Door de lens van onze lezers <5> Lezing door stichting I.S.I.S. Boeren en de toekomst DermaTeam gecertificeerd Muziekmiddag De Zonnebloem Te Quiero helpt Hartstichting WVO-zorgster genomineerd De Smet neemt Rovac over Digicafé in het Polderhuis De Faam Walcheren nu WOENSDAG 19 FEBRUARI 2020 O" WALCHEREN KORT lezersfoto's VLISSINGEN - Veel lezers sturen de mooiste foto's in van hun schattige huisdieren. Maar ook andere dieren weten onze mailbox te vinden. Van rasechte oer-Zeeuwse meeuwen tot in de ogen van de redactie toch wat exotischer hippopotamus sen. Hippopotamussen? In normaal Nederlands nijlpaarden. Het lukte deze week om vier waterdieren bij elkaar te schar relen uit de voorraad. En uiteraard weer een schattige poes, die warm en droog verkiest boven al deze nattigheid. Stuur ons ook jouw leukste dierenfoto's per e-mail via het adres redactie.faam@dpgmedia.nl In de binnenhaven van Vlissingen verschalkte Jan Adriaanse uit Middelburg deze snoekende jonge meeuw. Kater Skippy van Renate de Rover geniet van het mooie leven, al mist hij zijn rechtemchterpootje. Kees Dingemanse zag deze aalscholvers hun veren drogen op paaltjes in de Middelburgse veste. Jan van Velzen uit Vlissingen spotte dit nijlpaard. Zo te zien niet in de Schelde, maar waar dan wel? Jan Wondergem maakte een mooie compositie van deze twee aalscholvers bij Valkenisse. MIDDELBURG - Woensdag 26 februari verzorgt de Theosop- hical Society Point Lorna een lezing over Compassie. Er is in ons Universum een keten van spirituele Leraren waarlangs compassie en mystieke kennis worden doorgegeven. Tulku's, Avatara's en Buddha's hebben de sporten van de evolutio naire levensladder verder be klommen dan wij, maar staan in voortdurend contact met ons. Zij ondersteunen voort durend onze spirituele voor uitgang. Kunnen wij op ons niveau ook een doorgever van compassie worden? De lezing begint om 19.30 uur in de bi bliotheek aan de Kousteense- dijk 7 in Middelburg. De zaal is open vanaf 19.00 uur en de le zing eindigt om circa 2145 uur. Toegang vrij. Meer informatie: www. blavatskyhouse.org of 0118-643908. MIDDELBURG - Op 19 februari, 4 maart en 1 april organiseert University College Roosevelt in Middelburg drie lezingen met als onderwerp 'gezonde en duurzame voedselproductie en een fatsoenlijk inkomen voor de boeren'. De lezingen wor den in het Nederlands gehou den in het oude stadhuis aan de Markt in Middelburg. Deel name is gratis. Vooraanmelden via email is wel vereist: recepti- on@ucr.nl Meer informatie over de lezingen staat op http://bit.ly/ duurzaam-en-goed-inkomen- voor-de-boer MIDDELBURG - DermaTeam Zeeland startte vorig jaar met Mohs Mkrografische Chirur gie en is nu erkend als officieel Mohs centrum. DermaTeam Middelburg is de enige plek in Zeeland waar deze inno vatieve behandeling wordt aangeboden. Mohs chirurgie is een opera tiemethode om bepaalde vor men van huidkanker volledig te verwijderen, zonder daar bij gezond huidweefsel op te offeren. Tijdens de operatie wordt direct onderzocht of alle huidkanker is verwijderd. So- fie Roodbergen, erkend Mohs dermatoloog bij DermaTeam: "Omdat de afwijking met ze kerheid is verwijderd, kunnen ook grote huiddefecten geslo ten worden zonder het risico op een heroperatie." Derma Team heeft voor Mohs chirur gie samenwerkingsafspraken gemaakt met het ZorgSaam Ziekenhuis in Terneuzen en het Van Weel-Bethesda Zie kenhuis in Dirksland. De be handelingen voor Mohs chirurgie vinden plaats op de hoofdlocatie van dermaTeam in Middelburg. "Samenwer king met het ADRZ ligt moei lijker, omdat dit ziekenhuis onderdeel is van het Erasmus Medisch Centrum." www.dermateam.nl VLISSINGEN - De Zonnebloem afdeling Vlissingen houdt op zaterdag 14 maart vanaf 1400 uur een muziekmiddag in de Lammerenburcht te Vlissingen. Deze middag zingt het koor Bi- naeh Zuuver uit Oost-Souburg. Zij brengen Nederlandse en Engelse evergreens en doen dat meerstemmig. De kaart verkoop is van 14.00 tot 15.00 uur, op dinsdag 25 februari in verpleeghuis Scheldehof, op donderdag 27 februari in Ter Reede en op vrijdag 28 febru ari Nieuw in Bachtenpoorte. Indien u een vervoersbewijs heeft in verband met taxiver voer, wilt u dit dan meenemen naar de kaartverkoop. De kaar ten kosten 10,00 euro per per soon, inclusief koffie of thee en een drankje/hapje in de pauze met als afsluiting een verlo ting. Uitsluitend indien u ver hinderd bent op voornoemde data, kunt u na 28 februari ook telefonisch kaarten reserveren bij mw. Gerda van Ombergen telefoon (0118) 465S98. VLISSINGEN - Gemengd Koor Te Quiero vierde vorig jaar zijn 20-jarig jubileum met een concert in de St-Jacobskerk te Vlissingen. Omdat zowel in het repertoire als in het logo van Te Quiero het hart prominent aanwezig is, besloot het koor dat de baten van het jubileum concert bestemd waren voor de Nederlandse Hartstichting. Deze week was het zo ver: na een hart-ige toespraak van voorzitter Marieke Hakkesteegt kon zij de vertegenwoordigers van de Hartstichting een che que van 3.000 euro overhandi gen. Daaraan voegden Désirée van den Berg en Olga Tkacen- ko, die tijdens het concert zelf gemaakte fotokaarten hadden verkocht nog eens een bedrag van 55 euro toe. VLISSINGEN - Een beroer- te, ongeluk of hersenopera tie kan hersenletsel tot gevolg hebben. Bij thuiskomst na be- Het koor Te Quiero schonk de opbrengst van hun jubileumconcert aan de hartstichting. FOTO: MAARTEN HENGEVELD handeling is er vaak merkbaar veel veranderd. WVO Zorg ver pleegkundige Monique con stateerde dat er geen passende ondersteuning was. Daarop is WVO Zorg met thuisbege- leiding gestart en kunnen cli ënten nu thuis begeleid en ondersteund worden. Een op lossing op maat die voorheen nog niet bestond, maar die van groot belang blijkt te zijn. Het initiatief is genomineerd voor de Planetree Project Award 2020, samen met zeven an dere landelijke initiatieven, ledereen kan tot en met 21 februari zijn of haar stem uit brengen via www.planetree. n|/awards-2020. ZEELAND - Foox Groothan del de Smet uit Oostburg heeft op 1 februari Rovac, de schoonmaakspecialist uit Goes, overgenomen. Door deze overname zijn zij nu de groot ste groothandel van schoon maakartikelen en -expertise in Zeeland. Beide bedrijven blij ven opereren onder hun eigen naam. WESTKAPELLE - Donderdag 20 februari om 13.30 uur is er een digicafé in het Polderhuis. Ondervind je ook weieens pro blemen als je met je laptop, smartphone of tablet werkt? Wil je bekend worden met so cial media, zoals Whattsapp of Instagram om bijvoorbeeld te face-timen. Deze middag zit ten er twee vrijwilligers klaar om je digitale problemen te tackelen of om tips mee te ge ven. Neem je apparaat mee zo dat je duidelijk kan laten zien waar het probleem zit. Toe gang gratis

de Faam | 2020 | | pagina 17