19/02/20 Uitnodiging: Four Freedoms Meet Up Scholieren l'echnasia presenteren eindresultaat project Fijnstof Europese subsidie beschikbaar voor Zeeland Start onderzoek naar reisgedrag studenten Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Onze managers ook op zeeland.nl FeBruari-uitgaveT TmÊÈ nieuwsbrief arbeidsmarkt D ovinciewerk Op 1A april 2020 worden in de Nieuwe Kerk in Middelburg de Four Freedoms Awards uitgereikt. Na afloop van de officiële ceremonie vindt van 15:00 uur tot 16:30 uur de 'Four Freedoms Meet Up' plaats. Een evenement voor iedereen die geïnteres seerd is in vrijheid en interesse heeft in de verhalen van de award winnaars. Ontmoet de Four Freedoms Award winnaars! Tijdens de Meet Up is het mogelijk om in gesprek te gaan met vier van de award winnaars: de Filipijnse journaliste Maria Ressa. Prof. dr. Azza Karam namens Religions for Peace International. Sander de Kramer en burgemeester van Palermo. Leoluca Orlando. Zij zetten zich allemaal op een uitzonderlijke manier in voor vrijheid en de rechten van de mens. De Meet Up wordt gepresenteerd door Joris Luyendijk (journalist en schrijver). Binnenkort worden er nog meer spre kers bekend gemaakt. Houd onze sociale mediakanalen in de gaten voor updates. #FFA2020 De Four Freedoms Meet Up is een samenwerking van de Roosevelt Foun dation en de Vrijheidscolleges. Aanmelden Kom op 16 april 2020 van 15.00 uur tot 16.30 uur naar de Nieuwe Kerk in Middelburg en ga in gesprek over de vier vrijheden van President Franklin Dela no Roosevelt Na de Meet Up is er in de Wandelkerk een receptie voor alle sprekers en bezoekers Toegang tot de Meet Up is gratis, maar vol-vol! Meld je aan via www.fourfreedoms.nl/meet-up De afgelopen drie maanden werkten 63 leerlingen van de Technasia van Pontes Scholengroep op uitnodiging van de Provincie Zeeland en met ondersteuning van de Omgevingsdiensten aan het project Fijnstof. Vorige week donderdag presenteerden zij het eindresultaat in het provinciehuis. Bij aanvang van het project in november 2019 maakten de derdejaars scholieren analyses wat fijnstof en luchtverontreinig ing is. Daarna voerden zij diverse lucht- metingen uit om te kunnen vaststellen hoe het staat met de luchtkwaliteit in Zierikzee en Goes. Zeeland is de eerste provincie waarin dit project door leerlingen is opgepakt en uitgevoerd samen met de Omgevingsdien sten RUD Zeeland. DCMR. de gemeenten Goes en Zierikzee. RIVM. GLOBE Nederland en het platform GirlsFuture voor meiden en techniek Nieuwsgierig naar de resultaten? Kijk dan op www.zeeland.nl Indien u wilt weten waaraan welke manager werkt, ga dan naar www.zeeland.nl/over-ons/ onze-managers. Daar vindt u een handig overzicht met naam. foto, functiebeschrijving, mailadres en telefoonnummer van onze managers. Dat maakt het leggen van contact misschien nét wat makkelijker. Er is nog tot 26 juli 2020 Europese subsidie be schikbaar voor Zeeland! Namelijk voor lokale initiatieven en goede ideeën die de leefbaar heid in Zeeland verbeteren en/of de econo mie versterken. Het gaat om de zogenoemde P0P3/LEADER subsidie. Deze subsidievorm deelt Zeeland op in twee regio's met specifieke thema's. Zo moeten initiatieven voor Midden- en Noord-Zeeland aansluiten op bijvoor beeld samenwerking in de vrijetijdseconomie. Voor Zeeuws-Vlaande-en zijn dat onder andere (landbouw) producten uit Zeeuws-Vlaanderen. Realiseren initiatieven Er worden al veel mooie initiatieven gerealiseerd met LEADER-subsidie. Denk bijvoorbeeld aan het Productie- en ontwikkelingscentrum voor kruiden producten in Groede en Aardenburg Ontdekt. Mid den en Noord-Zeeland ontving subsidie voor onder andere Cultuurcentrum Nicolaeskerk Kortgene en de tuinbeieving van het Fruitteeltmuseum. Contact Dus aan alle inwoners van Zeeland, (groepen) onder nemers. stichtingen en verenigingen, dorpsraden, belangenorganisaties, maatschappelijke organi saties: Heeft u ideeën die mogelijk met LEADER kunnen worden gerealiseerd? Neem dan contact op met de LEADER-contactpersonen van de Provincie via www.zeeland.nl/leader Lees er ook meer over op Facebook en Linked - @provinciezeeland O* leerlingen zijn mei dil project meer te «veten gekomen over hun eigen leefomgeving, de luchtkwaliteit waarin ze leven en de mogelijkheden qua studie en werk in onze provincie op (mitieuHechnisch gebied De Arbeidsmarktregio Zeeland, de Provincie Zeeland, het onderwijs en het bedrijfsleven in Zeeland werken in het aanvalsteam arbeids markt samen om vacatures vervuld te krijgen door inwoners én mensen buiten Zeeland. In de nieuwste uitgave van de arbeidsmarkt nieuwsbrief is er onder andere aandacht voor flexwonen, loopbaanoriëntatie en -begeleiding en 'functiecreatie' in de zorg. U kunt de nieuwsbrief lezen via voor.zeeland.nl/arbeidsmarkt-februari2020 COLOFON Redactie: cam Communicatie Pïovmete Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fologratic: Provincie Zcelano Reageren op Oeze uitgave van Provincie work' Neem dan contact op mei team Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@aeeland.nl of per telefoon op 01 8- 63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001, £330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6. £331 3K Middelburg Oe volgende Provinc ewerk verschijnt 11 maart 2020. Europees Landbouwfonds voor Plattelandsontwikkeling; Europa investeert m zijn platteland Kijk voor meer informatie over het project op www.zeeland.nl/actueel Schonere, snellere en slimmere vervoersmiddelen en deelsystemen worden steeds belangrijker in onze maatschappij. Het mobiliteitssysteem zoals het nu werkt, past daarom steeds minder bij de huidige tijd. Daarbij komt dat behoeften van reizigers vragen om andere, soms nieuwe, oplossingen. We zijn daarom een onderzoek gestart naar de mogelijkheden om het vervoersaanbod beter af te stemmen op die behoeften. Onze aandacht ligt als eerste bij het reisgedrag van studenten. Het project 'Hoe slim reis jij?" s onderdeel van de opgave Slimme mobiliteit van de Provincie Zeeland en wordt mede mogelijk gemaakt door de Regio Deal, een overeen komst tussen de Provincie en het Rijk We zijn het onderzoek naar het reisgedrag van studenten bewust gestart op Scalda Groen in Goes, omdat daar studenten uit heel de provincie en daarbuiten samen komen. Het onderzoek houdt in dat we de reisbewegingen van studenten via een app ophalen en gaan analyseren (geheel volgens de privacywetgeving). Met d e gegevens gaan we kijken waar behoeften liggen op het gebied van mobiliteit. Ook gaan we op basis daarvan starten met pilots. Voor de zomer vindt een eerste analyse plaats en gaat de Provincie in gesprek met studenten over oplossingsrichtingen. Wanneer deze aanpak succesvol blijkt, vindt ook uitbreiding naar andere onderwijsinstellingen in Zeeland plaats.

de Faam | 2020 | | pagina 10