Medewerkers bij ZeeuwsWerk zijn erg sterk in mensenwerk 0 Line in - Line out biedt startpodium Walcherse mensen Activiteiten in het Polderhuis Presentatie in De Drvkkery De Faam WOENSDAG 19 FEBRUARI 2020 'STRUCTUUR, DAT HEBBEN DEZE MANNEN NODIG.' OPEN DAG KORT Marit Jansen van Galen ZeeuwsWerk is een mooie omgeving waar je kunt leren en werken. Gemotiveerde mannen maken hier dagelijks bijzon dere producten van hout. Helaas kreeg deze organisatie in clusief alle medewerkers een flinke klap te verduren nadat ze drie weken voor kerst bestolen werden. Hoe gaat nu, een paar maanden later, met ze? VLISSINGEN - ZeeuwsWerk biedt mensen met een achter stand, jongeren uit het prak tijkonderwijs en voortgezet speciaal onderwijs de moge lijkheid arbeid- en technische vaardigheden aan te leren en ervaring op te doen in een pro ductieproces. Hierdoor wordt de stap naar regulier werk of vervolgonderwijs eenvoudiger. Een belangrijk onderdeel om deze mensen goed hun werk te laten doen is discipline en structuur. Hier heeft manager Adri Franke met zijn team veel aandacht aan besteed. Klap Na 3,5 jaar, want zo lang be staat ZeeuwsWerk, hebben ze het goed op orde. Maar toen kwam de klap. 'Ik zat nog in de auto onderweg naar de werk plaats toen ik werd gebeld,' vertelt Adri. 'Toen ik aankwam op de werkplaats was het een enorme puinhoop. Het kan toor en in ons magazijn lag alles overhoop. De inbrekers hadden al het vakgereedschap meegenomen. Op dat moment zakt de moed in de schoe nen, maar aan de andere kant moesten we meteen hande len. We hebben iedereen bij elkaar geroepen en gezegd: mannen, we gaan nu oprui men en daarna gewoon aan het werk. Structuur, dat heb ben deze mannen nodig.' Hulptroepen Uiteraard konden ze zonder machines niet aan de slag. Vanuit allerlei hoeken kwa men er hulptroepen, mensen In de werkplaats is alles aanwezig om mooie producten te maken voor zowel particulieren als bedrijven. FOTO: MARIT JANSEN VAN GALEN die gereedschap brachten dat ze over hadden en zelfs een financiële bijdrage leverden. Trotse Adri: 'Hier zijn we uiter aard erg dankbaar voor.' Respect Adri legt uit dat het belangrijk ste is om altijd terug te gaan naar de basis. 'We gaan terug naar waar we vandaan komen, aandacht voor elkaar, respect en goede begeleiding om deze mannen goed werk te laten verrichten in onze maatschap pij.' 'Er werken hier mensen die door de maatschappij aan de onderkant van de ladder worden gezet, maar die wer ken nu met iedereen samen. Dat kan dus en dat willen we de komende tijd ook aan ie dereen laten zien! Ik zeg altijd: Wij zijn sterk in mensenwerk!' 12 maart: Presentatie overArbeidstrainingcen- trum Zeeland voor partners en gemeenten. 13 maart open dag met presentaties en rondleidingen: 12:30-15:00 voor particulieren. 15:30-18:00 voorZZPfers, bedrijven en overeheden. WESTKAPELLE - Woensdag 26 februari van 13.00 uur tot 16.00 uur zijn er verschillende activiteiten in en rond het Pol derhuis. Het knutselen en ver sieren van een eigen gemaakt stokpaardje of unicom. In de tuin staat het Ringloop baantje van de ringlijders vereniging waar met het stokpaardje rin gen gestoken kunnen worden. Er is ook een grabbelton vol verrassingen en er staan ver schillende spelletjes klaar in de tuin. Binnen zijn er een hand werk- en een kaartjeskraam met leuke aanbiedingen. MIDDELBURG - Dichter, es- sayist en vertaler Stefaan van den Bremt presenteert zijn nieuwe bundel, getiteld In zee, op donderdag 20 februari om 19.00 uur in boekhandel de Dr vkkery in Middelburg. De pre sentatie wordt ingeleid door Jan van Gilst. Zangeres Teike Vos vertolkt twaalf gedichten uit de bundel en wordt op de piano begeleid door componist Mare Mkhaël de Smet, ooit di rigent van Aquarius, een koor voor hedendaagse muziek. Entree is gratis. Gelieve aan te melden in via http//drukkerij- middelburg.nl/ Onder de noemer Line In Line Out beginnende acts de mogelijkheid ervaring op te doen voor publiek. FOTO PR DE PIEK Pop in Zeeland In samenwerking met de Piek organiseert muziekdocent Jos Houtzager een festival voor beginnende Zeeuwse bands en muzikanten. Onder de noemer Line In Line Out krijgen deel nemers de mogelijkheid ervaring op te doen voor publiek. VLISSINGEN - De deelnemers spelen elk een korte set van maximaal drie nummers. Van de optredens worden film foto- en audio opnamen ge maakt. Deelnemers krijgen de ruwe opnames mee naar huis, en kunnen dit gebrui ken voor promotiedoelein den, bijvoorbeeld op sociale media. Het festival is zater dagavond 22 februari in De Piek. Jampot Er hebben zich inmiddels negen bands of muzikanten aangemeld. Daarnaast spelen twee jonge acts uit de Jampot Sessies die maandelijks in De Piek worden gehouden voor jongeren tot en met 18 jaar. Halfweg de avond treedt een uur lang de ervaren hoofd act Flashback op. Het festi val wordt geopend door de 5-jarige Aaron. Hij speelt het eerst liedje op piano. Geen sport De deelnemers spelen elk maximaal een kwartier. Daar voor is in De Piek een comple te backline aanwezig, zodat snel kan worden gewisseld. Muziek is geen wedstrijd sport, zegt Jos Houtzager, ons uitgangspunt is dat muziek verbroedert. Dus er is geen jury. Wel is er wat te win nen. Op het eind van een fes tival zorgt een tombola voor een winnaar. Muziekcentrum Middelburg stelt daarvoor een waardebon beschik baar van 100 euro. Daarnaast krijgt de 'winnaar'de maan dag erop een radio-interview door Remco van Schellen op Omroep Zeeland. Verder zijn scouts aanwezig op te bekij ken of voor één of meerde re deelnemers een plek kan worden ingeruimd op één van de podia van het Be vrijdingsfestival op 5 mei in Vlissingen. Publiek Om er voor te zorgen dat er veel publiek is neemt iede re deelnemers minstens vijf bezoekers mee. We gaan er van uit dat de hoofdact Flashback ook nog extra pu bliek trekt. „We organiseren dit festival als vrijwilligers", zegt Jos Houtzager, „Als het een succes is dan gaan we het herhalen, uitbreiden en verfijnen." Veel verschillende stijlen zijn er aanwezig: rock, theater, pop, metal, musical, singer-songwriter. Omdat er ook jonge deelne mers zijn begint het festival al om 19:00 uur. De entree voor bezoekers is 5 euro. De Piek is te vinden aan de Hellebar- dierstraat 13 te Vlissingen.

de Faam | 2020 | | pagina 15