Schouwburg Middelburg De ontdekkingsreis NITS zet zich voort! Uit op Walcheren Met de jazzdriehoek voortaan overal en altijd jazz in zeeland Cello en Piano in MuZeeum Gerookte stem met zwoele cello in Razz Zeeuwse Sien, na de winterwandeling Pratende honden De Faam WOENSDAG 19 FEBRUARI 2020 THEATERS AAN ZEE IN DE VERWACHTING RITTHEM 1 RITTHEM - De voorspelde storm op zondag 9 februari was de oorzaak voor het annuleren van de voorstelling van Zeeuwse Sien in De Verwachting. Er is een nieuwe datum gekozen, name lijk zondag 1 maart. Deze nieuwe datum heeft gezorgd voor het vrijkomen van een beperkt aantal kaarten. In Ritthem gaan we eerst van start met de winterwandeling om 13.00 uur door Jos Broeke en Leo de Visser. Dit keer is de start vanuit De Vijf Klavers. Daar komen we ook terug voor de snert. Het is ook mogelijk om voor beide activiteiten kaarten te kopen. Waarover spraken zij? Nou, dat kan natuurlijk wezen over het weer (te nat, te droog), de krant, de tuin, de recla mefolders, de klimroos, het snoeischaartje van Rinus, de goudvis, nieuwe fietstassen, snijbonenmolen, bouillon blokjes, plasticzaksluitertjes, koekjes, kaartje elastiek, rol letje pepermunt, zilvervisjes, knopendoosje of over vroeger toen de lucht nog schoon was. Een middag met gezellige mu ziek, veel liedjes en een klein gesproken woord. Met Monty op de accordeon en Sien met Zeeuwse klanken op nootjes. Kom gezellig, wan tuus is ook mê tuus. Deze middag is in het Zeeuwse dialect. Zondag 1 maart: Winterwandeling om 13.00 uur vanuit De Vijf Klavers Zeeuwse Sien om 19.00 uur, inloop vanaf 14.19 uur Met na afloop gezelli ge nazit met bitterballen en borrelnootjes! Info kaarten via: www.theatersaanzee.com Drie Zeeuwse podia zetten samen een gevarieerd jazzprogramma neer. FOTO: HANS COLUN Poppodium De Spot, Podium 't Beest, Porgy Bess en MuziekPodiumZeeland heb ben de handen in één gesla gen om niet alleen een geva rieerd jazzprogramma neer te zetten, maar dit ook nog eens te doen op drie lokaties in Zeeland. ZEELAND - Waar voorheen de roep klonk om meer jazz zal de jazzliefhebber nu ruimschoots bediend worden. De Spot in Middelburg is het podium waar Jazz en popcultuur heel goed samen gaan. Vernieuwing In de Spot biedt Jazz ruimte voor een speelveld met ande re disciplines, maar ook ruim te om te experimenteren met andere invloeden. Naast bands als Gatecrash en New Cool Col lective is er daarom in de Spot ook ruimte voor vernieuwing zoals Isophilia van Bredero- de, Scholten en Glerum. Ook bij podium 't Beest in Goes zal in 2020 jazz op het podium te zien en te horen zijn. hedendags In Goes zal de nadruk meer liggen op Acid Jazz en Fusion. Vormen gebaseerd op traditie maar met een meer heden daagse toon. Bands als Brainiac rondom Sean Freeman, voor malig saxofonist van Level 42 en Tristan zijn daar een voor beeld van, maar ook Boy Edgar prijswinnaar Jasper Blom zal in Goes met zijn quintet te be wonderen zijn. Traditie In Zeeuws-Vlaanderen waar Porgy Bess al sinds 1997 het jazzpodium is, zullen ook dit jaar weer bijzondere acts te beluisteren zijn. Waar 't Beest voor modem en hip gaat en De Spot voor vernieuwing en kruisbestuiving, gaat Porgy Bess meer op zoek naar tradi tie. Op de agenda staan onder andere het Enrico Pieranunzi Trio en Fay Claassen. Breedte Jazz in alle breedte, van aan stormend talent tot grote na men. De jazzliefhebber en nieuwsgierige luisteraar wor den in 2020 op hun wenken bediend. Jazz, inmiddels hon derd jaar oud, ontwikkelt zich nog steeds en blijft verande ren. Jazz blijft een reflectie van de tijden en is de uiteindelijke fusiemuziek in heel veel vor men en facetten. Topodia Daarom is het belangrijk dat deze vele vormen in Zeeland te beluisteren en bekijken zullen zijn. Door deze samenwerking bieden deze podia een ieder een kans om in Zeeland ken nis te maken met Jazz in al zijn verschijningen op de drie top- podia die Zeeland rijk is. Check voor de aktuele jazz agenda de website https:// www.muziekpodiumzeeland. nl/ MIDDELBURG - Met een stuk of dertig albums op het cv en duizenden concerten in de benen behoort NITS tot de belangrijkste bands uit de Ne derlandse popgeschiedenis. Al ruim veertig jaar staat de groep synoniem voor eigenzinnige en originele muziek, waarbij alles draait om het liedje. Op oude roem teren is niet aan Henk Hofstede, Rob Kloet en Robert Jan Stips besteed, in- MIDDELBURG - In de voorjaarsvakantie ver toont Cinema Middelburg een bijzondere anima tiefilm uit Letland, Jacob, Mimmi en de pratende honden. Voor kinderen van alle leeftijden. Ga voor de trailer, informatie en tickets naar www.cine- mamiddelburg.nl tegendeel. Vorig jaar werkte NITS mee aan de grootschalige jubileumproductie het Scapino Ballet Rotterdam en was er de hartverwarmende clubtournee 'BRNO'. Op oude roem teren is niet aan Henk Hofstede, Rob Kloet en Robert Jan Stips besteed, integendeel. Gewapend met nieuwe liedjes en materiaal van ruim vijfen- OOST-SOUBURG - De Ameri kaanse singer-songwriter en celliste Sera Smolen maken een mengeling van geïmprovi seerde folk, pop, jazz en blues wat behalve een intrigerend ook een sfeervol geluidsbeeld oplevert met briljante harmo nieën. Ook de term 'Modern Folk Blues' komt in de kritie ken regelmatig voorbij. Samen hebben ze al zeven albums ge produceerd. Ze worden verge zeld door Ellen Shae, gitariste/ zangeres uit Sas van Gent. "In twintig oudere albums trekt de band naar de theaters, onder steund met speciale visuals. Of dit je eerste of tiende NITS- concert wordt, dit optreden zal als nieuw aanvoelen. donderdag 20 februari 20.00 uur Schouwburg Middelburg www.zeelandtheaters.nl een tijdsbestek van vijf liedjes weet Shae je te betoveren met haar verfijnde stem, waarin een eigenheid doorklinkt die je haar voor altijd doet her kennen." Ook Janet Cotraccia (zang) en Gait Klein Kromhof (mondharmonica) zullen deze avond de begeleidingsband completeren. Kortom niet te missen! dp) Kaarten:19 euro via razzervering@outook.com, 22 februari vanaf 20.30 uur. NITS. Foto: Tabea Hu bed i VLISSINGEN - ConcertenVIissingen presenteert op 23 februari Amke te Wies op cello en Daan Treur piano. Amke te Wies won de tweede prijs en de prijs voor de beste vertolking van een opdrachtcomposi tie op de Cello Biënnale Amsterdam 2018. Daan Treur won diverse prijzen op Nederlandse Concoursen waaronder het Prinses Christina Concours, SJMN en Steinway Concours. Ze spelen van Rachma ninoff sonate voor cello en piano in G min. Op.19 en van Franck sonate voor origineel viool en piano in A gr. Op. 42 Reguliere kaarten kosten 12,50 euro. Kaarthouders betalen 10,00 euro, studenten 5,00 euro. Reserveren via www.concerten- vlissingen.nl/tickets I

de Faam | 2020 | | pagina 13