiebijeenkomst geven Erfgoed Zeeland, het Nationaal Restauratiefonds en de Monumentenwacht presentaties over de financiële mogelijkheden voor het in stand houden van uw monument. Bent u eigenaar van een rijksmo nument en wilt u meer te weten komen over deze regelingen? Meld u dan voor 17 februari aan via e-mail: monumentensubsidies@ middelburg.nl. Wij zorgen ervoor dat de wijk Essenvelt waterbestendig wordt. Daarom werken we aan de afvoer van oppervlaktewa ter onder de Torenweg. Hier aan werken wij tot 28 februari. Tijdens deze werkzaamheden blijft de Torenweg gewoon geopend. Wel is er beperkte verkeershinder. We plaatsen een duiker onder de Torenweg (een betonnen tunnel voor het water). Deze leidt het op pervlaktewater van Essenvelt naar de Abeelse Sprink. Later sluiten wij ook de oppervlaktewaterafvoer van andere Middelburgse wijken hierop aan. Verder heeft u misschien onze tijdelijke zand- en gronddepots gezien. Deze liggen op het terrein in afwachting van de uitkomst van een vervolgonderzoek naar de no dige ophoging. Toen we begonnen met de voorbereidingen voor het ophogen van Essenvelt bleek dat we de eerder berekende ophoging misschien kunnen beperken. We wachten de resultaten van het vervolgonderzoek af. Dan kunnen we het zand straks op de defini tieve plaats leggen. Het zand ligt midden dit jaar op de plaats waar het hoort. Deze maand worden de ge meentelijke gecombineerde aanslagen 2020 verstuurd. Heeft u een inkomen op bijstandsniveau of lager? Dan kunt u mogelijk kwijtschelding krijgen. Sabewa Zeeland behandelt de verzoeken om kwijtschelding. U vraagt de kwijtschelding aan via de website van Sabewa Zeeland, vAmsabewazeeland.nl. U logt hiervoor in met DigiD. Bent u niet in het bezit van DigiD- inloggegevens? Is het voor u ook niet mogelijk deze aan te vragen? Op de pagina Kwijtschelding ge meentelijke belastingen op www. middelburg.nl vindt u informatie over de organisaties die u kunnen helpen bij het aanvragen van kwijt schelding en de aan te leveren bewijsstukken. Meer informatie? Voor vragen over kwijtschelding is Sabewa Zeeland op werkda gen tussen 09.00 en 13.00 uur bereikbaar op telefoonnummer 088-9995800 (keuze 4). Meer informatie over de tarieven, de belastingsoorten en de belas tingplicht vindt u terug bij Belastin gen op www.middelburg.nl. U kunt ook bellen, tel. (0118) 67 50 00. Schuldhulpverlening Orionis Walcheren Als u schulden heeft of als u dreigt in schulden te komen ondersteunt Orionis Walcheren u op verschil lende manieren. Orionis Walcheren helpt mensen in armoede, zodat zij mee kunnen blijven doen in de samenleving. Op de site van Orio nis Walcheren (www.orioniswalche- ren.nl) staat meer informatie over hulp bij geldzorgen. Op 14 april 2020 worden in de Nieuwe Kerk in Middelburg de Four Freedoms Awards uitgereikt. Na afloop van de officiële ceremonie vindt van 15:00 uur tot 16:30 uur de 'Four Freedoms Meet Up' plaats. Een evenement voor iedereen die geïnteres seerd is in vrijheid en interesse heeft in de verhalen van de award winnaars. Ontmoet de Four Freedoms Award winnaars! Tijdens de Meet Up is het mogelijk om in gesprek te gaan met vier van de award winnaars: de Filipijnse journaliste Maria Ressa, Prof. dr. Azza Karam namens Religions for Peace International, Sander de Kramer en burgemeester van Palermo, Leoluca Orlando. Zij zetten zich allemaal op een uitzonderlijke manier in voor vrijheid en de rechten van de mens. De Four Freedoms Meet Up is een samenwerking van de Roosevelt Foundation en de Vrijheidscolleges. De Meet Up wordt gepresenteerd door Joris Luyendijk (journalist en schrijver). Binnenkort worden er nog meer sprekers bekend gemaakt. Houd de sociale mediakanalen van de Roosevelt Foundation en Vrijheids colleges in de gaten voor updates. #FFA2020 Aanmelden Kom op 14 april 2020 van 15.00 uur tot 16.30 uur naar de Nieuwe Kerk in Middelburg en ga in gesprek over de vier vrijheden van President Franklin Delano Roosevelt. Na de Meet Up is er in de Wandelkerk een receptie voor alle sprekers en bezoekers. Toegang tot de Meet Up is gratis, maar vol=vol! Meld je aan via www.fourfreedoms.nl/meet-up. Op maandag 10 februari zijn werkzaamheden begonnen om waterover last in de Sint Jansbuurt aan te pakken. Bij extreme buien krijgt deze om geving namelijk te maken met wateroverlast. Het houdt vooral riolerings werk in. Bijkomende werkzaamheden zijn grondwerk en het opbreken en repareren van de verharding. Het werk in de Turfkaai, Herenstraat en Sint Janstraat vindt plaats tot en met 24 april. De resterende werkzaamheden in de Sint Jansgang en Zusterstraat staan op van 1 juni tot en met 3 juli. Verkeersmaatregelen Turfkaai Het verkeer ondervindt de meeste hinder aan de Turfkaai, waar de doorgang is gestremd. Het verkeer wordt met tijdelijke verkeersborden omgeleid. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer L. Priester van gemeente Middelburg, e-mail l.priester@middelburg.nl of telefoon nummer (0118) 67 52 26. Volg ons ook op Facebook: Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige Teksten van deze publicaties vindt u terug op officielebekendmakingen.nl. Ga naar www.middelburg.nl/publicaties voor directe links naar de publicaties van de laatste 7 of 30 dagen. Daar leest u ook informatie over de e-mailservice 'Over uw buurt'. Aangevraagde omgevingsvergunningen Grenadierweg (orgen bouw bedrijfspand, lange Noordstraat I aanbrengen gevelbanier, Mortiere |*ase 10): aanbrengen gemetselde keerwand, Rouiansekaai 7 en 9 herstellen tuinmuur, S ngelsfraat 13 wijzigen beslemming deel pand, Sprenckkian 15: bouwwonirg. Vlissingsesfaa? 10: vernieuwen romen 2e verdieping Verleende omgevingsvergunningen Damplein 46: ve'plcatsen afvoerpi p/afzuiging, Etty Hi lesumstraal 40: bouw woning, Heren gracht 96: vervangen glas, Herengracht 120: plaatsen omheining gcncle tuin, M.idenwcg 1 R (A/nemuiden): bouw woning, Meiden weg 4 (Arremuiden): aanbrengen demwand in jachthaven t.b.v. glooiing, Noo'doolwerk 11 vervangen beglazing, Poprot/e 1 t/m 61 bcew 31 woningen, P-esident Wlsonlaan 2-64: wijzigen balkons apoartemen-en Kennisgeving verlengde beslistermijn Bill e Holidaystraat 15, paatsen ca<kcpel can voorzjde woning Melding Besluit mobiel breken bouw en sloopafval Sanco Puinrecycling B.V. J.V. Sprengerlaan 4 Publicatie Vero'cening Wmo en Jeugdhulp gemeente Middelburg 2020 J

de Faam | 2020 | | pagina 9