Uit op Walcheren Schouwburg Middelburg Avontuurlijke familievoorstelling over vriendschap en moed Valentijnseditie van Original Disco De Piek *- Lezing Bezield landschap Margriet Sjoerdsma: heartfelt muziek 80's en 90's Nieuwe directeur Cappella Amsterdam in de Zeeuwse Concertzaal VOOR De Faam WOENSDAG 12 FEBRUARI 2020 THEATERS AAN ZEE IN DE VERWACHTING ZEEUWSE CONCERTZAAL RITTHEM - Na haar succesvolle A Tribute to Eva Cassidy keert Sjoerdsma terug richting de theaters met de allermooiste liedjes uit de jaren '80 en '90. teruggebracht tot de essentie van slechts zang en piano. Van Leonard Cohen tot Tracy Chapman, van Billy Joel tot Michael Sem- bello en van Madonna tot Mr. Mister. Dit alles samen met pianovirtuoos Egbert Derix, die eerder samenwerkte met grootheden als Ian Matthews, John Helliwell (Supertramp) en Eric Vloeimans. Hij won in 2012 samen met Gerard van Maasakkers de Annie M.G. Schmidtprijs. Een avontuurlijke voorstelling over vriendschap, moed en verre oorden. Zó ver dat het voorbij ons voorstellingsver mogen reikt! Wanneer de heimwee toeslaat lijkt terugkeren onmogelijk. Maar met vereende krachten en een grote vindingrijkheid wordt de ongelooflijke thuis reis aanvaard. Een reis waar op zelfs Jules Verne jaloers zou zijn. Persquote Het Parool: 'Hoogwaardig spel. Prikkelende interpreta tie met duif, baldadigheid en vindingrijkheid' vrijdag 28 februari 19.OO uur Schouwburg Middelburg www.zeelandtheaters.nl Cappella Amsterdam brengt "Dromen en passie" in de Zeeuwse Concertzaal. Leo Adriaanse (1960) wordt de directeur-be stuurder van Kunstedu catie Walcheren (KEW) en Cultuurkwadraat. Beide organisaties zetten zich in voor cultuuronderwijs: KEW op Walcheren, Cul tuurkwadraat provincie- breed. Adriaanse volgt Han Eygenraam op. In De Piek te Vlissingen vindt vrijdag 14 februari weer een Back to the Original Disco Party plaats. Deze keer is het een speciale Valentijns editie. VLISSINGEN - De disco is vol ledig in stijl van de jaren ze ventig en tachtig, toen bands als Abba, Boney M, Gibson Brothers en Bee Gees de dienst uitmaakten op schitterend verlichte dansvloeren. Spe ciaal voor deze gelegenheid wordt in De Piek ook weer zo'n vloer gelegd. Organisator, en één van de dj's, is Hans Croon. Met meer dan 30 jaar ervaring is hij inmiddels een icoon in de disco-wereld. In 1990 won hij de Nederlandse Allround Dj kampioenschappen. En ook nu is hij nog steeds in shape. Aanvang 21:00 uur. Zaal open 20:00 uur. Entree 10 euro. On-line voor verkoop 8,50 euro via www. depiek.nl. Ook schreven ze speciaal voor deze voorstelling een aantal nieuwe songs. Dit getalenteer de duo laat op onnavolgba re wijze horen waarom deze liedjes nou zó goed zijn en hoe deze fier overeind blijven in de intieme bezetting van slechts een stem en piano. Verwacht kleine, ingetogen vertolkingen, maar ook de nodige up tem po en uitbundigheid op het podium. Vakmanschap, speelsheid, hu mor en heartfelt muziek gaan in deze voorstelling hand in hand. Deze twee musici en verhalenvertellers nemen het publiek mee op reis geduren de een onvergetelijk muzikaal avontuur, waarin de nodige glimlach en een onvermijde lijke traan elkaar afwisselen. Persquote: "Sjoerdsma is van wereldniveau, haar Eva Cassi dy Tribute doet denken aan de te jong overleden Amerikaanse zelf.""" vrijdag 28 februari, 20.15 uur De Verwachting, Ritthem www.theatersaanzee.com MIDDELBURG - Met treinen, koetsen, boten, een olifant en een ijszeiler in korte tijd de wereld rond. In 1873 schreef Jules Verne het avonturenver haal De reis om de wereld in 80 dagen. Een ongelooflijke, en zeker in die tijd, bijna niet te volbrengen reis. Zijn verhaal speelt een belang rijke rol in de splinternieuwe en filmische theatervoorstel lingvan Beumer& Drost. Middelburg - Zaterdag 15 februari geeft Cappella Amsterdam een concert in de Zeeuwse Con certzaal. Cappella Amsterdam dat vorig jaar hoge waar dering kreeg met het programma: Again and again, brengt, o.l.v. Daniel Reuss, een betove rend programma rond monumentale hoog tepunten van de koormuziek. Droom mee op muziek van Franse componisten Fauré en Saint-Saëns, die sfeervolle en beeldende mu- ziekschreven. Beleef de verstillende koormuziek van David Lang en geniet van de speciale versie van de monumentale Symphony des Psaumes van Igor Stravinsky. Origineel geschreven voor groot orkest en koor en door niemand minder dan Dmitri Sjostakovitsj bewerkt voor piano vierhandig en koor. Medewerking verlenen de pianisten Pierre-Fabien Roubaty, Céline Latour- Monnier. Een sprankelend optreden. Zaterdag 15februariaanvang 20.0011. MS OM DE WERELD MM THEATER Eeuwenlang werd het landschap geschil derd als spiegel van de ziel en uitdrukking van spirituele waarden. Dr. Kick Bras schreef er het boek 'Het bezielde landschap' over. Een rijk kijk- en overdenkboek, met veel grote kleurafbeeldingen. Op donderdag 13 februari geeft de auteur om 19.00 uur een lezing in boekhandel de Drvkkery in Middelburg. Kick Bras toont en becommen tarieert landschappen van Caspar David Friedrich tot William Turner, van Vincent van Gogh tot Anselm Kiefer. Aan de orde komen thema's als het verlangen naar een aards paradijs, kosmisch besef, de berg als manifestatie van het goddelijke. Een kaarde kost 5 euro en is verkrijgbaar via www.dru kkerij middel bu rg.n I

de Faam | 2020 | | pagina 7